Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Zkušený kouč reprezentační osmnáctky Martin Davídek věří na půdě Kanady v úspěch!
Zkušený kouč reprezentační osmnáctky Martin Davídek věří na půdě Kanady v úspěch! (autor: Šárka Kunešová)

Vsadili jsme na zkušenosti hráčů z vyšších soutěží, podotýká lodivod osmnáctky Davídek

Datum: 22. 05. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Je tomu pouhých pár dnů, kdy byla odtajněna konečná nominace reprezentace hráčů do 18 let na mistrovství světa v Kanadě. Hlavní kouč osmnáctky Martin Davídek nominoval se svými kolegy tři brankáře, osm obránců a dvanáct útočníků, mezi nimiž najdeme na tak mladý věk několik tahounů starších kategorií, v pěti případech i vycházející hvězdy seniorské CROSSDOCK Extraligy! S jakým cílem tedy do Kanady národní výběr U18 odletí? „Chceme navázat na medailové pozice osmnáctiletých výběrů,“ praví střídmě Davídek.

Nedávno jste oznámili konečnou nominaci na juniorské mistrovství světa v Kanadě. Proč jste zvolili model 8 obránců a 12 útočníků? Jsou například mezi forvardy i beky hráči, kteří dokáží zahrát na obou postech?
Tento model je pro nás optimální. Máme několik univerzálních hráčů - někteří se to dozví na kempu (úsměv). Ale opravdu, třeba Vítek Kamenář, Martin Rakovský, Honza Janiurek, Filip Macek. Takových hráčů máme více, a to je dobře. Určitě více než v Anglii, kde nás trápila zranění a nemoci. Po této stránce jsme připraveni.

V týmu se objevuje hned několik hráčů z reprezentace do 16 let, jež se představila před dvěma roky na MS v anglickém Sheffieldu, avšak i několik nováčků. Rozhodovala o nominaci tedy aktuální forma, či jiné faktory?
11 hráčů potvrdilo svůj růst a formu a dostalo se do finální nominace i pro Kanadu. V tomto věku to ale není nic divného. Hráči vyspívají nejen fyzicky, ale i mentálně. Vsadili jsme na zkušenosti hráčů z vyšších soutěží - Extraliga staršího dorostu, 1. Liga a dokonce i CROSSDOCK Extraliga. Dále i na vazby z klubů.

O gólmanské jedničce máme jasno


Mezi gólmany letos hodně vyletěl Tomáš Rechtorik z Litoměřic či Pavel Foršt z Pardubic. Lukáš Novotný ze Svítkova už byl na již zmiňovaných šestnáctkách. Máte jasno o jedničce, nebo budete brankáře střídat?
Ano. O gólmanské jedničce máme jasno. Ale člověk míní a … V Anglii jsme měli jedničku, a nakonec v prvních třech utkáních proti Velké Británii, Kanadě a Slovensku chytali gólmani na pozici dvojky a trojky.

V nominaci se objevuje i šest náhradníků, mezi nimiž můžeme vidět jednoho brankáře, dva obránce a tři útočníky. Je to z důvodu, kdyby se někdo ze základní sestavy zranil? A absolvují tito hráči s vámi finální kempy?
Záměrně jsme nechali v nominaci více náhradníků. Chceme, aby minimálně na první kemp jeli společně s námi a tam se budeme bavit co dál. Měli jsem zraněné hráče během zimy i jara a uvidíme, jak budou reagovat na zátěž v závěrečných utkáních play off Extraligy staršího či mladšího dorostu a na kempech.

Máme silné mužstvo, ale neznáme sílu soupeře


Jak bude až do odletu vypadat program reprezentační osmnáctky?
Uvažovali jsme i o „sběrném kempu“ pro hráče, kteří jsou již mimo hru a dlouho by stáli, ale nakonec jich bylo jen 5 + 1, a tak jsme se rozhodli z časových i finančních důvodů soustředění nedělat a kluci se musí udržovat individuálně. Soustředění budou 16. - 17.6. a 23. - 24.6 v České Třebové - chci poděkovat panu Badzikovi za spolupráci - a závěrečný kemp v Příbrami od 30.6. do odletu 2.7 - zde děkuji Karlovi Manhartovi.

Na co se na soustředěních budete zaměřovat?
Zaměřovat se budeme na všechno (úsměv). Určitě založení útoku, přechod středního pásma, přesilovky, oslabení. Chci také efektivní zakončování situací 2 na 1 a 3 na 2. Je toho hodně, ale jsem přesvědčen, že to zvládneme.

S jakým cílem budete odlétat do Kanady? Osmnáctka bude obhajovat bronzové medaile z Sheffieldu. Věříte, že tento tým má navíc a po dlouhé době může postoupit do finále?
Obhajuje úplně jiný tým v jiném prostředí. Ale dobře. Chceme navázat na medailové pozice osmnáctiletých výběrů. Myslím, že máme silné mužstvo, ale neznáme sílu soupeře. Těžko se něco předvídá. Připravíme se co nejlépe, uzpůsobíme program na MS, tak, aby aklimatizace a regenerace probíhala co nejefektivněji. Mám kolem sebe zkušené trenéry Martina Kurze a Tomáše Semeru, skvělého fyzioterapeuta a baviče Evžu Buščíka. O kluky bude dobře postaráno a medaile by byla úspěchem, titul pak vytoužený sen každého hokejbalisty a trenéra.

Konečná nominace reprezentace U18 na mistrovství světa v Kanadě 4. – 8.7.2018:


Brankáři:
Foršt Pavel (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Novotný Lukáš (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Rechtorik Tomáš (SHC Killers Litoměřice).

Náhradník: Šuhaj Matěj (TJ Blatná Datels).

Obránci: Macek Filip (HBC Hostivař), Rakovský Martin (HBC Hradec Králové 1988), Flos Milan (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Toman Lukáš (HBK Kyjov), Šilhán Adam (HC Buldoci Stříbro), Lux Filip (SK Hokejbal Letohrad), Laurinc Jakub (SK Suchdol nad Lužnicí), Kaňák Nicholas (TJ Snack Dobřany).

Náhradníci: Adámek Radek (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Kubeš Ondřej (HBC Hostivař).

Útočníci: Bucek Jiří, Janeček Martin (oba HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Vaniš Jiří (HBC Hostivař), Janiurek Jan (SK Ďáblové Praha), Procházka Jaroslav (HBC ALPIQ Kladno), Votípka Matěj (HBC Plzeň), Novotný Vojtěch (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Kamenář Vít (HC Kert Park Praha), Bogdány Vojtěch, Faltus Filip (oba SK Hokejbal Letohrad), Malecha Matyáš (SK Pedagog České Budějovice), Tobiáš Ondřej (SK Kometa Polička).

Náhradníci: Augustýn Filip (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Poláček Roman (HBC Plzeň), Lhota Lukáš (HBC Tygři Mladá Boleslav).

Realizační tým:

Davídek Martin
– hlavní trenér
Kurz Martin – asistent trenéra
Semera Tomáš – asistent trenéra
Buščík Evžen– fyzioterapeut

Partneři českého hokejbalu