Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Milan Rampáček a Jaroslav Martinusík (zprava) se opět po dvou letech těší na MS ve slovenském dresu!
Milan Rampáček a Jaroslav Martinusík (zprava) se opět po dvou letech těší na MS ve slovenském dresu! (autor: Andrea Jirásková )

Slovensko nominovalo na domácí šampionát! Kdo bude útočit na čtvrtý titul v řadě?

Datum: 04. 06. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Za necelých 10 dní vypukne v Košicích na Slovensku v pořadí 13. mistrovství světa! Mužský tým domácího Slovenska zveřejnil nominaci pro domácí šampionát, na kterém budou naši východní sousedé útočit na třetí obhajobu titulu mistrů světa v řadě a celkově čtvrtý triumf na čtvrtém šampionátu po sobě. Slováci budou největším oponentem českého národního týmu již v základní skupině A, kde svěřenci hlavního kouče Jiřího Mašíka narazí i na nesmírně silné hráče ze Spojených států amerických, Finsko či Velkou Británii. Podaří se Slovákům na domácím šampionátu obhájit zlaté medaile? Nebo Češi naváží na poslední prvenství z MS v Bratislavě z roku 2011?

Gólmanské trio se kompletně obměnilo!


V konečné nominaci na mistrovství světa v Košicích slovenského týmu se neobjevuje ani jeden ze tří gólmanů, kteří se podíleli na prvenství z posledního šampionátu v roce 2017 v Pardubicích. Dlouhodobá jednička Slováků Stanislav Petrík oznámil po předchozím MS konec kariéry a do akce tak musí jiná jednička. Bude to někdo z tria Matej Bolibruch z Vrútek, Peter Buliš či Patrik Polc! Druhý jmenovaný Peter Buliš chytal v loňském ročníku ve druhé nejvyšší hokejové soutěži na Slovensku za Považskou Bystrici! Třiadvacetiletý nadaný brankář střeží i hokejbalovou klec ve stejném městě. A co Patrik Polc nastupující v hokejbalové slovenské extralize za Martin? Pro české fanoušky se může jednat o neznámá jména, ukáže se ale až na šampionátu!

Návrat legendy do obrany, český mistr Dejneka chybí!


Velkým překvapením může být neúčast ani mezi náhradníky obránce Radovana Dejneky, který v české CROSSDOCK Extralize vybojoval s Kert Parkem z Prahy zlatý mistrovský hattrick! Dejneka se navíc úspěšně prezentoval na předchozím šampionátu v Pardubicích! Téměř čtyřicetiletý Jozef Minárik ale v nominaci opět po roce nechybí. V aktuální sestavě Slovenska se nacházejí pouze tři beci, kteří vybojovali před dvěma lety zlatý hattrick. Dalším duem je Pavol Blahut a Roman Bujdák. Velkým překvapením je nominace Petera Doskočila z Pruského, který se před dvěma lety snažil probojovat do nejvyšší české soutěže, kde nastoupil v jednom utkání za východočeský Letohrad. Po něm si ale nešťastně obnovil zranění zad. Proslýchalo se, že už nebude moci nikdy sportovat a najednou je v nominaci Slovenska na domácí šampionát!

Útočná skvadra sází vesměs na stálice


Osm pamětníků zlatého hattricku z předchozího šampionátu v Pardubicích bylo nominováno i na mistrovství světa do Košic. Nechybí osvědčená jména jako dlouholetý tahoun národního týmu Boris Oravec, nesmírně silový a technický hráč s přesnou střelou jako když kopne kůň. Jaroslav Martinusík Milanem Rampáčkem teprve nedávno vybojovali titul ve slovenské extralize se Skalicí a už se těší na další dobrodružství, které rozhodně chtějí zakončit zlatem. Nováčkem v seniorské reprezentaci Slovenska je teprve jednadvacetiletý profesionální hokejista Lukáš Olejník, jenž si v letošním ročníku připsal 8 startů v nejvyšší hokejové soutěži na Slovensku za Poprad. Patrik Svitana se podílel na titulu mistrů světa už před dvěma lety. Slováci budou mít útočné řady neskutečně nabité. Jak asi dopadne konfrontace v derby s českým národním výběrem?


Partneři českého hokejbalu