Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Milan Jelen vlevo trénoval několik mládežnických reprezentačních výběrů.
Milan Jelen vlevo trénoval několik mládežnických reprezentačních výběrů. (autor: Zdeněk Q. Sequens)

S Davidem Kunou jsme na stejné vlně a vždy jsme měli dobrý výsledek, upozorňuje Jelen

Datum: 14. 11. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Výběrové řízení na pozice reprezentačních trenérů žen a mužů startuje prvním kolem již ve středu 15. listopadu. Mezi triem kandidátů usilující o vedení národního týmu mužů je i David Kuna, jenž by po svém boku rád viděl Rostislava Kurfürsta a svého kolegu z mistrovského Kert Parku Milana Jelena. „Kdykoliv jsme se dali do nějaké společné akce, mělo to pro naše týmy vždy dobrý výsledek,“ zamýšlí se potencionální asistent hlavního trenéra národní družiny Milan Jelen.

Milan Jelen v minulosti koučoval jako lodivod reprezentační výběr do 16 let, byl součástí i úspěšných národních týmů do 18 let a nyní je potencionálním asistentem seniorské reprezentační družiny. „David Kuna mě oslovil s nabídkou spolupráce v trenérském týmu jako už v minulosti mnohokrát a já ji jako už mnohokrát také přijal. Důvod je tedy jednoduchý, pro mě osobně bylo vždy důležité, že s kým spolupracuji, musím být na stejné vlně,“ má jasno zkušený extraligový a reprezentační kouč.

Mezi triem realizačních týmů, jež se přihlásily do výběrového řízení, je i ten Davida Kuny, který by do akce rád vstoupil se svým „souputníkem“ z mistrovského Kert Parku Milanem Jelenem a Rostislavem Kurfürstem. „Tím, že máme stejný pohled na hokejbal a rozumíme si také v lidské rovině, nebylo to pro mě těžké rozhodování. A když si zpětně vybavuji naši spolupráci, kdykoliv jsme se dali do nějaké společné akce, mělo to pro naše týmy vždy dobrý výsledek,“ usmívá se Milan Jelen. „To se dá říct také o naší spolupráci s Rosťou Kurfürstem,“ upozorňuje Jelen, který stál na střídačce reprezentace do 18 let po boku zmiňovaného trenéra při vítězství na mistrovství Evropy v roce 2009!

Důležitá je otázka rozvoje talentu, pracovitosti a odhodlání

Mužský reprezentační A tým se na posledních dvou šampionátech prezentoval dobrými výkony, díky kterým si mužstvo vybojovalo bronzové medaile. Český fanoušek by ale jistě rád vidět národní tým opět na mistrovském trůnu. Máme na to dostatek kvalitních hokejbalistů? „Hokejbal v ČR má potenciál, talentované hráče český hokejbal má, důležitá je spíše otázka rozvoje talentu, pracovitosti a odhodlání,“ nepochybuje Milan Jelen.

Hráči na sobě ale musí neustále pracovat. „Samotný talent nestačí, musíte na sobě pracovat a tvrdě dřít navíc. Na mezinárodní úrovni, a bylo to vidět v Pardubicích i na předešlých MS, máte hned několik týmů vysoké úrovně, abyste došel na vrchol, je třeba tomu dost obětovat, mít zdraví, dobré načasování formy a kus sportovního štěstí,“ vypočítává nesmírně důležité atributy každého úspěšného mužstva Jelen.

Partneři českého hokejbalu