Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Ženské celky čeká první letošní prověrka, utkají se na turnaji v Kralupech!

V letošním roce se týmy Autoskla a Ústí mohou střetnout až ve vyřazovacích bojích.

Zatímco se všechny hokejbalové týmy postupně pustily do zimní přípravy, sedm ženských celků čeká první letošní turnaj. V sobotu 12. ledna se sejdou ve středočeském kraji, konkrétně v Kralupech nad Vltavou, kde prověří svoje síly ve formátu 3+1. Na krytém hřišti je dohromady čeká hned dvanáct zápasů a celkový vítěz bude znám po čtvrté hodině. Dvě družiny na turnaji dokonce složí berounské Fretky a očekává se ten nejkvalitnější dynamický hokejbal.

Svítkov překvapil Slavii, domácí celky ligy žen zůstaly i tak neporažené

Svítkov letos jako první obral Slavii o body.

Vedoucí týmy Slavie a České Třebové mají stále stejný počet bodů. Oba dva si dovolily v sobotu 17.11. malé zaváhání, když jedno jejich utkání musela rozhodnout až samostatná střílení, výhru si však vzít nenechaly. V dobrém světle se ukázal Kyjov, který i tentokrát slavil dvě výhry. Na první body a vítězství dosáhly hráčky ze Svítkova. Liga žen startuje po zimní přestávce znovu 9. března, kdy se všechny týmy sejdou v Praze na Palmovce.

Ligu žen čeká další hrací den, vyšlápne si někdo na favorizované domácí týmy?

Hráčky Svítkova se pokusí zabojovat o první body.

První dvě místa v tabulce patří Slavii a České Třebové, které mají na svých kontech tři vítězství. V sobotu 17. listopadu se právě u těchto dvou týmů uskuteční další hrací den Ligy žen. Během toho prvního ukázaly celky vyrovnanost, když hned pět zápasů skončilo rozdílem jediné branky. Překvapením je určitě Kyjov, který aktuálně obývá třetí příčku. Na první body naopak překvapivě čeká pardubický Svítkov.

Česká Třebová se raduje z celkového vítězství ve VČ přeboru žen

Hráčky České Třebové se radovaly z celkového vítězství.

Poslední turnaj Východočeského Přeboru žen „OPEN“ 2018 prokázal mezi ženskými celky obrovský zájem. Přihlásilo se jich hned čtrnáct, takže se muselo hrát na dvou hřištích. Hostitelem se tak stal pro skupinu A Svítkov a pro skupinu B Přelouč. Na pardubickém hřišti se bojovalo o celkového vítěze, kterým se i přes třetí místo stala TJ Lokomotiva Česká Třebová, která po roce vystřídala slovenský Zvolen.

Úvodní hrací den Ligy žen přinesl vyrovnané výsledky, obhájce titulu bez obdrženého gólu!

Kyjovské hráčky nestačily pouze na Českou Třebovou.

Liga žen má za sebou první hrací den nového ročníku. Zaváhání nedovolily první dva týmy loňské sezony, které si připsaly plný zisk devíti bodů. Na obou hracích místech se blýskla jedna hráčka, v Písku vstřelila Barbora Patočková domácím pět branek, v Kyjově pak Karolína Procházková Svítkovu o jeden gól méně. Právě až na pardubický tým si všechny ostatní připsaly první body do tabulky za výhry. Překvapením je určitě Kyjov, který se nachází na třetím místě!

Liga žen startuje! Týmy se sejdou v Kyjově a Písku

Kyjov přinese souboj loňských medailistů.

Po necelých čtyřech měsících se začátku své soutěže dočkají také ženské celky. Do Ligy žen vstoupí opět osm celků, které však zaznamenaly změnu. Mezi týmu už nenajdeme pardubické Autosklo a přivítáme nováčka z Prachatic, který má tým složený převážně z mladých nadějných hráček. V sobotu 13. října se tak celky sejdou v Kyjově a v Písku, kde odstartují nový ročník a poperou se o první body.

Když hvězda padá vzhůru. Aneb, konec brankářské kariéry Petry Outratové

Outratová patřila vždy k neskutečně tvrdě pracujícím gólmankám, které hravě ničily i chlapecké oponenty.

Nedávno se mezi hokejbalovou veřejnost dostala tuze nemilá zpráva. Ve věku pouhých devětadvaceti let musela s aktivní kariérou skončit výtečně chytající gólmanka Petra Outratová, a to kvůli těžkým zdravotním lapáliím. Tvrdě pracující brankářka zasvětila celou svoji hokejbalovou pouť Svítkovu, v jehož dresu zářila i v chlapecké extralize či mužské 2. Lize! Její výtečné výkony ji vynesly titul vicemistryně světa ze šampionátu ve švýcarském Zugu v roce 2015. Zpráva o jejím konci nás neskutečně mrzí a přejeme Petře už jen klid, pohodu a mnoho štěstí v další hokejbalové etapě.

Ženský tým Severní Moravy potvrdil svoji suverenitu a potřetí obhájil titul!

Hokejbalistky ze severní Moravy zkompletovaly hattrick.

Páteční sváteční den přivedl do jihočeských Prachatic čtyři ženské celky, které reprezentovaly svůj region. Největším favoritem byl tým Severní Moravy, který obhajoval dvě vítězství a útočil na hattrick. Ten se mu podařilo získat, a navíc během tří západů neinkasoval jedinou branku. Překvapením turnaje je určitě nováček z jižních Čech, který podle očekávání překvapil a obsadil druhé místo. Třetí příčka putovala také na Moravu, a to na jižní. Nepopulární, na tomto turnaji, čtvrté místo obsadily hokejbalistky z východních Čech.

Turnaj krajských výběrů žen je tady! Dokáže tým Moravy Sever obhájit vítězství?

Opět po roce se na Turnaji regionálních výběrů žen představí čtyři celky.

Opět po roce bude zářijový sváteční den patřit ženským celkům. Už v pátek 28. září se sjedou čtyři celky k Turnaji regionálních výběrů. Turnaj budou tentokrát hostit jihočeské Prachatice, které vstoupí letos do Ligy žen jako nováček. Tento turnaj tak bude Jihočeskému kraji sloužit jako prověrka před blížící se celoroční soutěží. Na zlatý hattrick bude útočit tým Severní Moravy, který v loňském roce obhájil vítězství.

Další ročník Hokejbalového kempu žen hodnotí účastnice velmi kladně

Kempu se zúčastnila také Natálie Pangerlová (uprostřed).

Čtvrtý ročník Hokejbalového kempu žen je úspěšně už čtrnáct dní u konce. Ohlasy nesou velké množství pozitivních reakcí. Velkým negativem je však pro většinu účastnic délka kempu, která je pro příští rok v řešení. Akci zhodnotila nižborská Natálie Pangerlová a Petra Němcová hrající za pardubické Autosklo. Obě hráčky lákají další hokejbalistky, aby příští rok také dorazily, zažily velkou dávku legrace a získání důležitých zkušeností!

Partneři českého hokejbalu