Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Šimara byl už podruhé ze čtyř zápasů českého týmu na šampionátu vyhlášen nejlepším hráčem utkání!
Šimara byl už podruhé ze čtyř zápasů českého týmu na šampionátu vyhlášen nejlepším hráčem utkání! (autor: Hanka Poskočilová)

Umíme se správně semknout! těší gólmana Šimaru s koučem Mašíkem


Datum: 19. 06. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

V úterý 18.6 se pod Tatrami pořádně zablýskalo. Český národní tým mužů si totiž v závěrečném utkání základní skupiny A vyšlápl na Slovensko, proti němuž jsme na vítězství čekali dlouhých 8 let! Hráči si od začátku turnaje plní poctivě veškeré pokyny trenérů, všichni padají odhodlaně do střel, bojují jeden za druhého, což bylo názorně ukázáno právě v závěru utkání proti Slovensku, nad kterým Češi vedli pouze o gól. „Na konci neuvěřitelná obětavost všech hráčů, skákali do střel. Vítěz kanadského bodování Tomáš Wróbel skočí do střely, to je přesně to, co vystihuje náš tým,“ upozorňuje hlavní trenér Jiří Mašík.

Budeme hrát špičku a rozhodně chceme medaili! 


Utkání proti Slovensku začalo velkým tlakem českého národního týmu, jenž si vypracoval brzké dvougólové vedení a s trojnásobnými úřadujícími mistry světa v řadě zpod Tater mohlo být ještě hůře. V závěrečné periodě se ale Slováci dokázali vrátit do utkání a v českém obranném pásmu bylo pořádné horko. „Nejvíce se mi z utkání vybaví třetí třetina, tam na nás vlítli, ukázali, že jsou trošku i lepším týmem, když se semknou,“ přiznává gólmanská zeď v české kase Jan Šimara. „My jsme ale dokázali odrazit všechny jejich útoky. Bohužel jsme dostali smolný gól, kdy mi to přepadlo přes rameno, ale je to hra. Vyhráli jsme, a to je důležité,“ nehledá v tom vědu Šimara.

Na Šimaru letělo mnoho nebezpečných střel, ale jeho spoluhráči si počínali v bránění nebezpečných Slováků odhodlaně a precizně. „Na konci třetí třetiny jsme se semkli, Slováci měli v podstatě střely jen vedle branky, to je to, co dělá český tým unikátním,“ je pyšný Šimara. „Ještě jsem trošku odsunul branku, aby to minuli a myslím, že to pomohlo,“ culí se golem v české svatyni. „Ukázali jsme obrovskou sílu týmu, budeme hrát špičku a rozhodně chceme medaili,“ zdůrazňuje Jan Šimara.

Třetí třetina je pro nás varováním


Češi si duel o první místo v základní skupině maximálně užívali. Na začátku byli jasně lepší a zaslouženě šli do vedení. „Tohle je pro každého hokejbalistu sen zahrát si takové utkání na Slovensku před takovou atmosférou, fandili Češi i Slováci, takže to bylo úžasné. Vyhráli jsme, porazili jsme Slovensko na domácí půdě. Určitě to byl nádherný zápas a jsme strašně šťastní,“ měl bezprostředně po utkání radost hlavní kouč národního týmu Jiří Mašík. „Hlavně první třetinu jsme hráli naši hru. Řekli jsme si, že chceme držet balónek, že nechceme pouštět Slováky do brejků, a to se nám dařilo,“ těší Mašíka.

Již v osmé minutě úvodní periody se český tým radoval ze dvou krásných branek. „Dali jsme dva góly, klidně jsme ještě mohli jeden nebo dva přidat a asi by to bylo klidnější,“ uvědomuje si lodivod českého národního celku. „Slováci od druhé třetiny přidali a možná na nás trošku dolehla ta atmosféra, najednou jsme byli všude později, to je pro nás velké varování a musíme se z toho poučit,“ má jasno Jiří Mašík. „Na konci neuvěřitelná obětavost všech hráčů, skákali do střel. Vítěz kanadského bodování Tomáš Wróbel skočí do střely, to je přesně to, co vystihuje náš tým. Nikdo není ten, který boduje, rozhoduje, všichni makají za mančaft,“ zdůrazňuje Mašík. „Musíme si vzít ponaučení hlavně z té druhé třetiny, kdy jsme byli pasivní. Takový výpadek by se nám stávat neměl,“ přiznává Jiří Mašík.

Český národní tým má ve středu 19.6. celý den volno a bude se postupně připravovat na čtvrtfinálové klání, které nám jako soupeře přisoudí někoho ze dvojice Švýcarsko – Kajmanské ostrovy. Právě tyto celky se ve středu utkají o postup do čtvrtfinále. Souboj o postup mezi čtyři nejlepší týmy na mistrovství světa vypukne ve čtvrtek 20.6.2019 od 20:00 a vy ho můžete živě sledovat na Hustě TV!

Partneři českého hokejbalu