Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Reprezentační dvacítka bude brzy znát třiadvacítku bojovníků pro MS v Kanadě.
Reprezentační dvacítka bude brzy znát třiadvacítku bojovníků pro MS v Kanadě. (autor: cvak.sk)

Reprezentační dvacítka míří do finální přípravy na mistrovství světa v Kanadě!

Datum: 15. 05. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Již na začátku července se v kanadském St. Johns uskuteční juniorské mistrovství světa, na kterém se reprezentace hráčů do 20 let pokusí vylepšit zisk bronzových medailí z roku 2016 z posledního šampionátu v Anglii. Trenéři nejstaršího juniorského výběru České republiky odtajnili finální širší nominaci na vrchol letošního ročníku, jež čítá 30 jmen včetně kvarteta gólmanů. Z této soupisky vzejde konečná nominace třiadvaceti hráčů, mezi nimiž bude i trio strážců svatyně. Jak nominace vypadá a co bude v nejbližších dnech následovat za přípravu? To se dozvíte v článku!

Širší nominace reprezentační dvacítky čítá 4 brankáře, 9 obránců a 17 útočníků.Do Kanady na začátku července nakonec odletí 20 hráčů do pole a 3 brankáři.První oficiální kemp před mistrovstvím světa podstoupí hráči 16. - 17.6.2018 a pak každý víkend až do odletu.Všechny kempy se uskuteční v Kladně, v prostředí, které dvacítka a její realizační tým dobře znají a zároveň zde bude umožněno trénovat na hlavní ploše zimního stadionu, kde je podobný povrch, který reprezentanty čeká v Kanadě.

Vzhledem ke komplikovanému cestování bude finální nominace známa do konce května. „Na první přípravný kemp však chceme pozvat minimálně 2 náhradníky, abychom byli připraveni, kdyby se cokoli nemilého přihodilo,“prozrazuje asistent hlavního kouče dvacítky Jan Donauschachtl. „V rámci přípravy budeme hrát 23.6.2018 modelové utkání proti A týmy reprezentace mužů,“dodává Donauschachtl.Odlet je naplánován 2. července a samotný turnaj začíná 4.7.2018.

Partneři českého hokejbalu