Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Lucie Kubínová nejlepší sportovkyní roku 2017! Mojí obrovskou motivací je táta, říká

Lucie Kubínová zažila slastný pocit z vítězství už v červnu loňského roku na domácím MS v Pardubicích.

Teprve v šestnácti letech dosáhla na premiérový titul mistryň světa pro Českou republiku na domácím seniorském šampionátu v Pardubicích. Hraje extraligu mladšího dorostu se značně statnějšími chlapci, ale většinu z nich dokáže svým umem předčít. A teď se stala nejlepší sportovkyní roku 2017 Moravskoslezského kraje kategorie do 19 let, a to jí je teprve sedmnáct! „Byla jsem dost ve stresu a nervózní z tolika lidí, co tam bylo nebo se dívalo v televizi,“ popisuje sympatická a talentovaná hokejbalistka Lucie Kubínová.

Kanada jako první ohlásila konečnou nominaci na Světový pohár juniorek!

Kanadské hokejbalistky patří mezi nejlepší na světě. Potvrdí to i na Světovém poháru v Přerově?

Debbie Starková, generální manažerka kanadského týmu juniorek U20 nedávno na webu cbha.com oznámila soupis hokejbalistek, které budou hájit dres s javorovým listem na hrudi na premiérovém Světovém poháru juniorek kategorie U20 v Přerově a Zlíně! Ten se uskuteční od 28. června do 1. července na naší domácí půdě ve dvou výše zmiňovaných městech. Jak se asi české dívky poperou se silnou zámořskou konkurencí? Podívejte se na finální podobu kanadské národní družiny, kterou najdete v článku!

V kategorii U16 máme více než padesát dívek, upozorňuje Grebeníček

Lukáš Grebeníček byl u úspěchu reprezentace žen, nyní se přesouvá ke kategorii U16.

Komise ženského hokejbalu se po juniorské reprezentaci chce začít věnovat jejím mladším kolegyním. Po pevné základně hráček v kategorii U20 chce vedení ženského hokejbalu posouvat základnu k mladším dívkám. Tentokrát se jim do hledáčku dostaly dívky ročníku narození 2002/06. Hlavním organizátorem a trenérem těchto akcí byl jmenován Lukáš Grebeníček, který brzy dostane k ruce další zkušené trenéry.

Za necelý měsíc se opět rozjede MČR žen! Jak jsou týmy podle trenérů připravené?

V březnu nás čeká také souboj dvou favoritů na titul.

Po zimní přestávce se opět chystá pokračování MČR žen. Po více jak třech měsících se na hokejbalových hřištích představí opět hokejbalistky, které usilují o titul mistryň České republiky. Svoji cestu za obhajobou mají zatím dobře rozehranou hráčky pražské Slavie, které v podzimní části ani jednou nezaváhaly, a tak jim patří první místo s plným počtem bodů. Druhé místo zatím patří Svítkovu, a třetí pak České Třebové. V sobotu 10. března se všechny týmy sejdou v Praze, kde každý odehraje tři utkání.

Mezi hlavními lídry Světového poháru by neměla chybět Kosinová se Zechovskou

O svoje místo bojuje Kosinová, Zechovská a Patočková (zleva).

Nominační kempy na červnový světový pohár kategorie U20 jsou sice teprve na začátku, ale v konečném seznamu by neměla chybět ani jedna z dvojice Karolína Kosinová a gólmanka Kateřina Zechovská. Obě hráčky se představily na loňském domácím MS seniorské kategorie, kde byly oporou celého týmu. Ani jedna však nedostane nic zadarmo a o své místo se budou muset poprat jako všechny ostatní nominované hokejbalistky.

Stále se pracuje na náborech nových dívek, těší Boženu Jánskou

Předsedkyně KŽH Božena Jánská gratuluje Keltům ke konečnému umístění.

Velkou motivací pro nově začínající dívky může být loňský úspěch reprezentace žen na domácím mistrovství světa. Stejně jako v jiných sportech je i v hokejbalu potřeba si najít nějaký vzor, kterému se chtějí mladší dívky vyrovnat, a po loňském roce jich mají k dispozici hned několik. Jak přibližuje předsedkyně ženského hokejbalu Božena Jánská, v minulém roce počet nových hráček výrazně vzrostl a pomohl k tomu určitě i domácí šampionát. Na jakou kategorii se tak komise hodlá zaměřit a co pro ni připravuje?

Je na čase uvolnit místo mladším, říká o „konci“ v reprezentaci Topičová

Radost Topičové po zisku zlaté medaile na MS 2017.

Další hokejbalistkou, která končí v reprezentaci žen, je Martina Topičová. Také ona se z pozice hráčky přesunula do realizačního týmu a už nyní zařizuje nejlepší podmínky pro reprezentantky z kategorie U20. Od nové sezony se však přesune s celým realizačním týmem k reprezentaci žen, s níž se pokusí obhájit zlaté medaile. Ta z loňského roku jí visí na zdi a ráda by k ní, i když už v jiné roli, přidala další!

Musíme se koukat i do občanky, říká o změněné roli v reprezentaci Fričová

Jana Fričová získala na loňském MS v Pardubicích s celým týmem zlaté medaile.

Skončit na vrcholu? To je sen každého sportovce a ten se nyní splnil obránkyni Janě Baloušové Fričové. Mistryně světa z posledního šampionátu, který se uskutečnil na domácí půdě, ukončila svoji reprezentační kariéru. Hráčka, které nikdo neřekne jinak než Kanada, byla dlouholetou oporou českého ženského týmu. I na dalším Mistrovství světa ji najdeme na lavičce ženské reprezentace, ale tentokrát v jiné roli.

Poslední turnaj podzimní části v Kralupech vyhrály hráčky pardubického Autoskla!

Po finálové výhře 3:0 zvítězily v celém turnaji hráčky Autoskla.

Definitivní konec podzimní části mají za sebou už i ženské celky. Na posledním turnaji 9. prosince se jich v Kralupech představilo pět. První dvě utkání celého dne ukázala, že se setkaly výkonnostně vyrovnané celky. Po dvou zápasech bez vstřelených branek však začaly góly padat, ve většině případů však byl konečný rozdíl jednobrankový. Vítězství si připsaly hráčky pardubického Autoskla, které ve finále porazily Prachatice.

Česká republika uspořádá premiérový Světový pohár dívek do dvaceti let!

Juniorky mají před sebou první velkou soutěž.

V příštím roce bude Česká republika hostit další mezinárodní akci. Od 27. června do 1. července se uskuteční v Přerově a ve Zlíně kromě Světového poháru hráčů do šestnácti let také Světový pohár dívek v kategorii do dvaceti let. „O organizaci se bude podílet tým dobrovolníků, kteří byli na Mistrovství světa v Pardubicích, ale bližší informace budou až v lednu,“ přiblížil Milan Chovančík. Pár slov přidal také manažer reprezentací Roman Novák a předsedkyně komise ženského hokejbalu Božena Janská.

Partneři českého hokejbalu