Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Kemp dívek nově vznikající kategorie U16 měl velký úspěch

Dívky se sešly v Berouně ve velkém počtu.

Nově vznikající kategorie dívek U16 má za sebou první dva kempy, které byly velmi úspěšné. Jeden se uskutečnil 29. března v Berouně a druhý jen o den později v Letohradě. Kempů se dohromady zúčastnilo kolem čtyřicítky hokejbalistek ve věku 12 – 16 let. Kemp zhodnotily dvě hráčky, z nichž Tereza Ištoková má zkušenosti už i s kempy ženské reprezentace. Svoje hodnocení přidala také trenérka Iva Sevaldová.

Slavia stále na vítězné vlně, Česká Třebová se vrací do formy! Svítkov ztratil

Česká Třebová vybojovala tři vítězství, Litice porazila 1:2.

Liga žen má za sebou čtvrtý hrací den, na kterém potvrdily svoji roli favorita týmy České Třebové a Slavie. Oba celky vybojovaly plný počet bodů, Slavia navíc nedovolila žádnému z celků skórovat. Hned pět zápasů skončilo nejtěsnějším možným výsledkem 1:0, což ukazuje na vyrovnanost týmů a dobré výkony brankářek. Ani na jedno vítězství nedosáhlo Autosklo a Kyjov. Soutěž pokračuje dalším hracím dnem 12. května.

Je důležité, aby si hráčky odnesly věci z kempu do své přípravy, říká o HCŽ Manhart

Karel Manhart (druhý zleva) se zúčastní Hokejbalového kempu žen i letos.

Kapacita Hokejbalového kempu žen se postupně naplňuje a místa velmi rychle ubývají. Proto by se hráčky, které nad svojí účastí stále váhají, měly co nejrychleji rozhodnout. K dispozici je už jen malé množství míst, a nemusí se tak dostat na všechny zájemkyně. Na kempu se představí reprezentační realizační tým v čele s hlavním trenérem Karlem Manhartem, který vyjmenovává důvody, proč se letního tréninkového soustředění zúčastnit.

V sobotu je na programu další kolo Ligy žen, zopakují Fretky svůj výkon?

Fretky budou chtít navázat na své měsíc staré výhry.

Po měsíci, i díky jednomu hracímu dni navíc, čekají Ligu žen další zápasy. Tentokrát se celky sejdou v sobotu 7. dubna v Plzni a Kyjově. Po posledním hracím dnu z března má co napravovat Česká Třebová, která prohrála dvě utkání. Posilněni dobrým výkonem naopak budou Fretky z Berouna, které si vyšláply na jednoho z favoritů celé soutěže, a to právě na Českou Třebovou. Neporažená i nadále zůstává pražská Slavie, na kterou ještě žádný z celků recept nenašel.

Spojené státy americké oznámily finální nominaci juniorek na Světový pohár!

Stefanie Caban vlevo jako jediná z amerického výběru zažila seniorský šampionát v Pardubicích!

28. června, za 87 dnů vypukne premiérový Světový pohár kategorie juniorek do 20 let. Před nedávnem jsme vám oznámili finální nominaci jednoho z favoritů na zisk titulu v podobě kanadské družiny. Nyní s nominací přispěchal výběr USA, jehož ženy se na červencovém mistrovství světa v Pardubicích umístily na druhém místě! S Američankami se tak v Přerově, kde se naprostá většina šampionátu odehraje, musí rozhodně také počítat. Světového poháru se zúčastní 5 týmů, čeká se na nominace Slovenska, Velké Británie a domácí české reprezentace.

Hokejbalový camp žen hlásí dvoutřetinovou zaplněnost! Neváhejte a zasílejte přihlášky

Litomyšl opět po roce přivítá po nových zkušenostech dychtivé hokejbalistky.

V roce 2015 se uskutečnil první ročník letního tréninkového campu pro dívky a ženy nesoucího název Hokejbalový camp žen. Letos se tak uskuteční již čtvrtý ročník povedeného letního soustředění. Camp je obdobně jako jeho chlapecká alternativa organizován v malebném prostředí sportovišť města Litomyšl. Aktuálně zbývá už pouze jedna třetina míst, tak neváhejte s přihláškami, abyste nepropásli výtečnou možnost progresu svých schopností a dovedností!

Lucie Kubínová nejlepší sportovkyní roku 2017! Mojí obrovskou motivací je táta, říká

Lucie Kubínová zažila slastný pocit z vítězství už v červnu loňského roku na domácím MS v Pardubicích.

Teprve v šestnácti letech dosáhla na premiérový titul mistryň světa pro Českou republiku na domácím seniorském šampionátu v Pardubicích. Hraje extraligu mladšího dorostu se značně statnějšími chlapci, ale většinu z nich dokáže svým umem předčít. A teď se stala nejlepší sportovkyní roku 2017 Moravskoslezského kraje kategorie do 19 let, a to jí je teprve sedmnáct! „Byla jsem dost ve stresu a nervózní z tolika lidí, co tam bylo nebo se dívalo v televizi,“ popisuje sympatická a talentovaná hokejbalistka Lucie Kubínová.

Kanada jako první ohlásila konečnou nominaci na Světový pohár juniorek!

Kanadské hokejbalistky patří mezi nejlepší na světě. Potvrdí to i na Světovém poháru v Přerově?

Debbie Starková, generální manažerka kanadského týmu juniorek U20 nedávno na webu cbha.com oznámila soupis hokejbalistek, které budou hájit dres s javorovým listem na hrudi na premiérovém Světovém poháru juniorek kategorie U20 v Přerově a Zlíně! Ten se uskuteční od 28. června do 1. července na naší domácí půdě ve dvou výše zmiňovaných městech. Jak se asi české dívky poperou se silnou zámořskou konkurencí? Podívejte se na finální podobu kanadské národní družiny, kterou najdete v článku!

V kategorii U16 máme více než padesát dívek, upozorňuje Grebeníček

Lukáš Grebeníček byl u úspěchu reprezentace žen, nyní se přesouvá ke kategorii U16.

Komise ženského hokejbalu se po juniorské reprezentaci chce začít věnovat jejím mladším kolegyním. Po pevné základně hráček v kategorii U20 chce vedení ženského hokejbalu posouvat základnu k mladším dívkám. Tentokrát se jim do hledáčku dostaly dívky ročníku narození 2002/06. Hlavním organizátorem a trenérem těchto akcí byl jmenován Lukáš Grebeníček, který brzy dostane k ruce další zkušené trenéry.

Za necelý měsíc se opět rozjede MČR žen! Jak jsou týmy podle trenérů připravené?

V březnu nás čeká také souboj dvou favoritů na titul.

Po zimní přestávce se opět chystá pokračování MČR žen. Po více jak třech měsících se na hokejbalových hřištích představí opět hokejbalistky, které usilují o titul mistryň České republiky. Svoji cestu za obhajobou mají zatím dobře rozehranou hráčky pražské Slavie, které v podzimní části ani jednou nezaváhaly, a tak jim patří první místo s plným počtem bodů. Druhé místo zatím patří Svítkovu, a třetí pak České Třebové. V sobotu 10. března se všechny týmy sejdou v Praze, kde každý odehraje tři utkání.

Partneři českého hokejbalu