Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Reprezentační šestnáctka se na konci února opět sejde v komfortní hale v Dobřanech.
Reprezentační šestnáctka se na konci února opět sejde v komfortní hale v Dobřanech. (autor: archiv)

Šestnáctka míří na další soustředění do Dobřan! Nominace se postupně ztenčuje

Datum: 07. 02. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Hlavní trenér nově se budujícího národního výběru hráčů do 16 let Jiří Christ se svými kolegy z realizačního týmu nominovali na další přípravný kemp, jenž se 23. – 24. února uskuteční pro šestnáctku v oblíbeném místě kryté dobřanské hokejbalové haly. V přípravě na červnový Světový pohár v České Třebové a Litomyšli pokračuje 29 hráčů včetně gólmanů. Z nominace se těší pětice brankářů, devět obránců a 15 útočníků. Když vezmeme v potaz, kolik hráčů se na vrcholné světové akci letošní sezony představí, tak jde opravdu do „tuhého“. Pardubický Svítkov posílá na kemp hned trio hráčů, to samé Hostivař.

Mezi pěticí brankářů nalezneme Marka Skalického z Hostivaře, jenž před jarním pokračováním Extraligy dorostu vládne v divizi Západ gólmanským statistikám s průměrem obdržených branek 1,13 za jedno utkání a úspěšností svých zákroků 91,26%. V „boji“ o místo na historicky druhém Světovém poháru se představí kladenský Antonín Křemeňák, Jaroslav Fukárek z Mladé Boleslavi či plzeňský Ondřej Bauš, který v Extralize dorostu obdržel za podzim v průměru za jedno utkání jen 1,50 gólů. Do Dobřan se také těší Jiří Šťovíček střežící klec dorostenců Svítkova a extraligových juniorů Hradce Králové. Jediný Šťovíček z gólmanského kvarteta tak pravidelně nastupuje v nejvyšší mládežnické soutěži.  

Trenéři šestnáctky na dalším soustředění prověří devět defenzivních specialistů a hned dva dorazí z Nového Strašecí. Jak Michael Drechsler, tak Kryštof Svoboda, sbírají notnou dávku cenných zkušeností o kategorii výše v Extralize juniorů. Svoboda si ve starší a silnější konkurenci dokonce přišel na 3 kanadské body! Šimon Hnyk z Písku také pravidelně hraje za juniorku, tedy o kategorii výše, a to v Písku. V sestavě se stále drží letohradský tahoun dorostenců i juniorů Jan Bečka, jenž v dresu národního týmu do 16 let bojoval již na předchozím Světovém poháru jako zástupce mladší kategorie a pomohl vydatnou měrou vybojovat cenný bronz. Plzeňský Luděk Pavlík pak patří mezi nejproduktivnější obránce v dorostenecké Extralize v divizi Západ. I ostatní beci nabízejí více než zajímavou kvalitu, trenéři tak obranu mají vyztuženou zajisté slušně. Hráči, kteří ale nebyli na toto soustředění pozváni, dveře rozhodně zavřené nemají!

Poslední únorový víkend dorazí na západ Čech celkem patnáct energicky vystupujících forvardů. Naprostá většina útočníků nastupuje o kategorii výše v Extralize juniorů, jako je například Matyáš Jizba z Kert Parku, Tomáš Lhota z Mladé Boleslavi, ale i hostivařský talent Marek Hroch, či Radim Dostál z Poruby, jenž naskakuje za juniorku v Letohradu, avšak paradoxně v obraně, kde si plní roli útočně laděného obránce, proto na něj trenéři šestnáctky asi sázejí více v přední linii. Jakub Rakovský Matyášem Bláhou pak pevnou rukou vládnou divizi Východ v Extralize dorostu, kde společně hrají za pardubický Svítkov a oba se pak přesouvají pod královéhradeckou Bílou věž k utkáním Extraligy juniorů. Ostatní útočníci hrají také na té nejvyšší úrovni, na Světový pohár jich však může jet zhruba 12, maximálně 13, podle toho, zdali trenéři zvolí klasický model 8 obránců a 12 útočníků, nebo naopak trochu netradiční 7 beků a 12 forvardů. Na tyto soudy je ale ještě hodně brzy.

Partneři českého hokejbalu