Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Matěj Fraňo vyhrál v loňském roce titul juniorských mistrů světa v Kanadě.
Matěj Fraňo vyhrál v loňském roce titul juniorských mistrů světa v Kanadě. (autor: Filip Červinka)

Reprezentace mužů hlásí nucenou změnu! Česák končí kvůli zranění, nahradí ho Fraňo


Datum: 15. 06. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Mistrovství světa v Košicích ani pořádně nezačalo a národní tým mužů už musel řešit svízelnou situaci. Josef Česák se totiž v úvodním utkání se Spojenými státy americkými nešťastně zranil, odneslo to koleno a trenéři povolali náhradníka Matěje Fraňa ze Sudoměřic, jenž se představí už v sobotním večerním duelu proti Velké Británii! „Počítáme s ním do útočné trojky s Martinem Kručkem a Dalimilem Zvonkem,“ prozrazuje hlavní kouč národního týmu Jiří Mašík.

Josef Česák naskočil do úvodního duelu na mistrovství světa v Košicích proti USA aktivně. Jeho rychlost na tak velkém hokejovém hřišti by byla po celou dobu šampionátu znát, bohužel se však velmi brzy zranil. „V utkání proti Američanům se nám zranil Pepa Česák. Bohužel se potvrdilo vážnější zranění kolene, a proto jsme museli povolat náhradníka Matěje Fraňa do útoku. Chtěli jsme nahradit rychlostní typ a myslím si, že Matěj ho dokáže nahradit,“ věří Jiří Mašík. „Počítáme s ním do útočné trojky s Martinem Kručkem a Dalimilem Zvonkem. Uvidíme, jak si to sedne,“ zamýšlí se lodivod národního celku Mašík.

Pardubický rychlonohý útočník Josef Česák nicméně zůstává v Košicích s týmem, ale do hry už nezasáhne. „Pepovi přejeme brzké uzdravení a je nám to nesmírně líto,“ přiznává se smutkem v hlase Jiří Mašík. „Věřím, že Matěj zapadne, protože s námi prošel celý cyklus,“ nepochybuje hlavní kouč reprezentace mužů.

Partneři českého hokejbalu