Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Čeští junioři na posledních šampionátech nestačí na dvojnásobné mistry světa ze Slovenska. Jak to bude v Kanadě?
Čeští junioři na posledních šampionátech nestačí na dvojnásobné mistry světa ze Slovenska. Jak to bude v Kanadě? (autor: René Lazový)

Reprezentační dvacítka míří do finální přípravy! V polovině června se sejde v Kladně

Datum: 31. 05. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Jen co skončí všechny soutěže, vrhne se národní tým hráčů do 20 let do další fáze příprav na mistrovství světa v Kanadě. 16. – 17. června se pětadvacítka hráčů bude prohánět po ploše zimního stadionu v Kladně, kde se trenéři nejstarší juniorské reprezentace zaměří na stěžejní herní aspekty pro světový šampionát, který vypukne 4. července na půdě St. Johns. V nominaci se objevili už jen tři gólmani, devět obránců a třináct útočníků. Jak bude nakonec vypadat finální sestava pro MS? To se dozvíme již velmi brzy!

Reprezentační družina hráčů do 20 let před nedávnem zveřejnila širší devětadvacetičlennou nominaci pro juniorský světový šampionát v Kanadě. Nyní se trenéři rozhodli kádr pro další soustředění zúžit a pozvali 25 hráčů včetně tří gólmanů. Na zimním stadionu v Kladně bude napodobeno prostředí, v němž by se naši reprezentanti měli představit i v kanadském St. Johns. Tam je čeká náročný program. Hned na start 4.7. čeká na juniory duel s USA, o den později ranní klání s Velkou Británií a večerní zápas s favorizovaným celkem Kanady.

Třetí hrací den 6.7. se dvacítka střetne ve federálním derby se Slovenskem, které útočí na zlatý hattrick! Následný program je jasně daný. Týmy umístěné na 1. – 4. místě odehrají 7.7. semifinálové duely a o den později 8.7. jsou už na programu zápasy o 3. místo a o titul mistra světa. Program světového šampionátu je neúprosný a o úspěchu či neúspěchu rozhodne klidně i jedno jediné zaváhání. Národní tým hráčů do 20 let ale jistě udělá vše pro to, aby se v náročném semifinálovém duelu otevřely brány finále. Brzy přineseme rozhovor s hlavním koučem dvacítky Milanem Maršnerem.

Partneři českého hokejbalu