Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Podaří se celkům z Ligy žen z šesté až osmé pozice posunout výš?

Kyjov vstoupil do loňského ročníku jako nováček.

Poslední tři celky, které jsme ještě před novou sezonou Ligy žen nepředstavili, jsou týmy, které se umístily na šesté až osmé pozici. Družstva Autoskla a Berounu obsadila stejné pozice, jako v předchozím ročníku. Do soutěže však nově přibyl Kyjov, který se zařadil na osmou pozici za ně. Bohužel se mu jako nováčkovi první ročník nepodařil a před další sezonou pořádně trénoval, aby se z poslední pozice posunul výše.

Všechny děti potřebují hrát, říká o dívčím celku Jaromír Kotlík

Dívčí celek Prachatic nastupuje v letošním ročníku v Přeboru mladších žáků.

Ti, kteří mají něco společného s přeborem mladších žáků už o jedné zajímavosti pro letošní ročník vědí. Pro nezasvěcené přinášíme tuto informaci my. To, že mají Prachatice v této soutěži hned dva celky, může znamenat, že má tým velké množství mladých kluků a díky tomu kvalitní základnu do budoucna. Nejedná se však pouze o klučičí základnu, ale také o dívčí, protože Prachatice mají přihlášené čistě dívčí družstvo! To má na starosti dvojice Jaromír Kotlík s Petrem Bártou, a právě prvně jmenovaný se o svém týmu rozpovídal.

Ženský výběr ze severní Moravy obhájil prvenství na turnaji krajů a neinkasoval!

Letošního Turnaje výběrů krajů žen se stejně jako před rokem zúčastnily čtyři celky

Sváteční čtvrtek patřil na hokejbalovém hřišti v Přelouči ženskému hokejbalu, protože se zde uskutečnil třetí ročník Turnaje krajských výběrů žen. Z loňského roku přijel prvenství obhajovat Moravskoslezský kraj, který si poradil letos opět se všemi třemi ostatními celky „bez jediné ztráty kytičky“ a s několika červnovými mistryněmi světa v sestavě tak obhájil rok staré prvenství z Ostravy.

Na Turnaj krajských výběrů žen míří ve sváteční den do Přelouče čtyři celky

Už tři roky stará týmová fotka z prvního ročníku, tentokrát turnaj hostí Přelouč

Rok se s rokem sešel a sváteční zářijový den přinese další ročník Turnaje krajských výběrů žen v hokejbale, který tentokrát budou hostit východní Čechy. Stejně jako minulý rok se proti sobě střetne čtveřice týmů s tím, že hokejbalistky z domácího kraje budou hrát rozdělené do dvou týmů. Prvenství obhajují hráčky z celku Morava Sever, uspějí proti zbylým třem týmům i tentokrát? 

Týmy z ligy žen na třetí až páté pozici jsou vyrovnané, jak se těší na novou sezonu?

Plzeň s Pískem si v loňské sezoně vyměnili pozice z té předchozí.

Jak se připravují celky, které skončily v loňském roce na třetím až pátém místě? U Plzeňských zatím nepanuje s přípravou spokojenost. Trenér dal hráčkám více času na odpočinek, ale ani po prázdninách se nescházejí v ideálním počtu. Obhajoba bronzu tak zatím nevypadá moc dobře, ale času je do prvního hracího dne ještě dost. Svítkov s Pískem naopak velmi pilně trénují a oba týmy věří, že budou dobře připraveni, aby se popraly o jeden z cenných kovů.

Jak se připravují na novou sezonu dva nejlepší celky z MČR žen?

Slavia s Českou Třebovou obsadily v loňském ročníku první dvě pozice.

Liga žen 2017/18 odstartuje v sobotu 14. října. Počet celků zůstává stejný a mění se tak pouze počet hracích dnů. V letošní sezoně jich totiž bude o jeden více, uvidíme, zda to bude pozitivní změnou. Celá soutěž tak vyvrcholí 10. června, kdy se rozhodne o medailistkách. Jak probíhá příprava v jednotlivých týmech a chystají trenéři ve svých družinách nějaké změny? To se dozvíte ve třech článcích, které budou vydány před startem soutěže.

Individuality i týmová spolupráce. V Litomyšli proběhl další hokejbalový camp žen

Na kempu žen byl jedním z trenérů i předseda hokejbalového svazu Martin Komárek.

Znovu po roce se na úvod letních tréninkových campů pro mladé hokejbalisty nejprve sešly dívky a ženy, pro které byly v Litomyšli vyhrazeny tři dny. Nepříznivé počasí sice hráčky příliš ven ze zimního stadionu nepustilo, camp však byl zaměřený převážně na herní prvky, které si všechny přítomné do sytosti vyzkoušely a nasbíraly tak nové a velice cenné zkušenosti do budoucna. Pozitivem je i větší počet hráček oproti předcházejícímu ročníku, pro samotné účastnice mladšího věku je hnacím motorem i červnový historický úspěch ženské reprezentace. 

Předsedkyně KŽH Božena Janská: Chceme dostat hokejbal i tam, kde doposud není

Předsedkyně KŽH Božena Janská gratuluje Keltům ke konečnému umístění

V roce 2015 se MČR žen konalo v Jičíně (Královéhradecký kraj), 2016 v Turnově (Liberecký kraj), 2017 v Milevsku (Jihočeský kraj) a v roce 2018 má KŽH v hledáčku kraj Jihomoravský. Komise ženského hokejbalu, v čele s předsedkyní Boženou Janskou, dělá pro rozvoj tohoto sportu a jeho povědomí správné kroky, konkrétně zasazuje finálové turnaje do míst, kde doposud hokejbal nemá své zastoupení.

Ukázali jsme všem, že jsme prostě nejlepší, tvrdí slávistka Lucie Manhartová

Lucie Manhartová již vyhlíží brány pardubického šampionátu

O minulém víkendu byl v Milevsku nalezen staronový mistr České republiky žen. Slavia Praha pod vedením reprezentačního trenéra Karla Manharta suverénním způsobem zvládla boj o udržení průběžné první pozice a již na začátku druhého hracího dne se radovala ze zisku mistrovského titulu. Krátce po skončení závěrečného zápasu jsme celý turnaj zhodnotili s Lucií Manhartovou.

Slavia Praha vládne i nadále! Česká Třebová má stříbro, bronz putuje do Litic

Slavia Praha obhájila mistrovský titul!

Druhý hrací den finálového turnaje Mistrovství České republiky žen v sezoně 2016/17 příliš napínavých okamžiků nepřinesl. Již po prvním zápase bylo jasné, že titul v Milevsku znovu po roce obhájí hokejbalistky pražské Slavie, druhá pak skončí Lokomotiva Česká Třebová. V boji o bronzové medaile nakonec uspěly hráčky plzeňských Litic, které tak vystřídaly na bronzovém stupínku letos pátý Písek.

Partneři českého hokejbalu