Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Jak se připravují na novou sezonu dva nejlepší celky z MČR žen?

Slavia s Českou Třebovou obsadily v loňském ročníku první dvě pozice.

Liga žen 2017/18 odstartuje v sobotu 14. října. Počet celků zůstává stejný a mění se tak pouze počet hracích dnů. V letošní sezoně jich totiž bude o jeden více, uvidíme, zda to bude pozitivní změnou. Celá soutěž tak vyvrcholí 10. června, kdy se rozhodne o medailistkách. Jak probíhá příprava v jednotlivých týmech a chystají trenéři ve svých družinách nějaké změny? To se dozvíte ve třech článcích, které budou vydány před startem soutěže.

Individuality i týmová spolupráce. V Litomyšli proběhl další hokejbalový camp žen

Na kempu žen byl jedním z trenérů i předseda hokejbalového svazu Martin Komárek.

Znovu po roce se na úvod letních tréninkových campů pro mladé hokejbalisty nejprve sešly dívky a ženy, pro které byly v Litomyšli vyhrazeny tři dny. Nepříznivé počasí sice hráčky příliš ven ze zimního stadionu nepustilo, camp však byl zaměřený převážně na herní prvky, které si všechny přítomné do sytosti vyzkoušely a nasbíraly tak nové a velice cenné zkušenosti do budoucna. Pozitivem je i větší počet hráček oproti předcházejícímu ročníku, pro samotné účastnice mladšího věku je hnacím motorem i červnový historický úspěch ženské reprezentace. 

Předsedkyně KŽH Božena Janská: Chceme dostat hokejbal i tam, kde doposud není

Předsedkyně KŽH Božena Janská gratuluje Keltům ke konečnému umístění

V roce 2015 se MČR žen konalo v Jičíně (Královéhradecký kraj), 2016 v Turnově (Liberecký kraj), 2017 v Milevsku (Jihočeský kraj) a v roce 2018 má KŽH v hledáčku kraj Jihomoravský. Komise ženského hokejbalu, v čele s předsedkyní Boženou Janskou, dělá pro rozvoj tohoto sportu a jeho povědomí správné kroky, konkrétně zasazuje finálové turnaje do míst, kde doposud hokejbal nemá své zastoupení.

Ukázali jsme všem, že jsme prostě nejlepší, tvrdí slávistka Lucie Manhartová

Lucie Manhartová již vyhlíží brány pardubického šampionátu

O minulém víkendu byl v Milevsku nalezen staronový mistr České republiky žen. Slavia Praha pod vedením reprezentačního trenéra Karla Manharta suverénním způsobem zvládla boj o udržení průběžné první pozice a již na začátku druhého hracího dne se radovala ze zisku mistrovského titulu. Krátce po skončení závěrečného zápasu jsme celý turnaj zhodnotili s Lucií Manhartovou.

Slavia Praha vládne i nadále! Česká Třebová má stříbro, bronz putuje do Litic

Slavia Praha obhájila mistrovský titul!

Druhý hrací den finálového turnaje Mistrovství České republiky žen v sezoně 2016/17 příliš napínavých okamžiků nepřinesl. Již po prvním zápase bylo jasné, že titul v Milevsku znovu po roce obhájí hokejbalistky pražské Slavie, druhá pak skončí Lokomotiva Česká Třebová. V boji o bronzové medaile nakonec uspěly hráčky plzeňských Litic, které tak vystřídaly na bronzovém stupínku letos pátý Písek.

Slavia krůček od zisku titulu, Svítkov zachránily až nájezdy soupeře

Slavia Praha se před velkým finále pyšní sedmibodovým náskok

První hrací den Mistrovství České republiky v Milevsku je za námi. Doposud suverénní Slavia Praha sice poprvé ztratila, přesto je ale již jen dva body od jistoty mistrovského titulu. Naopak Česká Třebová s největší pravděpodobností převezme stříbrné medaile, o bronz se strhne jistě zajímavý boj. Jak si na závěr základní části vedla ostatní mužstva?

Ženy bojují o titul! Slavia je připravena v Milevsku dokončit zlatou jízdu

Najde Slavia v Milevsku přemožitele?

Mužská CCM Extraliga již zná držitele poháru pro mistra České republiky, ženský hokejbal šampiona pro letošní ročník teprve objeví. O víkendu 13. - 14. května si to na Zimním stadionu v Milevsku rozdá osm celků v boji o cenné kovy, každé z mužstev odehraje šest zápasů. Z nevýhodnější možné pozice bude do závěrečného víkendu vstupovat pražská Slavia, která si znatelně brousí zuby na obhajobu mistrovského titulu.

Očekávání jsou vysoká, ví trenér Karel Manhart. Nyní myslí na titul se Slavií

Trenér Karel Manhart chce se Slavií obhájit mistrovský titul

Finálový turnaj Mistrovství České republiky žen je na programu o následujícím víkendu v Milevsku, na vrchol sezony si ale Karel Manhart a všichni okolo počkají až na začátek června. Ženská reprezentace bude v Pardubicích útočit na nejvyšší příčky, v současné době dochází k formování národního týmu. A napovědět může právě závěr ligové soutěže, na který se pilně chystá i Manhartova Slavia Praha.

Rozvoj ženského hokejbalu jde neustále dopředu, těší Boženu Janskou

Božena Janská se svými syny

Týden před startem finálového turnaje Mistrovství České republiky žen jsme k rozhovoru pozvali Boženu Janskou. Člověka, který má s ženským hokejbalem u nás hodně co společného. Nyní dohlíží na bezchybný chod a rozvoj hokejbalu něžného pohlaví z pozice předsedkyně Komise ženského hokejbalu a z toho důvodu vás budou její odpovědi nesmírně zajímat.

Slavistická jízda za obhajobou ve velkém stylu! Najde se v Milevsku konkurent?

Slavia budí u svých soupeřek značný respekt a v Milevsku chce obhajobu titulu!

Na loňském mistrovství republiky se ze zisku zlatých medailí radovaly hokejbalistky pražské Slavie, které suverénně ovládly závěrečný turnaj. I v průběhu letošního ročníku mají zdatně vykročeno za obhajobou titulu, rozhodovat se však bude až v závěrečném turnaji v Milevsku, kde největším konkurentem sešívaných bude mužstvo z České Třebové, druhé housle ale nebudou hrát ani hráčky z plzeňských Litic.

Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:

ČR muži - leden 2016

ČR muži U20 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U18 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR ženy  28.-29.1.2017 » Kemp (Plzeň)

MISTROVSTVÍ SVĚTA (Pardubice) 1.-10.6.2017

- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu