Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Reprezentační dvacítka vyhrála v rámci přípravy silně obsazený mezinárodní turnaj v Plzni.
Reprezentační dvacítka vyhrála v rámci přípravy silně obsazený mezinárodní turnaj v Plzni. (autor: Milan Podpera)

Zaměříme se na systémové věci a organizaci hry, prozrazuje lodivod dvacítky Maršner

Datum: 04. 06. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Před několika dny byla zveřejněna finální nominace reprezentace hráčů do 20 let, kteří se 4. – 8.7. představí na juniorském mistrovství světa v Kanadě. Před ním se národní družina sejde ještě k několika soustředěním na zimním stadionu v Kladně. To první je naplánováno na polovinu června, kam trenéři nejstarší juniorské reprezentace pozvali 25 hráčů, mezi nimiž jsou i dva náhradníci, kteří jsou se svou „vyčkávací“ rolí srozuměni. „Věřím, že mužstvo má na to, rvát se o nejvyšší příčky,“ hlásí hlavní trenér dvacítky Milan Maršner.

V polovině června se sejdete na zimním stadionu v Kladně ke svému prvnímu soustředění před vypuknutím mistrovství světa v Kanadě! V nominaci můžeme vidět 9 obránců a 13 útočníků. Takže dva z nich na šampionát neodjedou, proč jste je přizvali na tento kemp?
Do mistrovství je dlouhá doba a my potřebujeme mít pro případ vynucených změn připraveno více hráčů. Hráči, kteří jsou zváni v pozici „náhradníka“ jsou se svou rolí srozuměni.

Na co se necelý měsíc před startem světového šampionátu budete zaměřovat? A čekají vás i nějaké přípravné či modelové zápasy?
Hlavní náplní budou systémové věci a organizace hry. Plánováno máme jedno utkání v rámci druhého kempu, kde by nám měla být soupeřem reprezentace mužů.

Hlavní plocha zimního stadionu v Kladně nabízí severoamerické rozměry a stejný povrch


Několik hráčů s vámi prošlo prakticky všemi reprezentačními cykly včetně toho posledního, který vrcholil v roce 2016 v anglickém Sheffieldu. Věříte, že tento tým má v Kanadě na mety nejvyšší? V St. Johns vás rozhodně nečeká ani jeden lehký zápas.
Dovolím si opravit, někteří hráči s námi prošli přípravu a mistrovsvím U18 v Sheffieldu nikoli cyklus předešlý. Byli bychom špatní trenéři, pokud bychom nevěřili. Věřím, že mužstvo má na to, rvát se o nejvyšší příčky. Všichni a myslím tím celý tým, pro to uděláme maximum.

Co vás po soustředění v Kladně čeká a nemine?
Čeká nás druhé soustředění v Kladně, třetí soustředění v Kladně a odlet na mistrovství. Stejné místo jsme zvolili z důvodu znalosti prostředí a možnosti zajištění podmínek přípravy. Trénovat budeme na hlavní ploše zimního stadionu, který nabízí severoamerické rozměry a stejný povrch, který nás čeká na mistrovství.

Všem okolnostem podřídíme samotný režim na místě a přípravu na utkání


Nebojíte se náročného přeletu do Kanady a změny časového pásma?
My se nesmíme bát ničeho. I na toto myslíme a přizpůsobíme tomu maximálně režim a samotnou přípravu přímo na místě.

Hned 4.7. ve středu vás v prvním utkání čeká výběr USA a druhý den dva zápasy nejprve ráno s Velkou Británií a pak večer s Kanadou. To je vskutku ostrý start. Regenerace tak bude asi důležitější než na všech předchozích šampionátech, že?
Regenerace je vždy důležitá. Jak jsem odpověděl v předchozím dotazu, všem okolnostem podřídíme samotný režim na místě a přípravu na utkání. Na mnoho věcí budeme reagovat přímo na místě. Na mistrovství si již soupeře nevybíráte, ostrý start je to vždy. Na utkání se můžeme jen těšit.


Partneři českého hokejbalu