Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Svítkov díky dvěma výhrám neztratil šanci na postup mezi čtyři nejlepší.
Svítkov díky dvěma výhrám neztratil šanci na postup mezi čtyři nejlepší. (autor: Jana Nekolová)

4. kolo Ligy žen přineslo další nadvládu Slavie, Svítkov se tlačí do první čtyřky

Datum: 09. 04. 2019
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Sobota 6. dubna patřila opět ženským celkům, které se sešly ke svému dalšímu hracímu dni. Tradičně se zápasy odehrály na dvou místech, hostitelskými hracími plochami byly ty v Plzni v Liticích a Pardubicích ve Svítkově. O svoji neporazitelnost nepřišla ani nadále Slavia Praha, za kterou o tři body zaostává Česká Třebová. Na třetí místo se před Kyjov vyhoupla Plzeň. Svítkov si stále drží šanci dostat se mezi první čtveřici. Své výkony ohodnotily domácí hráčky.

Pardubice – Svítkov


Česká Třebová pokračuje i nadále ve svých dobrých výkonech, nedovolila zaváhání ani v jednom případě a vybojovala plný počet bodů. Dařilo se také domácím hráčkám, které získaly šest bodů a drží si naději na posun do první čtveřice. Na tu ztrácí čtyři body a ve hře jich je ještě šest. V souboji posledních dvou týmů se lépe dařilo Fretkám. O vítězi utkání musela rozhodnout až samostatná střílení, v nichž se ukázal v lepším světle Beroun a porazil Prachatice 2:1.

Zuzana Dušková (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice): „V prvním zápase jsme změřily síly s hráčkami z České Třebové. Věděly jsme, že nás nečeká nic lehkého, a proto jsme se snažily podat co nejzodpovědnější výkon, což se nám moc nepovedlo. Soupeř se dostal do dvoubrankového vedení, které si i přes naše snížení dokázal vzít zpět a zvítězil 3:1. Po dvouhodinové pauze nás čekaly hráčky Prachatic. Do zápasu jsme šly s tím, že musíme vyhrát a podat lepší a zodpovědnější výkon, což se nám povedlo. Od začátku zápasu jsme byly aktivnější, byly více na míčku a odměnou nám byla výhra 4:1. Po hodinové pauze nás čekal poslední zápas s Fretkami, cílem bylo navázat na předchozí výhru a získat povinné tři body. Od začátku zápasu jsme byly aktivnější. I přes několik neproměněných šancí jsme se mohly radovat z výhry 3:0.“

Plzeň – Litice


Slavia Praha nezaváhala a bez inkasované branky získala plný počet bodů. Velmi cenné vítězství vybojovala Plzeň, která si po Písku poradila také s Kyjovem, se kterým soupeří o třetí místo. Aktuálně třetí příčka patří plzeňským hráčkám, ale s Kyjovem mají shodný počet bodů. Kyjov tentokrát bral pouze jednu výhru, když porazil Písek 3:0. Jihočeský soubor z Písku zůstal na šesté příčce a ztratil šanci na postup mezi nejlepší čtyři týmy.

Andrea Rozhoňová (HBC Plzeň -  Litice): „Pokud jsme chtěly mít boj o medaile ve svých rukách, musely jsme získat na domácím hřišti alespoň šest bodů, a to se nám povedlo. V prvním zápase s Pískem jsme ukázaly bojovnost, když jsme po půli prohrávaly 0:1 a zápas otočily na konečných 2:1. Zápas s Kyjovem byl velmi důležitý pro konečné pořadí před finálovým turnajem, a opět skvělým týmovým výkonem jsme vyhrály 2:0. Do zápasu se Slavií jsme šly s tím, že nemáme co ztratit a můžeme jenom překvapit. To se bohužel nepovedlo, ale myslím si, že jsme neodehrály špatné utkání. Na závěr bych chtěla poděkovat gólmance Ivě, která doplnila náš tým a několikrát nás podržela.“

Partneři českého hokejbalu