Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Reprezentační výběry se mají v polovině roku na co těšit!
Reprezentační výběry se mají v polovině roku na co těšit! (autor: Jiří Zaňát (juniorworldcup.cz))

Rok 2019 bude nabitý vrcholnými světovými akcemi! Obhájí ženy v Košicích titul?

Datum: 06. 01. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Nový rok se pomalu ale jistě zahřívá do maximální provozní teploty. Nedávno jsme zavzpomínaly na ty nejuhrančivější akce loňského roku 2018. Už se ale musíme dívat dopředu a čekají nás zajímavé vyhlídky. Nejpozději 25. května poznáme vítěze CROSSDOCK Extraligy, hned poté se reprezentační výběry žen a mužů vydají do Košic na mistrovství světa, kde ženy budou obhajovat světový titul z domácího šampionátu v Pardubicích a muži se budou chtít po bronzu vrátit zpátky na vrchol! To ale není zdaleka vše, na české půdě se totiž uskuteční další premiérová světová akce a Světový pohár hráčů do 16 let.

TOP 1

Pozlatí se Košice českými barvami? Zpátky na vrchol!


Před letními prázdninami si nic nerezervujte, protože veškerý svůj čas musíte věnovat cestě na Slovensko do vzdálených Košic, ale ne až zase tolik! Na místním zimním stadionu se totiž uskuteční 13. mistrovství světa v hokejbalové historii! Mužský národní tým naposledy vyhrál titul mistrů světa v roce 2011 v Bratislavě, od té doby posbíral na dalších třech šampionátech jedno stříbro a dva bronzy, takže je na čase vrátit se zpátky na vrchol tam, kde velkolepá sláva „skončila“? Tedy na Slovensku? Svěřenci hlavního kouče Jiřího Mašíka to ale nebudou mít ani trochu jednoduché, protože slovenská družina bude na domácím šampionátu útočit na čtvrtý titul v řadě!

Lodivod ženské reprezentace Karel Manhart povede se svými kolegy české hokejbalistky do náročné bitvy o obhajobu mistrovského titulu. V roce 2017 na domácím šampionátu se totiž našim hráčkám podařilo vůbec poprvé v historii vybojovat zlaté medaile a rády by na tento veleúspěch chtěly navázat za hranicemi na Slovensku. S českými hokejbalistky se čím dál více a lépe pracuje, budiž důkazem založení reprezentační kategorie U18 a U20. Ponese dlouhodobá koncepční práce své ovoce? My věříme že ano!

TOP 2

Další premiérová světová akce u nás!


V loňském roce na přelomu června a července se v Přerově a Zlíně vůbec poprvé v historii uskutečnil světový šampionát mládežnické ženské kategorie! Do akce se vrhly dívky do 20 let, nyní tak přichází na řadu ještě nižší kategorie v podobě talentovaných hokejbalistek do 18 let. Ty se pod vedením zkušeného, charismatického kouče Martina Davídka budou rvát o titul mistryň světa v konkurenci kvarteta týmů na domácí půdě v České Třebové a Litomyšli. Naprosto parádní akce startuje 27. června a končí 30. června. Napodobí juniorky do 18 let své o dva roky starší kolegyně z nedávného Světového Poháru na Moravě?TOP 3

Všichni spolu zase znovu! Stoupa Cup pokračuje


V létě nás čeká již 14. ročník tradičního benefičního turnaje Stoupa Cup, který ve Vsetíně rok co rok vydatnou měrou pomáhá potřebným lidem! Závorky v logu turnaje mění svou barvu na modrou, což znamená, že benefice v roce 2019 bude barvy modré. Pořadatelé si před koncem roku nadělili předčasný vánoční dárek. Už 19. ledna proběhne první a dost zásadní akce, která se bude týkat podpory benefice Stoupa Cupu. Tuto informaci, komu bude turnaj společně s dobrými lidmi pomáhat, spatří světlo světa o pár měsíců dříve, než jsou fanoušci a podporovatelé této fantastické akce zvyklí. 

Další datum, které byste měli červeně zapsat do svých kalendářů je sobota 4. května, kdy se uskuteční slavnostní otevírací ples, a to nejdůležitější je den konání turnaje, což je 27. červenec 2019! Máte se na co těšit, sledujte oficiální profily sociálních sítí Stoupa Cupu, sdílejte jejich příspěvky, budou se každopádně dít věci zajímavé!

TOP 4

Kert Park atakuje zlatý extraligový hattrick


Rok 2017, psalo se pár dnů před epochálním domácím mistrovstvím světa v Pardubicích, předtím pražský Kert Park definitivně vybudoval nesmírně silnou dynastii! Ve finále tehdy ještě CCM Extraligy srazil na kolena favorizované Kladno 3:1 na zápasy a Pražané oslavili premiérový titul. Rok 2018? Tak to byla dominantní jízda družiny z Lužin až do finále CROSSDOCK Extraligy, v níž se svěřenci hlavního kouče Davida Kuny přetahovali o každý metr plastových kolbišť s pardubickým Autosklem, ale Pražané nakonec svého houževnatého oponenta udolali a oslavili obhajobu extraligové titulu.

Rok 2019? Letos tak bude hvězdami nabitý kádr z Lužin atakovat druhou obhajobu titulu a tím i dovršení zlatého hattricku. Vítězství v podzimní části je jasnou indicií, že to letos extraligové týmy budou mít se sesazením mistrovského Kert Parku z trůnu opět náročné. Vítěze letošního ročníku CROSSDOCK Extraligy se dozvíme nejpozději 25. května, kdy je naplánován 5. rozhodující finálový duel. Celá vyřazovací play off paráda startuje již 6. dubna čtvrtfinálovými souboji.


TOP 5

Opět po roce míří do České republiky elita šestnáctiletých


Přesně rok poté, kdy se v Přerově a Zlíně uskutečnil premiérový Světový pohár hráčů do 16 let, se 2. ročník stěhuje o pár desítek kilometrů na východ Čech do České Třebové a Litomyšle. Premiérový ročník se těšil z účasti deseti mezinárodních výběrů, mezi nimiž nechyběly dva kanadské týmy, dvě družiny z USA, Slovensko, Polsko, Švýcarsko, Velká Británie a dva domácí výběry! Reprezentační šestnáctka předváděla uhrančivé výkony, které ji stačily na bronzové medaile. Nejmladší tým na turnaji složila česká reprezentace hráčů do 15 let, jež si vedla v silné konkurenci znamenitě a chybělo málo, aby se dostala mezi TOP 4 celky šampionátu.

Nejtalentovanější hokejbalisté kategorie U16 z celého světa se opět budou prohánět po českých zimních stadionech, a to od 27. do 30. června. Zatím je potvrzeno zhruba osm týmů v podobě dvou výběrů hráčů s javorovým listem na hrudi z Kanady, jeden tým by měly dodat Spojené státy americké stejně jako Slovensko, Švýcarsko či Velká Británie. Na Světovém poháru samozřejmě nesmí chybět česká šestnáctka a výběr těch nejvíce nadaných hokejbalistů do 15 let. Kdo další dorazí do České Třebové a Litomyšle? O tom vás budeme průběžně a nejaktuálněji informovat na našem webu hokejbal.cz. Sledujte nás!

Partneři českého hokejbalu