Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Takhle se před pěti roky potili reprezentanti při náročném soustředění.
Takhle se před pěti roky potili reprezentanti při náročném soustředění. (autor: fcb Česká hokejbalová reprezentace)

Reprezentace se sejde k prvnímu soustředění! V nominaci došlo ke změnám

Datum: 02. 02. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Hlavní kouč seniorské národní družiny Jiří Mašík přivítá se svými kolegy hráče širšího výběru na prvním přípravném soustředění v Plzni, jež se uskuteční v kryté hokejbalové hale od 3. do 4. února. Národní tým tak započne další reprezentační cyklus, který v roce 2019 vyvrcholí na mistrovství světa na Slovensku v Košicích. Další soustředění je naplánováno po skončení nejvyšší soutěže CROSSDOCK Extraligy. Tento víkend v Plzni tak dojde především k modelovým zápasům a seznámení se nového realizačního týmu s hráči.


Na sestavení ideálního týmu pro světový šampionát na půdě držitelů čistého zlatého hattricku ze Slovenska má Jiří Mašík se svým realizačním týmem přesně rok a půl a čeká ho tudíž nesmírně náročná práce. Do prvního výběru si totiž pozval padesát hráčů. Vlivem zranění několika plejerů ale došlo ke zúžení nominace na 45 jmen a doplnění týmu o pětici nových či staronových tváří. Lodivod národní družiny nezapomněl jak na staré velezkušené hokejbalisty, tak dal příležitost i benjamínkům.

Zajímavostí je, že šanci o nominaci na mistrovství světa mohou bojovat i hráči z nižších soutěží, a to nebylo v minulých letech zvykem. Na hokejbalisty čekají v Plzni dva zápasy, které sehrají proti sobě. V sobotu 3.2. od 18 hodin a v neděli 4.2. od 9 hodin. Z důvodu nemoci či zranění se z kempu omluvil velezkušený gólman a mistr světa z roku 2011 Lukáš Heczko, obránci Michal Slanec, Petr Filip, Radek Soukup, František Pliml a Jiří Kavalír. Z útočníků se v Plzni nepředstaví prvoligové hvězdy z Jihlavy Petr Danko, Jan Střecha, plzeňský tahoun Jaroslav Pauer a nejlepší střelec podzimní části CROSSDOCK Extraligy Lukáš Soukup z ústecké Elby.

Realizační tým tak na soustředění pozval reprezentací ošlehaného nestárnoucího strážce kladenské svatyně Jana Jirotku, obránce plzeňských mečounů, a ještě před dvěma roky juniorského reprezentanta Lukáše Hanuše, který na MS v roce 2016 v Anglii dělal kapitána reprezentační dvacítce. Z útočníků se na soustředění představí Matěj Prokš v sezoně nastupující za mostecké Rondo, Jaromír Markytán z prvoligových Prachatic, jenž se pyšní titulem juniorských vicemistrů světa z roku 2014 a šanci dostane také Milan Schnaubelt z Rakovníku, který se představil již na jednom světovém šampionátu, a to v roce 2015 ve švýcarském Zugu, kde česká reprezentace brala bronzové medaile.

Zajímá nás celkový přístup hráčů nejen na hřišti, ale i v celém kolektivu

S čím asi bude hlavní kouč Jiří Mašík se svými kolegy a svěřenci do prvního kempu vstupovat? „Chceme vidět potencionální reprezentanty. Se staršími hráči si potřebujeme osobně promluvit, jak vidí svoji budoucnost v národním dresu. Mladší hráče chceme postupně zapracovávat,“ plánuje zkušený kouč extraligových Pardubic. „Rádi bychom hráče více poznali, ale začínáme nový reprezentační cyklus, tak se potřebujeme navzájem představit,“ upozorňuje Jiří Mašík.

Národní tým má pouze rok a půl na to, aby se pečlivě připravil na vrchol příští sezony, který nabídne parádní, avšak jistě i náročnou možnost sesadit slovenské hokejbalisty ze světového trůnu. „Také musíme říci hráčům co je za ten rok a půl čeká, jakou máme představu o přípravě a jak si představujeme fungování celého týmu,“ má jasno Mašík. „Večer po prvním utkání proběhne mítink. Budeme hrát dva zápasy a hodláme také vidět hráče, jak jsou připraveni. Respektujeme, že nebudou úplně rozehraní, ale po fyzické stránce jim neodpustíme nic, zajímá nás také jejich celkový přístup nejen na hřišti, ale i v celém kolektivu,“ zdůrazňuje hlavní kouč reprezentace Jiří Mašík.

Nominace reprezentace mužů:

Brankáři: Petr Mikl (HC Kert Park Praha), Jiří Návara (HBC Plzeň), Jan Šimara (SK Hokejbal Letohrad), Jan Jirotka (HBC ALPIQ Kladno).

Obránci: 
Jakub Haisman (všichni HBC ALPIQ Kladno), Jan Blaško (HC Kert Park Praha), Ondřej Benedikt, Lukáš Hanuš, Lukáš Vodrážka (všichni HBC Plzeň), Roman Krejčí, Lukáš Vlasák (všichni HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Petr Švanda, Tomáš Jiřík (oba HBC Hradec Králové 1988), Matěj Prokš, Tomáš Chyba (oba HBC Rondo Most), Jan Pospíšil (HBC Rakovník), Tomáš Kudela (Oberwil Rebells, SUI), David Šperl (HC ŠD Písek).

Útočníci: 
Daniel Hnízdil, Dominik Barnošák, Radim Štěpánik, Martin Špaček, Radek Šíma, David Šrámek (všichni HBC ALPIQ Kladno), Martin Kruček, Tomáš Wróbel, Tomáš Fejfar, Dalimil Zvonek (všichni HC Kert Park Praha), Daniel Pejchar, Marek Švarc (všichni HBC Plzeň), Ondřej Březina, Josef Česák (oba HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Jan Bacovský, Jan Fišer (oba HBC Hradec Králové 1988), Marek Chytrý, Vladimír Bačák, Matěj Prokš (oba HBC Rondo Most), David Hejtmánek (SK Kometa Polička), Václav Šlehofer ml. (TJ Snack Dobřany), Martin Pala (HbK Karviná), Ondřej Lux (SK Hokejbal Letohrad), Jan Kaluža (SK Sudoměřice), Miroslav Franěk (TJ KOVO Praha), Jaromír Markytán (Prachatice), Milan Schnaubelt (HBC Rakovník).

Realizační tým hokejbalové reprezentace:

Jiří Mašík -hlavní trenér
Slavomír Švancar - asistent trenéra
Jan Donauschachtl - asistent trenéra
Michal Válek - masér
Radek Mašík - vedoucí reprezentace

Partneři českého hokejbalu