Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jiří Mašík je také v aktuálním díle Hokejbal TV, kde se rozpovídal o prvním kole.
Jiří Mašík je také v aktuálním díle Hokejbal TV, kde se rozpovídal o prvním kole. (autor: Ondřej Novotný)

Trénovat reprezentaci? Byla by to obrovská zkušenost k nezaplacení, ví Mašík

Datum: 01. 12. 2017
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Jedním z trojice kandidátů ucházející se o volný post trenéra mužské hokejbalové reprezentace je také Jiří Mašík. Trenér dva roky starého extraligového mistra z Pardubic byl z prvního setkání s komisí taktéž spokojený a přiznal, že v případě chopení se kormidla českého výběru, by to pro něho znamenalo maximum a vrchol v trenérské kariéře. V krátkém rozhovoru nám také prozrazuje, co se před výběrovou komisí řešilo.  

Trenére, stejná otázka na začátek jako na ostatní kandidáty, jaké jste měl pocity, když jste odešel od komise?
Převážně to byly určitě pozitivní pocity, všichni členové komise se ptali na různé otázky a myslím, že to byl pozitivní dialog a já jsem byl spokojený.

O čem byla konkrétně řeč?
Připravovali jsme před zasedáním komise ještě nějaké materiály. Ptali se mě pak na různé věci a chtěli ještě něco třeba upřesnit. Dělali jsme také plány přípravy a byly tam zmíněné nějaké přípravné zápasy a turnaje, takže třeba u tohoto padla otázka, na jaké zaměření by kempy byly a jestli bychom spolupracovali s kondičním a mentálním trenérem. Ale tohle byl jenom jeden z bodů, který jsme probírali.

Reprezentační trenér musí mít velký přehled o všech hráčích

Vedete extraligové Pardubice, padla tam i třeba taková věc, že byste měl mít dostatečný přehled o hráčích v české nejvyšší soutěži?
To musím říci, že nepadla. Tedy alespoň se mě na to přímo neptali, ale je samozřejmě předpoklad, že reprezentační trenér bude mít velký přehled o všech hráčích. Kdyby to bylo naopak, tak by to bylo špatně.

Ptát se na to, že by se v případě vašeho zvolení jednalo o vrchol vaší trenérské kariéry, je asi zbytečné…
(usměje se) Už jsem to říkal v jednom z rozhovorů pro hokejbalový web, určitě by to vrchol byl, v hokejbalu nic vyššího není. Trénovat nejlepší hráče z Česka z lavičky národního týmu je úžasná věc a já bych si přál, aby se mi to jednou povedlo. Byl bych za tuto zkušenost k nezaplacení velice rád.

Další kolo výběrového řízení by se mělo odehrát ve druhém prosincovém týdnu, rotují vám do té doby nějaké myšlenky směřované k trénování reprezentace v hlavě?
Asi bych lhal, kdybych řekl, že o tom člověk nějakým způsobem nepřemýšlí. Jenomže v listopadu jsme ještě hráli s Pardubicemi poslední kola podzimní části extraligy a chtěli jsme se umístit co nejvýše, takže se moje myšlenky upíraly převážně ke klubu. Samozřejmě si na to ale člověk často vzpomene, uvidíme, jak dopadl můj první výstup a zda si třeba ještě něco budeme muset dalšího připravit. Musím ale říci, že se k tomu zase nějak moc neupírám, spíše mi to rotuje ve volných chvílích v hlavě.

Partneři českého hokejbalu