Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mezinárodní náročná konfrontace je tady!
Mezinárodní náročná konfrontace je tady! (autor: Jiří Zaňát)

Světový pohár startuje už ve čtvrtek ráno: Všechny duely vysíláme živě!

Datum: 26. 06. 2019
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Světový pohár juniorských a dorosteneckých týmů se po roce opět vrací do Česka. Přerov a Zlín tentokrát střídá Litomyšl a převážně hlavní dějiště v České Třebové. Právě tam odstartuje ve čtvrtek ráno prvním ostrým zápasem českých holek v kategorii U18, která má „pouze“ tříčlenné zastoupení. Na juniorky tak čekají dvojzápasy ve skupině, ze které pak vzejdou dva finalisté. Klučičí kategorie U16? Do Česka dorazily třeba i dva týmy Kanady, které budou pro naše mladé reprezentanty hodně zajímavou konfrontací! O vítězkách a vítězích bude jasno v neděli odpoledne. Všechny zápasy sledujte ŽIVĚ v rámci stream přenosů! 

>>Live Stream přenosy z České Třebové<<

>>Live stream přenosy z Litomyšle<<


Čtyřdenní turnaj startuje už v devět hodin ráno, ve čtvrtek se totiž v České Třebové odehraje hned sedm duelů! Program otevírá zápas českých holek U18, které se střetnou s Velkou Británií. Do hry pak naskočí i dorostenecké chlapecké výběry, v kategorii U16 se totiž představí také česká U15, a právě tento souboj bude zajímavým prvním porovnáním sil, které začíná v 11 hodin dopoledne. Odpoledne se pak třeba chlapecká U15 střetne v derby se Slovenskem a Českou U16 následně od deváté hodiny večerní v hodně atraktivním zápase čeká Kanada East.

V pátek se pak do hry vloží i Litomyšl, kde se odehrají dva důležité duely pro naše juniorky. Nezvykle brzy už od osmé hodiny ranní přijde nejprve na řadu nelehké derby se Slovenkami a odpoledne první repríza s Velkou Británií. Klučičí šestnáctku čeká v pátek atraktivní derby se Slovenskem, které má v každé kategorii bezesporu svůj velký náboj. Klučičí U15 pak svede souboj s Kanadou West.

Sobotní den bude ve znamení posledních skupinových bojů. Holky nejprve svedou reprízu skupinového utkání se Slovenkami a kluky z kategorie U16 možná bude čekat klíčový souboj s Kanadou West. V sobotu se poté už bude bojovat o cenné kovy, ze skupiny juniorek si o zlato zahraje první s druhým týmem. V chlapecké skupině U16 se pak odehraje i kvůli časovým možnostem podobný formát, tedy bez play off. O první místo si zahraje ve skupině první a druhý tým, o třetí se pak tedy logicky utkají ve skupině třetí se čtvrtým celkem. Finále obou kategorií startují úderem 15. hodiny, a to jak na hrací ploše v České Třebové, tak také v  juniorkám zaslíbené Litomyšli.


Partneři českého hokejbalu