Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Václav Šlehofer zažil start na MS v Košicích jako z partesu!
Václav Šlehofer zažil start na MS v Košicích jako z partesu! (autor: Hanka Poskočilová)

Vítězství nad USA nás ještě více nakopne! Shodují se Šimara a Šlehofer

Datum: 15. 06. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Nesmírně těžký start do světového šampionátu v Košicích čekal na svěřence hlavního kouče Jiřího Mašíka. Ti se ale se Spojenými státy americkými popasovali více než dobře. Vždyť jim nedovolili vstřelit ani jeden gól i díky výtečnému výkonu Jana Šimary v brance a druhému gólu při vítězství 3:0 z dílny jednoho z nejmladších plejerů národního týmu Václava Šlehofera mladšího. „Jakožto studenta, který tady má 120 euro, tak si myslím, že to všechno odevzdám do kasy,“ glosoval po utkání vtipně obránce Šlehofer, kterého si pokladník za premiérovou trefu na seniorském mistrovství světa jistě vychutná.

I přes spoustu nováčků máme velmi kvalitní mančaft


Psala se třetí minuta závěrečné části. Češi vedli nad Američany pouze 1:0 a očekávala se dramatická zápletka až do konce utkání. Mladý obránce Šlehofer se ale posunul do přední linie a hned slavil premiérový gól v mužském národním celku na světovém šampionátu! „Ve druhé třetině došlo ke zranění Pepy Česáka a trenéři mu řekli, ať to zkusí rozběhat, jestli to půjde nebo nepůjde, řekli, že to asi nejde, tak mě poslali do útoku s Martinem Kručkem a Cengim (Dalimil Zvonek pozn. red.),“ vysvětluje Václav Šlehofer ml. „S oběma se znám z Kertu, hráli jsme spolu nějaký zápasy, takže to nebylo nic těžkého,“ dodává.Jakožto studenta, který tady má 120 euro, tak si myslím, že to všechno za první gól odevzdám do kasy,“ culil se před kamerou po utkání dobřanský odchovanec.

Vítězství nad jedním z největších favoritů šampionátu české hráče zajisté uklidní a povzbudí do další dřiny. „Určitě nás to povzbudí. Myslím si, že nás to bude ještě víc motivovat, abychom ještě přidali a zkusili všechny potrápit,“ hlásí odhodlaně Šlehofer. Výsledek 3:0 je krásný, ale Amerika byla velmi těžký soupeř, z těch statistik to určitě vyjde najevo, že nás přehrávali na buly a v takových důležitých fázích, na kterých ještě musíme zapracovat,“ upozorňuje však český obránce. „Ukázali jsme ale, že na to, kolik máme nováčků v týmu, tak máme velmi kvalitní mančaft a dokázali jsme si s nimi poradit,“ těší Václava Šlehofera mladšího.

Úvodní vítězství nás nabudí!


Čeští hokejbalisté si připsali opravdu povedený vstup do turnaje, jenž svým výtečným výkonem podpořil gólman Jan Šimara. „Rozhodla naše stoupající tendence útoku. Ze začátku jsme sice moc nevěděli co hrát a co od Američanů očekávat,“ přiznává zeď v české brance. „V první třetině nám hodně pomohl gól v přesilovce do kabiny,“ poukazuje Šimara na vedoucí trefu, jež padla pouhých 7 desetin vteřiny před první sirénou.

Ve druhé periodě se hráči USA dostali do většího tempa, z něhož pramenila hodně nepříjemná situace, kdy videorozhodčí Američanům neuznal gól. „Trošičku jsem v tu chvíli pochyboval. Rozhodčí se se mnou nijak extra nechtěl bavit. Říkal jsem mu, že gól padl zpoza do posunuté branky. On mi říkal, že se musí podívat na kameru, tak se šel podívat a zjistil, že mám pravdu a neuznali ho,“ ulevilo se Šimarovi. „Úvodní vítězství nás nabudí. Perfektní vstup, máme se od čeho odpíchnout a můžeme se jenom zvedat a vyhrávat dál a dál!“ hlásí bojovně naladěný Jan Šimara.

Partneři českého hokejbalu