Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Kdo se stane reprezentačním trenérem žen a mužů?
Kdo se stane reprezentačním trenérem žen a mužů? (autor: Matouš Ingršt - matfix.)

Výběrové řízení na pozici reprezentačního trenéra čítá kvarteto uchazečů!

Datum: 01. 11. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Hokejbaloví trenéři se mohli do 31. října přihlásit do výběrového řízení na pozice reprezentačních lodivodů seniorských národních výběrů žen a mužů. O ženský výběr se uchází pouze Karel Manhart, který dovedl v červnu reprezentační družinu k premiérovému titulu mistryň světa! Pozici hlavního kouče mužského národního výběru obsadí někdo z tria David Kuna, Jiří Mašík či Jiří Christ. Jak vypadá návrh jednotlivých realizačních týmů? To se dozvíte v článku!

Na pozici hlavního kouče reprezentačního výběru žen se uchází pouze Karel Manhart, jenž národní tým vede od samého začátku světových šampionátu žen. Z šesti dosud odkoučovaných mistrovstvích světa získal se svým družstvem čtyřikrát bronzové medaile, ve Švýcarsku v roce 2015 slavil stříbro a na posledním domácím šampionátu v Pardubicích dokráčel se svými svěřenkyněmi až na samotný zlatý vrchol! Výběrovým řízením nicméně musí projít.

Za asistenta si Karel Manhart vybral Michala Broulíka, jenž s ním spolupracoval již v Pardubicích, post vedoucí týmu by měla obsadit ještě na posledním MS hráčka Martina Topičová a pozice fyzioterapeutky nese jméno Jany Fričové, taktéž mistryně světa z posledního domácího šampionátu.

Mužský národní tým může vést David Kuna, který v loňském roce dovedl Kert Park k premiérovému extraligovému titulu. Na pozici asistenta vybral svého dosavadního souputníka z pražského mistrovského týmu Milana Jelena. Druhým asistentem je velezkušený reprezentační kouč Mgr. Rostislav Kurfürst. Jako vedoucího týmu navrhl David Kuna Marka Skramužského a celý realizační tým by měl doplnil kustod a kondiční trenér v jedné osobě Bc. Jiří Skalník.

Do výběrového řízení se přihlásil také Jiří Christ. Zkušený trenérský bard, jenž dlouhodobě vede prvoligový mančaft Opavy a aktuálně působí v roli hlavního kouče reprezentačního výběru do 16 let, si vedle sebe vybral Pavla Štefku z Poličky a Tomáše Frimla z Letohradu, jenž jako asistent trenéra stál na reprezentační střídačce již na posledním domácím světovém šampionátu v Pardubicích! Post vedoucího mužstva by měl zastávat Tomáš Ruda, kustoda týmu zkušený svazový funkcionář Ondřej Průša a na pozici maséra se uchází Petr Mareta.

Třetím do party uchazečů o vedení národního týmu je Jiří Mašík, který v posledních dvou sezonách dovedl pardubické Autosklo na extraligový trůn a následně k zisku bronzových medailí. Za svého trenérského kolegu si vybral Jana Donauschachtla z Jindřichova Hradce, jenž aktuálně působí jako asistent hlavního trenéra u reprezentace hráčů do 20 let. Vedoucího týmu, respektive manažera národní družiny, by měl v případě volby Jiřího Mašíka dělat jeho bratr a zkušený manažer Radek Mašík. Na pozici kustoda byl navržen Zdeněk Trtek a maséra Michal Válek, který na této pozici působí již několik let jak u seniorského výběru, tak komplexně u těch mládežnických.

Již brzy přineseme podrobné představení všech kandidátů!

Partneři českého hokejbalu