Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Ženský výběr z východních Čech přerušil Moravskoslezskému kraji vítěznou šňůru!

Po třech letech nadvlády severní Moravy si pro vítězství došly východní Čechy.

Na poslední ročník Turnaje regionálních výběrů žen, který se uskutečnil v Pardubicích, zavítaly pouze tři celky. Ty se však účastnily i v minulosti a jednalo se vždy o silné týmy, jejichž vzájemné měření sil tak slibovalo napínavou podívanou. Výběr Moravskoslezského kraje v loňském roce získal zlatý hattrick, na který už nedokázal navázat. Z trůnu ho sesadily hráčky z východních Čech, které si tak připsaly prvenství před moravskými celky!

Turnaj regionálních výběrů žen míří do Pardubic! Kdo sesadí výběr severní Moravy?

Hráčky severní Moravy budou útočit na čtvrté vítězství v řadě!

Turnaje regionálních výběrů žen 2019 se původně mělo zúčastnit pět celků, kvůli nízkému počtu hráček se však dva týmy odhlásily. Do společného měření sil tak vstoupí pouze tři družstva, která však čekají náročné souboje. Oproti tradičnímu 28. září se turnaj tentokrát uskuteční již v sobotu 14. září. Svoji připravenost na nový ročník Ligy žen si hráčky prověří na pardubické půdě, kde každý tým čekají čtyři utkání.

Malenovice budou hostit Zlínský pohár minihokejbalu žen! Deadline přihlášek je 19.9.

Dívčí hokejbal se neustále rozrůstá. Malenovice tak chtějí rozvíjet hokejbal turnajem žen!

V sobotu 28.9. se na hokejbalovém hřišti v Malenovicích uskuteční Zlínský pohár minihokejbalu žen! Turnaj pořádá úsek rozvoje hokejbalu na Moravě. Turnajové zápolení je otevřeno maximálně pro 10 družstev, jež mohou posílat přihlášky na jistě atraktivní Zlínský pohár do čtvrtka 19.9. Hřiště malenovických Čamlíků bude rozděleno dělícími mantinely na dvě hrací plochy a hokejbalistky se tak střetnou v každém utkání v herním formátu 3+1. Dívčí týmy neváhejte, pomozte rozvoji hokejbalu na Moravě a přijeďte si užít kvalitní sportovní zábavu!

Čtvrtý turnaj Východočeského přeboru žen vyhrály domácí hráčky Autoskla!

Hráčky Autoskla se po roční odmlce vrací opět do Ligy žen, na Východočeském přeboru si vedly výborně.

Po dvou měsících se do akce pustily opět ženské celky. Před startem Ligy žen se sešly u dalšího turnaje Východočeského přeboru OPEN ve formátu 3+1. Pardubické Polabiny hostily v rámci dvou skupin devět celků a celkové vítězství nakonec vybojovaly domácí hráčky. Ty si ve finále poradily s rivalem ze Svítkova 2:1. Postup do Skupiny A slaví Bárbíny z Kyjova.

Trenéři byli s přístupem hráček na letním campu maximálně spokojení

Cílem je, aby se každá hráčka na campu zdokonalila.

Pátý ročník Hokejbalového campu žen je u konce a spokojeni s ním nejsou pouze hráčky, ale také trenéři, kteří se po tři dny věnovali hokejbalistkám naplno. Hráček dorazil v letošním roce rekordní počet, i přes který panuje i nadále individuální přístup. Trenéři se zaměřili postupně na jednotlivé herní činnosti jednotlivce, které pilovali. V rámci kondiční přípravy se naopak hráčky učily správné provedení jednotlivých cviků a trenéři je rozhodně nešetřili ani tady.

Další ročník hokejbalového campu žen je minulostí. Dorazil rekordní počet hráček!

Hokejbalového campu žen se zúčastnil rekordní počet hráček.

Tradiční letní camp v Litomyšli započaly opět po roce ženy, pro které se však jednalo o náročné tři dny. Kromě hokejbalových tréninků si pro ně již tradičně připravili trenéři také kondiční tréninkové jednotky. Hráčky všech věkových kategorií odjely domu sice značně znavené, ale přesto s výbornou náladou. Dobrou atmosféru přináší na tento kemp hlavně kolektiv, kdy se z protihráček stávají kamarádky. V neděli už hokejbalistky vystřídali chlapci z nižší věkové kategorie U15.

Pocit z vítězství nikdy neomrzí, říká po desátém titulu se Slavií Petra Herzigová

Petra Herzigová (spodní řada, třetí zleva) oslavila se Slavií už desátý titul.

Po finálovém turnaji Ligy žen přibyl na putovním poháru už desátý štítek pražské Slavie. Obhajoba titulu však byla pro svěřenkyně Karla Manharta zase o něco těžší. Nejvíce kousal tým z Kyjova, který v semifinále jen těsně podlehl České Třebové, jež si tak nakonec opět po roce došla pro stříbrné medaile. Ty bronzové nakonec zůstaly Kyjovu, který si mohl na krk pověsit premiérový úspěch. Těsně pod stupni vítězů skončily plzeňské Litice, jež podlehly svému soupeři až po samostatných stříleních a bronzový úspěch z loňského ročníku tak nezopakovaly. Finálový turnaj Ligy žen byl realizován s přispěním města Příbram a my mu za výtečnou podporu moc děkujeme!

Ženy budou o víkendu v Příbrami bojovat o medaile! Poprvé se o ně popere i Kyjov

Zvedne letos nad hlavu pohár pro vítěze opět Slavia Praha?

Všechny soutěže se už pomalu chýlí ke svému konci a výjimkou není ani Liga žen. Tu čeká finálový turnaj o víkendu 25. – 26. května, kdy se osmička týmů sejde na zimním stadionu v Příbrami. Favoritem na obhajobu titulu je opět Slavia Praha, proti níž budou stát hned tři týmy, které bez medaile rozhodně odjet nechtějí. Na vítěze si musíme počkat do nedělní třetí hodiny, kdy odstartuje souboj o dva nejcennější kovy. Finálový turnaj ligy žen je realizován s přispěním města Příbram!

4. kolo Ligy žen přineslo další nadvládu Slavie, Svítkov se tlačí do první čtyřky

Svítkov díky dvěma výhrám neztratil šanci na postup mezi čtyři nejlepší.

Sobota 6. dubna patřila opět ženským celkům, které se sešly ke svému dalšímu hracímu dni. Tradičně se zápasy odehrály na dvou místech, hostitelskými hracími plochami byly ty v Plzni v Liticích a Pardubicích ve Svítkově. O svoji neporazitelnost nepřišla ani nadále Slavia Praha, za kterou o tři body zaostává Česká Třebová. Na třetí místo se před Kyjov vyhoupla Plzeň. Svítkov si stále drží šanci dostat se mezi první čtveřici. Své výkony ohodnotily domácí hráčky.

Udrží Slavia v Lize žen první místo a posune se Svítkov tabulkou opět nahoru?

Svítkov se pokusí zabojovat o další body na domácí půdě.

Předposlední hrací den Ligy žen hostí Plzeň s Pardubicemi. Ve hře je stále velké množství bodů a o konečném pořadí tak vůbec není jasno. Aktuálně se na čele nachází Slavia Praha, která si díky výhře nad Českou Třebovou vybojovala tříbodový náskok. První čtveřici doplňuje ještě Kyjov s Plzní. A hned tři celky z první čtyřky se utkají na plzeňské půdě. Na východě Čech se dají očekávat zlepšené výkony domácích hráček, které se postupně zvedají.

Partneři českého hokejbalu