Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Loňský úspěšný výběr hráčů do 16 let by měl do reprezentace U18 dodat nejvíce hráčů.
Loňský úspěšný výběr hráčů do 16 let by měl do reprezentace U18 dodat nejvíce hráčů. (autor: Šárka Kunešová)

Reprezentační osmnáctka se chystá na start přípravy! Trenéři na úvod pozvali 24 hráčů

Datum: 07. 01. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Národní výběr hráčů do 18 let se od poloviny prosince začne postupně formovat směrem k dalšímu juniorskému mistrovství světa, jež vypukne v létě 2020. Před novým cyklem se na pozici hlavního kouče přesunul Tomáš Semera, který na předchozím světovém šampionátu vykonával funkci asistenta a vedoucího mužstva. Po boku bude mít trenérského asistenta Martina Kurze a vedoucím reprezentační osmnáctky bude Vít Čapek. Semera se svými kolegy nominoval na úvodní kemp nově se tvořícího výběru 20 hráčů a 4 gólmany. Soustředění proběhne 19. – 20. ledna v plzeňské kryté hale.

Největší hvězdy z loňské šestnáctky chybí


V prvotní nominaci chybí řada osvědčených mládežnických reprezentantů z předchozího výběru hráčů do 16 let, kteří na přelomu června a července loňského roku vybojovali v konkurenci 10 mezinárodních výběrů bronzové medaile na premiérovém Světovém Poháru v Přerově a Zlíně. Na soustředění v Plzni se představí kvarteto nadějných gólmanů, mezi nimiž nechybí Jiří Bitnar z pardubického Autoskla. Bitnar ovládl gólmanské statistiky podzimní části Extraligy dorostu v divizi Východ. V sedmi duelech vychytal hned čtyřikrát čisté konto a v průměru obdržel pouze 0,71 branek za zápas. Nadějný pardubický strážce svatyně si i dokonce připsal neúplný start v mužské CROSSDOCK Extralize, v níž do branky naskočil na 16 minut. V Extralize juniorů pak nastoupil za Autoskláře do jednoho utkání, v němž pochytal všechny střely a připsal si stoprocentní úspěšnost zákroků.

Šanci na prvním reprezentačním kempu výběru do 18 let dostane i Ondřej Hoch, jenž v sezoně střeží klec svitavských Sršňů. I když v průměru za jedno utkání obdržel více jak 4 branky, tak působí v týmu, který rozhodně nepatří k favoritům Extraligy dorostu a Svitavy uzmuly ze 14 duelů 12 bodů především i díky výtečně chytajícímu talentovi. V brance se na kempu osmnáctky představí další východočeský brankář v osobě Jiřího Šťovíčka ze Svítkova, za něhož odchytal na podzim v Extralize dorostu 4 duely, ve kterých obdržel v průměru jen 1,25 gólů za jedno utkání a procentuální úspěšnost zákroků vyšvihnul na cifru 92,54%! Navíc se v pěti zápasech postavil do branky v utkání Extraligy juniorů, když vypomáhal spřátelenému Hradci Králové a taktéž si nevedl vůbec zle.

Kvarteto nominovaných gólmanů „uzavírá“ Jakub Günther z Berouna, jehož mateřským klubem jsou Kelti 2008. Günther patřil mezi tři nejlepší brankáře podzimní části Extraligy dorostu v divizi Západ, kdy za Kelty odchytal 8 duelů v průměru za jedno utkání obdržel jen 1,50 gólů a vychytal tři čistá konta!

Autosklo na kemp vysílá nejproduktivnějšího dorostence


Jak už bylo několikrát avizováno, tak na soustředění v Plzni dostane šanci 20 hráčů širšího kádru reprezentace U18. Pardubické Autosklo dodá na kemp tři plejery, útočníci Dominik Tichý Miroslavem Hálkem patřili mezi nejproduktivnější hráče nejen svého týmu, oba se dostali vysoko nad hranici 20 kanadských bodů za podzimní část. Třetím do party bude vůbec nejproduktivnější hráč Extraligy dorostu napříč oběma divizemi Vojtěch Moravec, jenž si na podzim připsal úctyhodných 50 kanadských bodů z pouhých 12 duelů za 31 tref do černého a 19 asistencí. Moravec navíc pravidelně nastupoval za mužský extraligový celek Autoskla, tohle je hráč budoucnosti!

