Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Slavia Praha stále suverénní, obhájila titul bez jediné porážky!

Titul Mistryň České republiky obhájila Slavia Praha.

Je konec! O víkendu vyvrcholil v Hodoníně další ročník Ligy žen, která poznala staronového vítěze. Již podeváté obhájila titul pražská Slavia, která si pro něj tentokrát došla suverénně, během devatenácti zápasů nepoznala hořkost porážky a inkasovala pouhé čtyři branky. Druhé místo opět brala Česká Třebová, která přišla v sobotním utkání o brankářku, a zbytek zápasů tak musela odchytat hráčka z pole. Také bronzové medaile opět po roce putují na stejné místo, a to do Plzně. 

Kdo pozvedne v Hodoníně nad hlavu pohár pro mistryně České republiky?

Největšími favority na vítězství zůstávají celky Slavie a České Třebové.

Je to tady! Svého vrcholu se o víkendu 9. - 10. června dočkají také hokejbalistky. V sobotu se utkají v rámci dvou skupin, do kterých je rozdělily výsledky po základní části a v neděli je pak čekají vyřazovací boje. Do souboje o medaile mohou ještě promluvit týmy Slavie, České Třebové, Plzně a Svítkova. Zbylé čtyři celky si to pak rozdají o konečnou 5. – 8. příčku. První utkání začíná na hodonínském zimním stadionu v sobotu od 9:00 hod. Titul obhajuje dosud neporažená Slavie!

Základní část Ligy žen je u konce, bez porážky si jde za obhajobou Slavia

V souboji pardubických celků byl úspěšnější Svítkov.

Každý tým má za sebou celkem čtrnáct zápasů, které odehrál v rámci základní části Ligy žen. Ta skončila v sobotu 12. května na hřišti Svítkova a Písku. Nyní je před celky pouze závěrečný turnaj, na kterém se poperou o tři cenné kovy. Už v sobotu 9. června budou týmy rozděleny do dvou skupin na základě výsledků ze základní části, už teď jsou tedy známé čtyři celky, které mají šanci se o medaile poprat. Jsou jimi Slavia, Česká Třebová, Plzeň a Svítkov.

Česká Třebová vyhrála Východočeský přebor, Kyjov postoupil do skupiny A

Česká Třebová vyhrála na domácí půdě VČ přebor.

Kromě Ligy žen se účastní ženské celky také Východočeského přeboru, který se hraje ve formátu 3-1. První turnaj letošního ročníku se uskutečnil 21. dubna na zimním stadionu v České Třebové, kde svoji kvalitu předvedly domácí hráčky. Ty porazily ve finálovém utkání skupiny A zahraničního soupeře ze Zvolenu vysoko 6:0. Druhého slovenského soupeře ze Skalice porazily naopak Bárbíny z Kyjova, jež si tak zajistily postup ze skupiny B.

Kemp dívek nově vznikající kategorie U16 měl velký úspěch

Dívky se sešly v Berouně ve velkém počtu.

Nově vznikající kategorie dívek U16 má za sebou první dva kempy, které byly velmi úspěšné. Jeden se uskutečnil 29. března v Berouně a druhý jen o den později v Letohradě. Kempů se dohromady zúčastnilo kolem čtyřicítky hokejbalistek ve věku 12 – 16 let. Kemp zhodnotily dvě hráčky, z nichž Tereza Ištoková má zkušenosti už i s kempy ženské reprezentace. Svoje hodnocení přidala také trenérka Iva Sevaldová.

Slavia stále na vítězné vlně, Česká Třebová se vrací do formy! Svítkov ztratil

Česká Třebová vybojovala tři vítězství, Litice porazila 1:2.

Liga žen má za sebou čtvrtý hrací den, na kterém potvrdily svoji roli favorita týmy České Třebové a Slavie. Oba celky vybojovaly plný počet bodů, Slavia navíc nedovolila žádnému z celků skórovat. Hned pět zápasů skončilo nejtěsnějším možným výsledkem 1:0, což ukazuje na vyrovnanost týmů a dobré výkony brankářek. Ani na jedno vítězství nedosáhlo Autosklo a Kyjov. Soutěž pokračuje dalším hracím dnem 12. května.

Je důležité, aby si hráčky odnesly věci z kempu do své přípravy, říká o HCŽ Manhart

Karel Manhart (druhý zleva) se zúčastní Hokejbalového kempu žen i letos.

Kapacita Hokejbalového kempu žen se postupně naplňuje a místa velmi rychle ubývají. Proto by se hráčky, které nad svojí účastí stále váhají, měly co nejrychleji rozhodnout. K dispozici je už jen malé množství míst, a nemusí se tak dostat na všechny zájemkyně. Na kempu se představí reprezentační realizační tým v čele s hlavním trenérem Karlem Manhartem, který vyjmenovává důvody, proč se letního tréninkového soustředění zúčastnit.

V sobotu je na programu další kolo Ligy žen, zopakují Fretky svůj výkon?

Fretky budou chtít navázat na své měsíc staré výhry.

Po měsíci, i díky jednomu hracímu dni navíc, čekají Ligu žen další zápasy. Tentokrát se celky sejdou v sobotu 7. dubna v Plzni a Kyjově. Po posledním hracím dnu z března má co napravovat Česká Třebová, která prohrála dvě utkání. Posilněni dobrým výkonem naopak budou Fretky z Berouna, které si vyšláply na jednoho z favoritů celé soutěže, a to právě na Českou Třebovou. Neporažená i nadále zůstává pražská Slavie, na kterou ještě žádný z celků recept nenašel.

Spojené státy americké oznámily finální nominaci juniorek na Světový pohár!

Stefanie Caban vlevo jako jediná z amerického výběru zažila seniorský šampionát v Pardubicích!

28. června, za 87 dnů vypukne premiérový Světový pohár kategorie juniorek do 20 let. Před nedávnem jsme vám oznámili finální nominaci jednoho z favoritů na zisk titulu v podobě kanadské družiny. Nyní s nominací přispěchal výběr USA, jehož ženy se na červencovém mistrovství světa v Pardubicích umístily na druhém místě! S Američankami se tak v Přerově, kde se naprostá většina šampionátu odehraje, musí rozhodně také počítat. Světového poháru se zúčastní 5 týmů, čeká se na nominace Slovenska, Velké Británie a domácí české reprezentace.

Hokejbalový camp žen hlásí dvoutřetinovou zaplněnost! Neváhejte a zasílejte přihlášky

Litomyšl opět po roce přivítá po nových zkušenostech dychtivé hokejbalistky.

V roce 2015 se uskutečnil první ročník letního tréninkového campu pro dívky a ženy nesoucího název Hokejbalový camp žen. Letos se tak uskuteční již čtvrtý ročník povedeného letního soustředění. Camp je obdobně jako jeho chlapecká alternativa organizován v malebném prostředí sportovišť města Litomyšl. Aktuálně zbývá už pouze jedna třetina míst, tak neváhejte s přihláškami, abyste nepropásli výtečnou možnost progresu svých schopností a dovedností!

Partneři českého hokejbalu