Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Ženský tým Severní Moravy potvrdil svoji suverenitu a potřetí obhájil titul!

Hokejbalistky ze severní Moravy zkompletovaly hattrick.

Páteční sváteční den přivedl do jihočeských Prachatic čtyři ženské celky, které reprezentovaly svůj region. Největším favoritem byl tým Severní Moravy, který obhajoval dvě vítězství a útočil na hattrick. Ten se mu podařilo získat, a navíc během tří západů neinkasoval jedinou branku. Překvapením turnaje je určitě nováček z jižních Čech, který podle očekávání překvapil a obsadil druhé místo. Třetí příčka putovala také na Moravu, a to na jižní. Nepopulární, na tomto turnaji, čtvrté místo obsadily hokejbalistky z východních Čech.

Turnaj krajských výběrů žen je tady! Dokáže tým Moravy Sever obhájit vítězství?

Opět po roce se na Turnaji regionálních výběrů žen představí čtyři celky.

Opět po roce bude zářijový sváteční den patřit ženským celkům. Už v pátek 28. září se sjedou čtyři celky k Turnaji regionálních výběrů. Turnaj budou tentokrát hostit jihočeské Prachatice, které vstoupí letos do Ligy žen jako nováček. Tento turnaj tak bude Jihočeskému kraji sloužit jako prověrka před blížící se celoroční soutěží. Na zlatý hattrick bude útočit tým Severní Moravy, který v loňském roce obhájil vítězství.

Další ročník Hokejbalového kempu žen hodnotí účastnice velmi kladně

Kempu se zúčastnila také Natálie Pangerlová (uprostřed).

Čtvrtý ročník Hokejbalového kempu žen je úspěšně už čtrnáct dní u konce. Ohlasy nesou velké množství pozitivních reakcí. Velkým negativem je však pro většinu účastnic délka kempu, která je pro příští rok v řešení. Akci zhodnotila nižborská Natálie Pangerlová a Petra Němcová hrající za pardubické Autosklo. Obě hráčky lákají další hokejbalistky, aby příští rok také dorazily, zažily velkou dávku legrace a získání důležitých zkušeností!

Ženy mají za sebou camp v Litomyšli, na který dorazil rekordní počet hráček!

Rekordní počet hokejbalistek si užívalo letní dřiny na kempu v Litomyšli.

V pátek 27.7 odstartovala na zimním stadionu v Litomyšli série letních kempů, prvním z letních soustředění byl Hokejbalový camp žen, na který dorazilo 44 hráček napříč kluby z celé České republiky. Děvčata absolvovala během tří dní vícefázový program pod vedením trenérů se zkušenostmi z reprezentačních výběrů. Od neděle 29.7 se pak do náročné, avšak zábavné dřiny vrhli talentovaní hokejbalisté kategorie U13. Z jeho průběhu budeme každý den přinášet ty nejčerstvější informace.

Slavia Praha stále suverénní, obhájila titul bez jediné porážky!

Titul Mistryň České republiky obhájila Slavia Praha.

Je konec! O víkendu vyvrcholil v Hodoníně další ročník Ligy žen, která poznala staronového vítěze. Již podeváté obhájila titul pražská Slavia, která si pro něj tentokrát došla suverénně, během devatenácti zápasů nepoznala hořkost porážky a inkasovala pouhé čtyři branky. Druhé místo opět brala Česká Třebová, která přišla v sobotním utkání o brankářku, a zbytek zápasů tak musela odchytat hráčka z pole. Také bronzové medaile opět po roce putují na stejné místo, a to do Plzně. Finálový turnaj MČR žen se koná za finanční podpory Města Hodonín

Kdo pozvedne v Hodoníně nad hlavu pohár pro mistryně České republiky?

Největšími favority na vítězství zůstávají celky Slavie a České Třebové.

Je to tady! Svého vrcholu se o víkendu 9. - 10. června dočkají také hokejbalistky. V sobotu se utkají v rámci dvou skupin, do kterých je rozdělily výsledky po základní části a v neděli je pak čekají vyřazovací boje. Do souboje o medaile mohou ještě promluvit týmy Slavie, České Třebové, Plzně a Svítkova. Zbylé čtyři celky si to pak rozdají o konečnou 5. – 8. příčku. První utkání začíná na hodonínském zimním stadionu v sobotu od 9:00 hod. Titul obhajuje dosud neporažená Slavie! Finálový turnaj MČR žen se koná za finanční podpory Města Hodonína

Základní část Ligy žen je u konce, bez porážky si jde za obhajobou Slavia

V souboji pardubických celků byl úspěšnější Svítkov.

Každý tým má za sebou celkem čtrnáct zápasů, které odehrál v rámci základní části Ligy žen. Ta skončila v sobotu 12. května na hřišti Svítkova a Písku. Nyní je před celky pouze závěrečný turnaj, na kterém se poperou o tři cenné kovy. Už v sobotu 9. června budou týmy rozděleny do dvou skupin na základě výsledků ze základní části, už teď jsou tedy známé čtyři celky, které mají šanci se o medaile poprat. Jsou jimi Slavia, Česká Třebová, Plzeň a Svítkov.

Česká Třebová vyhrála Východočeský přebor, Kyjov postoupil do skupiny A

Česká Třebová vyhrála na domácí půdě VČ přebor.

Kromě Ligy žen se účastní ženské celky také Východočeského přeboru, který se hraje ve formátu 3-1. První turnaj letošního ročníku se uskutečnil 21. dubna na zimním stadionu v České Třebové, kde svoji kvalitu předvedly domácí hráčky. Ty porazily ve finálovém utkání skupiny A zahraničního soupeře ze Zvolenu vysoko 6:0. Druhého slovenského soupeře ze Skalice porazily naopak Bárbíny z Kyjova, jež si tak zajistily postup ze skupiny B.

Kemp dívek nově vznikající kategorie U16 měl velký úspěch

Dívky se sešly v Berouně ve velkém počtu.

Nově vznikající kategorie dívek U16 má za sebou první dva kempy, které byly velmi úspěšné. Jeden se uskutečnil 29. března v Berouně a druhý jen o den později v Letohradě. Kempů se dohromady zúčastnilo kolem čtyřicítky hokejbalistek ve věku 12 – 16 let. Kemp zhodnotily dvě hráčky, z nichž Tereza Ištoková má zkušenosti už i s kempy ženské reprezentace. Svoje hodnocení přidala také trenérka Iva Sevaldová.

Slavia stále na vítězné vlně, Česká Třebová se vrací do formy! Svítkov ztratil

Česká Třebová vybojovala tři vítězství, Litice porazila 1:2.

Liga žen má za sebou čtvrtý hrací den, na kterém potvrdily svoji roli favorita týmy České Třebové a Slavie. Oba celky vybojovaly plný počet bodů, Slavia navíc nedovolila žádnému z celků skórovat. Hned pět zápasů skončilo nejtěsnějším možným výsledkem 1:0, což ukazuje na vyrovnanost týmů a dobré výkony brankářek. Ani na jedno vítězství nedosáhlo Autosklo a Kyjov. Soutěž pokračuje dalším hracím dnem 12. května.

Partneři českého hokejbalu