Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Vrátí Češi týmu USA porážku z předchozího MS v Pardubicích?
Vrátí Češi týmu USA porážku z předchozího MS v Pardubicích? (autor: Daniel Souček)

Světový šampionát v Košicích zná účastníky! Na muže čeká supertěžká skupina

Datum: 12. 03. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Vrchol letošní sezony v podobě mistrovství světa na Slovensku v Košicích vypukne za 92 dní! Od 14. do 22. června se v košické hokejové multifunkční Steel Aréně budou prohánět dva národní celky České republiky. Ženy budou útočit na obhajobu titulu mistryň světa, mužská družina se chce po více jak sedmi letech opět probojovat na samotný vrchol! Svěřenci hlavního kouče Jiřího Mašíka to ale nebudou mít ani trochu jednoduché. Hned v základní část na ně čeká kolos největšího formátu v podobě domácího Slovenska, výběr USA, či neustále se zlepšující Finsko. Na ženy čeká neúprosný program pěti nebo šesti zápasů a následného semifinále, které rozhodne o úspěchu či neúspěchu celého turnaje.

Mužský celek by měl vstoupt do světového turnaje duelem se Spojenými státy americkými, na něž česká veřejnost asi nikdy po minulém MS v Pardubicích nezapomene. USA tehdy byly uznány neregulérní branky a česká družina se zámořským celkem v základní části padla. To je ale minulost! Nicméně se hned na úvod bude jednat o náročnou prověrku připravenosti českého národního týmu. Ženy mají v prvotních plánech vstup do turnaje taktéž v pátek 14. června, na úvod je však čekají soupeřky z Velké Británie. V tomto duelu by měl jasně vyhrát český celek, ale ženy s pověřením královny Alžběty se rok co rok neuvěřitelně zlepšují a žádné utkání na mistrovství světa nebude jednoduché.

V rozpisu a skupinách může dojít k úpravám!


Bohužel ještě nemůžeme zveřejnit kompletní rozpis celého světového šampionátu v Košicích, protože se nejedná o finální verzi, může tak dojít k řadě změn. Zamotaná je především situace kolem účasti Haiti v kategorii A ve skupině B, které podle všeho může nahradit Portugalosko, jež se na posledním šampionátu v Pardubicích umístilo na 6. místě. Čeká se pouze na schválení, zda mezinárodní hokejbalová federace ISBHF schválí z různých důvodů účast Portugalska v elitní skupině mistrovství světa. Již velmi brzy vás budeme informovat o podrobnostech a finálním znění rozpisu a skupin šampionátu v Košicích. Děkujeme za trpělivost.  

Předpokládaný rozpis mužské základní skupiny A

Partneři českého hokejbalu