Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Karel Manhart před kamerou Hokejbal TV, která také na Strahově nechyběla.
Karel Manhart před kamerou Hokejbal TV, která také na Strahově nechyběla. (autor: Ondřej Novotný)

U komise se rozebraly i situace z mistrovství světa, prozradil Karel Manhart

Datum: 23. 11. 2017
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Minulou středu proběhlo v Praze první kolo výběrového řízení na nové trenéry reprezentačních celků. Zatímco na ten mužský se přihlásila trojice kandidátů, tak na ten ženský jenom jeden. A to naposledy a obecně v posledních letech hodně úspěšný. Ve své práci by totiž rád pokračoval Karel Manhart, který se pro navázání rozhodl už v létě po skončení zlatého úspěchu v Pardubicích a nyní doufá, že mu zelenou vystaví také novinka v hledání nových lodivodů. 

Před komisí mě nic nepřekvapilo

Pane Manharte, jaké jste měl pocity po odchodu od výběrové komise?
Padlo tam mraky otázek třeba na to, jakým způsobem pracujeme s ženským kolektivem. Jak probíhají tréninky, jak pracujeme na nich, ale také i mimo kempy. Popovídali jsme si o mnoha věcech a pocity jsem z toho měl naprosto normální. Dá se říci, že nějak takto jsem i průběh očekával.

Před komisí jste mohl předstoupit navíc naprosto v klidu, jelikož jste jediným kandidátem na momentálně volnou pozici trenéra ženské reprezentace…
Nevím, on to pro mě není úplně super pocit, že jsem jediný kandidát na tuto pozici. To ale není úplně otázka na mě, kterou bych měl komentovat.

Povídala si s vámi komise i o pardubickém mistrovství světa, kde jste společně s českými holkami dosáhl maxima, kterého jde?
Předseda svazu Martin Komárek na začátek komisi zmínil, že jsem trenér aktuálních mistryň světa, takže to tam určitě padlo. Navíc jsem komisy rozebral zpětně nějaké situace z června, které mi přišly zajímavé, a o nichž bylo co říci. Takže ano, tohoto tématu jsme se také dotkli.

A byl obecně nějaký dotaz, který vás třeba zaskočil nebo jste ho nečekal?
To musím říci, že ne.

Obhájit zlato bude složité, je to náš sen

Jak dlouho jste se rozhodoval, jestli se do výběrového řízení přihlásíte?
Ve finále jsem se ani nerozhodoval, jestli se přihlásíme do výběrového řízení. My jsme totiž spíše už po mistrovství světa probírali společně s asistentem, jestli chceme ještě ve funkci pokračovat dále, tedy kdyby nás svaz oslovil. Pak přišla tato kritéria, tak jsme na ně jenom přistoupili a přihlásili se.

Berete to jako další novou výzvu, obhájit zlaté medaile z domácího mistroství světa?
Jestli ten vývoj bude takový, jaký předpokládám, tak v Bratislavě budou zase čtyři super mančafty, které se porvou o medaile. Tu bychom chtěli i my, protože skončit čtvrtí a hůře by byl pochopitelně průšvih. Udělat případně finále, ve kterém by se nám povedlo prvenství obhájit, k tomu by samozřejmě muselo být i potřebné štěstí. Sen by to ale byl.

První kolo výběrového řízení proběhlo před týdnem, rotovalo vám z toho pak ještě něco v hlavě?
Ještě jsem v tu chvíli nedostal žádné další zprávy, co by mělo následovat. Takže jsem ze Strahova jel s čistou hlavou domů a večer si zašel do sauny. (směje se)

Partneři českého hokejbalu