Jediný, kdo na soustředění dorazí z Hradce Králové bude rychlonohý technickými finesami oplývající obránce Nikolas Dlouhý, jenž přeskočil svoji věkovou kategorii a pravidelně hraje Extraligu juniorů právě v dresu pirátů. V Extralize dorostu si ale připsal 8 startů za spřátelený pardubický Svítkov, v jehož dresu posbíral 8 kanadských bodů. Nejblíže to na úvodní kemp reprezentační osmnáctky bude mít Matěj Deja a Jan Miksan z Plzně. Oba si na podzim připsali 24 kanadských bodů a táhli produktivitu plzeňských mečounů. Vojtěch Dvořáček dorazí na kemp ze Svitav, pro něž znamená opravdu hodně. Může stejně dobře zahrát jak v přední linii, tak i tvrdit muziku v obranné fázi, navíc ve 14 zápasech zapsal 21 kanadských bodů a o jeho komplexnosti svědčí 10 vstřelených branek a 11 přesných gólových pasů svým souputníkům.

Většina hráčů už naskakuje v soutěži o kategorii výše


Vůbec nejvíce hráčů dodá pardubický Svítkov. Do Plzně dorazí představit svůj um hned kvarteto talentovaných plejerů. Jedním z nejvíce produktivních je Vojtěch Novotný, zdatně mu sekunduje ale i Jakub Ilichči Martin Korbel, kteří shodně posbírali na podzim 13 kanadských bodů. Pavel Birta pak patří mezi dvorního nahrávače nejproduktivnějších svítkovských hvězd. Dva hráči se vydají na dalekou cestu až z Třince, který v podzimní části dokázal potrápit v divizi Východ nejednoho favorita. Dalibor Miech patřil mezi nejproduktivnější dorostenecké hráče v podzimní části, když si v pouhých třinácti zápasech připsal 32 kanadských bodů za 17 gólů a 15 asistencí. Dominik Votava má na starost černou práci a v podzimní části spíše gólové akce pro své souputníky připravoval a pečlivě bránil nejlepší oponentovy hráče.

Z nedalekých Dobřan dorazí do kryté plzeňské haly trio hokejbalistů. Jelikož Dobřany nemají dorostenecký tým, tak všichni náctiletí talenti pravidelně naskakují v juniorské extralize. Jan Matoušek je dokonce druhým nejproduktivnějším hráčem týmu, což je opravdu obdivuhodné. Nezaostává však ani Jan Brtník či Tomáš Duchek, který ze zmiňovaného kvarteta odehrál v podzimní části nejvíce zápasů (12). Barvy Prachatic bude na soustředění „hájit“ Jiří Štěpánek, jenž svůj tým doslova táhnul na bedrech v Extralize dorostu v divizi Západ. Ovládl individuální statistiky svého týmu díky 26 kanadským bodům. Z toho se ze vstřelené branky radoval hned osmnáctkrát!

Martin Mika patří věkem stále do dorostenecké kategorie, v podzimní části ale dostával nespočet prostoru v Extralize juniorů, kde se proháněl v dresu pražského Kert Parku a rozhodně se neztratil, ba naopak. Výčet dvacítky hráčů pak uzavírá duo ze severu Čech. Z ústecké Elby se do Plzně vydá Jan Bečvář a Jan Škurla. Oba patří mezi nejproduktivnější plejery dorostenců Elby a oba si navíc připsali 10 cenných startů v Extralize juniorů. Takové hráče, jež jsou ošlehaní v soutěži o kategorii výše, rozhodně osmnáctka potřebuje.

Partneři českého hokejbalu