Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Veteránský hokejbal

Kvalita zápasů byla vysoká, vzpomíná na nedávný šampionát na Bermudách Komůrka

Čeští hokejbaloví veteráni si šampionát na Bermudách užili a herně nezklamali.

Na konci září se na bermudských ostrovech uskutečnilo mistrovství světa kategorie Masters, kde nechyběl ani český tým. Ten na turnaji v každém klání předvedl odhodlaný výkon, všechny duely základní šestičlenné skupiny ale pokaždé jen těsně prohrál. V boji o konečné 11. místo ale čeští hokejbalisté roznesli na kopytech Rakušany a skončili předposlední. Veteráni z České republiky tak ostudu rozhodně neudělali, herně na všechny oponenty měli. „Potěšilo nás hodnocení George Gortose (předseda ISBHF), který ocenil, i přes těsné porážky, naši hru,“ těší hráče a manažera české výpravy Libora Komůrku.

Veteráni na závěr šampionátu na Bermudách srazili na kolena Rakousko

Čeští hokejbalisté se na mistrovství světa kategorie Masters na Bermudách umístili na 11. místě.

Ve čtvrtek 27.9. zažili hokejbalisté reprezentující Českou republiku na mistrovství světa kategorie Masters na Bermudách pekelně náročný program. Nejdříve naskočili ve federálním derby proti Slovensku, s nímž čeští hokejbalisté svedli více než vyrovnanou bitvu a klání po vyrovnávací trefě Rašky dotáhli až do nájezdů. V nich byl ale úspěšnější soupeř, i tak si Češi ale připsali první bod do tabulky základní skupiny B. Další dva duely s Itálií a druhý den 28.9. s Kanadou se však našemu výběru vůbec nepovedly a bylo z toho poslední místo ve skupině. Na českou družinu tak čekalo utkání o konečné 11. místo na turnaji proti Rakousku.

Češi na světovém šampionátu prohráli i druhý zápas se Spojenými státy americkými

Čeští veterání nestačili ani na USA a vše se pokusí napravit v derby se Slovenskem.

Veteránské mistrovství světa na Bermudách má za sebou druhý hrací den. V něm se čeští hokejbalisté kategorie Masters vrhli do souboje proti USA, s nímž poměřili síly na menší krytém hřišti. Zápas ve formátu 4+1 přinesl napínavou vyrovnanou bitvu, ve které byli úspěšnější Američané, když se radovali z těsného vítězství 2:1. Hráči reprezentující Českou republiku tak utržili již druhou těsnou porážku v řadě a dnes mají možnost reparátu ve federálním derby se Slovenskem. Utkání startuje v 16:45 a sledovat ho můžete živě na YouTube kanálu ISBHF a už se opět bude hrát na větším venkovním hřišti!

Veteráni ztratili na úvod mistrovství světa dobře rozehraný duel s Bermudami

Úvod zápasu proti Bermudám patřil slavnostnímu vhazování s místním Guvernérem.

V úterý 25.9. naplno vypuknul světový šampionát kategorie Masters na Bermudách. Čeští hokejbalisté se střetli s domácím výběrem, nad nímž po dvou třetinách vedli 2:1 a vše vypadalo, že úvodní klání hráči se lvíčkem na hrudi dotáhnou do zdárného konce. Ve třetí periodě ale Bermudy vyrovnaly, a dokonce rozhodly o svém vítězství gólem při hře 4 na 4, když čeští plejeři propadli v útočné kombinaci. Není čas ale smutnit, již dnes od 16:15 čeká na náš tým duel s USA.

Mistrovství světa Masters startuje na Bermudách! Češi zahajují turnaj s domácími

Na tomto krásném místě v obklobení Atlantiku se celý šampionát Masters odehraje.

Již v úterý 25.9. vypukne v přenádherném prostředí Bermudských ostrovů mistrovství světa kategorie Masters. Mezi dvanácti národními výběry se představí i český tým, jenž se na úvod světové šampionátu střetne s domácím týmem Bermud. Po tomto klání následuje jistě atraktivní otevírací ceremoniál. Čeští veteráni narazí ještě na turnaji v základní skupině B na Itálii, Kanadu, USA a dokonce dojde i na federální derby se Slovenskem! Všechny zápasy pak fanoušci mohou sledovat živě přes stream na internetu. Více podrobností v článku.

Partneři českého hokejbalu