Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Reprezentační trenéry vybere expertní skupina s velkým nadhledem.
Reprezentační trenéry vybere expertní skupina s velkým nadhledem. (autor: Matouš Ingršt - matfix)

Trenéry reprezentací vybere expertní komise! Kdo je kdo?

Datum: 23. 10. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Českomoravský svaz hokejbalu přijímá do 31.10. přihlášky adeptů na pozice trenéra národního týmu žen a mužů. Všichni uchazeči na post „principála“ reprezentace projdou výběrovým řízením, jež si na starost vezme speciálně složená expertní komise. V ní bude působit kvarteto sportovních kapacit, mezi něž například patří bývalý trenér hokejové reprezentace Jan Procházka, či šéftrenér florbalové reprezentace Zdeněk Skružný.

Vyhlášení výběrového řízení –> ZDE!

Přihláška -> ZDE!

Každého hokejbalové příznivce jistě zajímá, proč se předsednictvo Českomoravského svazu hokejbalu vůbec rozhodlo pro složení speciální pětičlenné výběrové komise. „Naším cílem bylo angažovat expertní skupinu nejen se zkušenostmi a s vysokou mírou nadhledu, ale i s vazbou na „hokejkové sporty“,“ vysvětluje předseda ČMSHb Martin Komárek. 

Trenéry národních týmů žen a mužů bude ve dvoukolové výběrovém řízení vybírat kvarteto sportovních expertů, kteří mají bohaté zkušenosti na profesionální úrovni. K nim se navíc připojí Viktor Kustein. „Věřím, že vše se podařilo perfektně skloubit. Zdeněk Skružný, Karolína Kříženecká a Jan Procházka reprezentují lední a pozemní hokej, respektive florbal, Michal Ježdík a Viktor Kustein naopak přináší velký nadhled. Obecně z celé skupiny vyzařuje profesionalita a pozitivní přístup,“ těší Martina Komárka.

Jan Procházka – odborník z ledního hokeje s výtečnými analytickými schopnostmi

Jedním z nejpovolanějších sportovních expertů, kteří budou rozhodovat o výběru trenérů hokejbalových reprezentačních týmů, je bývalý hráč ledního hokeje a inline hokeje. Juniorský mistr České republiky se po ukončení hráčské kariéry začal věnovat trenérské práci. Úspěšně absolvoval trenérskou školu FTVS Univerzity Karlovy, vystudoval sportovní management a sociální pedagogiku tělesné výchovy a sportu na Univerzitě v Hradci Králové. Zkušenosti dále čerpal na zahraničních stážích a symposiích (Chicago, Los Angeles, New York, Las Vegas, Edmonton, Stockholm, Jönköping, Helsinki, London, Manchester, Brusel, Biel…).

V letech 2005/15 působil jako video trenér a v letech 2012/13 byl asistentem trenéra u reprezentačního „A“ týmu v ledním hokeji. V letech 2011/14 dělal asistenta trenéra reprezentace ČR v inline hokeji. Po dvouletém působení na pozici hlavního trenéra v Mulhouse (Francie) se vrátil do ČR na funkci vedoucího regionálního trenéra ČSLH. Je aktivním členem Unie profesionálních trenérů a trenérské metodické sekce ČOV. Autor odborných a metodických článků navíc přednáší na odborných seminářích!

Zdeněk Skružný – úspěšný kouč florbalové reprezentace a metodik

Devětačtyřicetiletý zkušený reprezentační a extraligový kouč strávil v čele florbalové reprezentace 10 let od roku 1998 do roku 2008. Právě v jeho posledním roce u české reprezentace vedl národní tým na domácím mistrovství světa, kdy se jednalo o jeho pátý šampionát. Největšího úspěchu dosáhl s reprezentační družinou v roce 2004, kdy se čeští florbalisté stali vicemistry světa. Hrával také lední hokej, několik let pracoval jako učitel a v současné době se věnuje především práci pro Českou florbalovou unii jako šéftrenér reprezentace. Zdeněk Skružný je navíc lektorem trenérských kurzů a autorem nebo spoluautorem florbalových publikací a metodických videí.

Karolína Kříženecká – bohaté zkušenosti z reprezentačních celků pozemního hokeje

Držitelka nejvyššího trenérského vzdělání v České republice působí v České federaci pozemního hokeje. Má na starosti komunikaci mezi kluby a Českou federací pozemního hokeje. Je členkou mezinárodního twinningového projektu (spolupráce mezi kluby českého hokejového klubu a holandskými kluby). Mezi její bohaté činnosti také patří překladatelství návštěv zahraničních expertů, kooperace s národními týmy pozemního hokeje a mimo jiné pracuje jako externí sportovní PR. Aktuálně vede jako hlavní trenérka reprezentační tým žen do 21 let!

Michal Ježdík – basketbalový reprezentant a velezkušený kouč přinese další odborný pohled

Bývalý basketbalový hráč a reprezentant, který jako trenér vedl několik profesionálních českých týmů včetně ČEZ Nymburk a reprezentace! Na velký úspěch dosáhl jakožto člen trenérského týmu vítěze NBA Detroit Pistons v rámci Summer League v Las Vegas. O výběr hokejbalových trenérů národních týmů se tedy bude starat certifikovaný lektor Českého olympijského výboru, vedoucí sportovně – metodického úseku České basketbalové federace. Jedná se navíc o spolukomentátora a basketbalového experta České televize a je autorem více než 50 odborných článků. Hokejbalové kouče navíc v prosinci provede zajímavým seminářem zaměřující se na oblast vytváření efektivních týmů a coachingu.

Viktor Kustein – velký psychologický nadhled rozebere dopodrobna každého kandidáta!

Neuvěřitelně otevřený člověk je zaměstnancem firmy Grow Job (od autora veleúspěšné knihy „Konec prokrastinace“), která pomáhá společnostem rapidně zvyšovat konkurenceschopnost. Jako klíč k dosažení cíle používá Viktor Kustein behaviorální ekonomii a neurovědy. Mezinárodní zkušenosti z praxe nabyli ve firmách a institucích, jako jsou Opel, Lufthansa, Novo Nordisk, Miele, UNICEF atd. A znalosti vědy z nejlepších univerzit jako MIT, Stanford, Harvard atd. Svým nadhledem a zkušenostmi z oblasti psychologie jistě pomůže najít toho nejvhodnějšího kandidáta na post reprezentačního hokejbalového trenéra. 

Partneři českého hokejbalu