Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mladí reprezentanti se v pardubické Tipsport areně střetnou se třemi oponenty.
Mladí reprezentanti se v pardubické Tipsport areně střetnou se třemi oponenty. (autor: hokejbal-svitkov.rajce.idnes.cz)

Reprezentace U14 pokračuje v přípravě. Další kemp hostí pardubická Tipsport arena

Datum: 25. 04. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Sváteční úterý v druhém květnovém týdnu nabídne nesmírně zajímavé soustředění reprezentační čtrnáctky, jež míří na kemp do profesionální hokejové haly v Pardubicích. Zde se padesátka nadaných hráčů představí v přípravných duelech proti dalším třem týmům, z nichž jeden je reprezentační výběr U15, který se představí na Světovém poháru v Přerově a Zlíně. „Celé soustředění je pojato jako přípravné na červnové zápasy. Je proto nasnadě, aby si hráči vyzkoušeli hru v atmosféře velké haly,“ prozrazuje v rozhovoru trenér reprezentace U14 Miroslav Kloupar.

8. května se reprezentace hráčů do 14 let sejde na zimním stadionu v Pardubicích ke svému dalšímu soustředění. „Pardubická Tipsport aréna je pro následující kemp zvolena z více důvodů. Prvotně je to naše tradiční místo. Druhý důvod je, že kemp je pro hráče z celé republiky a Pardubice jsou dobře přístupné pro všechny,“vysvětluje asistent hlavního trenéra Miroslav Kloupar. „Celé soustředění je pojato jako přípravné na červnové zápasy. Je proto nasnadě, aby si hráči vyzkoušeli hru v atmosféře velké haly,“ dodává Kloupar další důvod zvolení místa ve velké hokejové hale.

Trenéři těch nejtalentovanějších mladíků v České republice pozvali na soustředění osm brankářů a pětačtyřicet hráčů! „45 hráčů a 8 brankařů je počet pro dva týmy. Samozřejmě, že ne všichni nám účast potvrdí, ale to bude jen hodně malé číslo,“pevně věří kouč reprezentační čtrnáctky Miroslav Kloupar.

Čekají na brankáře například i specializované tréninky? Nebo se přípravné soustředění pár týdnů před vrcholnými akcemi ponese v úplně jiném duchu? „Celé soustředění bude pouze pod taktovkou zápasů. Bude to vlastně takový přípravný turnaj,“ prozrazuje Kloupar. „Utkáme se s týmy reprezentace U15, HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice a také s TJ Sršni Svitavy, oba to jsou celky z extraligy mladšího dorostu,“vypočítává asistent hlavního trenéra národního týmu kategorie U14.

Talentovaných hráčů je hodně. Proto máme velmi těžký výběr

Vrchol na čtrnáctileté mladíky čeká v podobě přátelských duelů se Slovenskem v rámci Světového poháru v Přerově a Zlíně. Mladíci se navíc ještě představí na turnaji krajských výběrů U15. „Oba turnaje jsou pro nás stejně důležité a přikládáme jim stejnou prioritu,“ upozorňuje Miroslav Kloupar. „Na krajských výběrech budeme bojovat o prvenství v rámci republiky. Na přátelském duelu se Slovenskem budeme obhajovat úspěch z minulého roku. I když je to přátelské utkání, pořád je to reprezentace České republiky,“ zdůrazňuje.

Talentovaných hokejbalistů máme v České republice očividně dost. Avšak na jednotlivých akcích se všichni představit nemohou. „Dalo by se říct, že ke změnám asi ještě dojde. V každém případě v červnu nás čeká ještě Pilsen Cup. To znamená tři významné akce během tří týdnů,“ upozorňuje Kloupar. „Bude to dosti vyčerpávající a hráči se na těchto akcích různě prostřídají. V každém případě počítáme zhruba s pětapadesáti účastníky včetně brankařů,“vypočítává. „Souhlasím s tím, že talentovaných hráčů je hodně. Proto je taky velmi těžký výběr i pro nás trenéry,“ nezastírá Miroslav Kloupar.

Nominace reprezentace U14 na soustředění v Pardubicích 8.5.2018:

Brankáři: Stankay Filip (SK Pedagog České Budějovice), Křemeňák Antonín (HBC ALPIQ Kladno), Nistor Miroslav (HBC Rakovník), Fukárek Jaroslav (HBC Tygři Mladá Boleslav), Svoboda Martin (HBC Plzeň), Kuryviál Jan (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Procházka Matěj (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Filípek Lukáš (HBK Kyjov).

Hráči:Pavlík Jan (SK Suchdol nad Lužnicí), Fluxa Ondřej (TJ KOVO Praha), Hnyk Matěj (HC ŠD Písek), Lálik Jakub (SK Pedagog České Budějovice), Cajthaml Petr, Ježek Marek, Reitmaier Kvido (všichni HBC ALPIQ Kladno), Grepl Lukáš, Ferecki Štěpán, Šťastný Adam (všichni HBC Hostivař), DeFin Nicolas, Vojna Šimon (oba HBC Nové Strašecí), Korf Matyáš, Mendel Ondřej, Nistor David (všichni HBC Rakovník), Krbec Denis (SK Kelti 2008), Slezák David, Šurát Jakub (oba TJ Blatná Datels), Kopal Lukáš, Král Dan, Krejčí Tomáš, Pavlíček Matěj (všichni HBC Plzeň), Němčák David (HC Buldoci Stříbro), Novák Jonáš, Vokoun Ondřej (oba HBC Prachatice), Kamaryt Filip, Kábrt Matěj, Petráš Martin (všichni HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Bolek Adam, Černý Lukáš, Jakoubek Bohumil, Kutnar Patrik (všichni HBC Hradec Králové 1988), Bláha Matyáš, Gregor Jiří, Korec Adam, Sedil Maxmilian (všichni HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Kalivoda Tomáš (HBC Malenovice), Heide Petr (HBK Bulldogs Brno), Dufek Štěpán, Žůrek Rostislav (HBK Kyjov), Musílek Vít, Pilař Jan, Šmíd Vojtěch (všichni Ježci Heřmanův Městec), Kerschbaum Jáchym (SK Hokejbal Letohrad), Wróbel Jakub, Popek Ondřej (oba HbK Karviná).

Náhradníci:

Brankář:Chovančík Ondřej (HBC Malenovice).

Hráči: Janíček Vojtěch (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Kozel Lukáš (Ježci Heřmanův Městec), Malysz Marek (HBC Hostivař), Beneš Jan, Novotný Marek (oba HBC Plzeň), Šlechta Vojtěch (SK Kelti 2008).

Partneři českého hokejbalu