Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Na posledním mistrovství světa se reprezentace U16 v Sheffieldu umístila na nepopulární bramborové příčce.
Na posledním mistrovství světa se reprezentace U16 v Sheffieldu umístila na nepopulární bramborové příčce. (autor: Filip Červinka)

Reprezentační šestnáctka zná konečnou nominaci na Světový pohár v Přerově a Zlíně!

Datum: 03. 06. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Je tomu pouze pár dnů, kdy trenéři národního týmu hráčů do 16 let oznámili finální podobu kádru pro premiérový Světový pohár, jenž se na přelomu června a července uskuteční na zimních stadionech v Přerově a Zlíně. Lodivod reprezentační šestnáctky Jiří Christ zařadil na listinu čtyři gólmany, osm obránců a dvanáct útočníků, mezi nimiž se pohybují nemalé hokejbalové osobnosti zářící i v mužské CROSSDOCK Extralize! O kom je řeč? To se dozvíte v článku!

Trenéři Jiří Christ a Pavel Štefka oznámili jména čtyřiadvaceti hráčů, kteří by se s jistotou měli představit na domácím Světovém poháru v Přerově a Zlíně. Národní tým hráčů do 16 let se ve „zlínské“ skupině představí se silnými výběry zámořských týmů z Kanady a USA. Následně se střetne ještě se Švýcarskem a nevyzpytatelným Polskem. V brance se v roli jedničky představí buď Matěj Halouzka z Karviné, či Vladimír Šidlo ze Svítkova, Jakub Günther z kádru berounských Keltů nebo Miloslav Muškát z Rakovníku.

Hned trio obránců bylo nominováno ze silného kádru starších žáků či mladších dorostenců Hostivaře. Jan Skorčík dorazí na Světový pohár z pražského Kert Parku a Jan Brtník z Dobřan. Dvojici beků dodá pardubické Autosklo v podobě Václava Školoudíka a Vojtěcha Kopřivy. Luděk Pavlík se pak na šampionát probojoval z kádru plzeňských mečounů. Všichni tito hráči mají bohaté zkušenosti z kategorie mladších dorostenců, jako třeba hostivařský Tomáš Fic a dvojice Daniel Vaniš – Otokar Sedláček naskakovali i v play off Extraligy staršího dorostu!

Útok slibuje extraligové seniorské zkušenosti či nádech od ledu


V dresu reprezentace hráčů do 16 let se bude v přední linii prohánět český hokejbalový mega talent Jan Čejka, jenž si v jarní části připsal osm startů včetně play off CROSSDOCK Extraligy a v dresu mistrovského Kert Parku dosáhl na 5 gólů a stejný počet asistencí! V útoku bude se zahraničními protivníky zápolit další trio hostivařských hráčů v osobě Davida Srpa, Pavla Maška a Samuela Kucharčíka, velké osobnosti mladšího dorostu. Karvinský hokejbal dodá na šampionát Jana Stromka a Ondřeje Nováka a pražský Kert Park Vojtěcha Jágra, jenž přes sezonu hraje lední hokej za Slavii Praha a v kategorii do 16 let si připsal z 34 zápasů 25 kanadských bodů za 15 tref do černého a 10 asistencí.

Hodně hráčů se do Zlína vypraví také z Letohradu. Talentovaný patnáctiletý forvard Michal Macháček, který stylem připomíná Jana Čejku, dostal na jaře velkou šanci v seniorském týmu jelenů, jež po 10 letech vyrovnali klubový rekord v podobě 3. místa v extralize! On se na tom v základní části podílel ve dvou duelech jedním gólem a jednou asistencí a v play off přidal šest startů, v nichž jednou nahrával na gól. Na šampionátu ho doplní i Jan Bečka a Ondřej Hubálek, kteří válí ve starších žácích i mladším dorostu. Mezi dvanácti útočníky najdeme i Jaroslava Svobodu z Třemošné a Marka Krbce z berounských Keltů.

Reprezentační šestnáctka začíná šampionát ve čtvrtek 28. června duelem proti Švýcarsku, do něhož naše družina bude vstupovat v roli favoritů a pokud chce pomýšlet na příčku nejvyšší, nesmí ani jednou v základní skupině zaváhat. Do finále totiž postupují vítězové skupin. Takže hned start Světového poháru ukáže, zdali na to reprezentace hráčů do 16 let, respektive výše zmíněná skvadra má.    

Partneři českého hokejbalu