Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Mezi hlavními lídry Světového poháru by neměla chybět Kosinová se Zechovskou

O svoje místo bojuje Kosinová, Zechovská a Patočková (zleva).

Nominační kempy na červnový světový pohár kategorie U20 jsou sice teprve na začátku, ale v konečném seznamu by neměla chybět ani jedna z dvojice Karolína Kosinová a gólmanka Kateřina Zechovská. Obě hráčky se představily na loňském domácím MS seniorské kategorie, kde byly oporou celého týmu. Ani jedna však nedostane nic zadarmo a o své místo se budou muset poprat jako všechny ostatní nominované hokejbalistky.

Stále se pracuje na náborech nových dívek, těší Boženu Jánskou

Předsedkyně KŽH Božena Jánská gratuluje Keltům ke konečnému umístění.

Velkou motivací pro nově začínající dívky může být loňský úspěch reprezentace žen na domácím mistrovství světa. Stejně jako v jiných sportech je i v hokejbalu potřeba si najít nějaký vzor, kterému se chtějí mladší dívky vyrovnat, a po loňském roce jich mají k dispozici hned několik. Jak přibližuje předsedkyně ženského hokejbalu Božena Jánská, v minulém roce počet nových hráček výrazně vzrostl a pomohl k tomu určitě i domácí šampionát. Na jakou kategorii se tak komise hodlá zaměřit a co pro ni připravuje?

Je na čase uvolnit místo mladším, říká o „konci“ v reprezentaci Topičová

Radost Topičové po zisku zlaté medaile na MS 2017.

Další hokejbalistkou, která končí v reprezentaci žen, je Martina Topičová. Také ona se z pozice hráčky přesunula do realizačního týmu a už nyní zařizuje nejlepší podmínky pro reprezentantky z kategorie U20. Od nové sezony se však přesune s celým realizačním týmem k reprezentaci žen, s níž se pokusí obhájit zlaté medaile. Ta z loňského roku jí visí na zdi a ráda by k ní, i když už v jiné roli, přidala další!

Musíme se koukat i do občanky, říká o změněné roli v reprezentaci Fričová

Jana Fričová získala na loňském MS v Pardubicích s celým týmem zlaté medaile.

Skončit na vrcholu? To je sen každého sportovce a ten se nyní splnil obránkyni Janě Baloušové Fričové. Mistryně světa z posledního šampionátu, který se uskutečnil na domácí půdě, ukončila svoji reprezentační kariéru. Hráčka, které nikdo neřekne jinak než Kanada, byla dlouholetou oporou českého ženského týmu. I na dalším Mistrovství světa ji najdeme na lavičce ženské reprezentace, ale tentokrát v jiné roli.

Poslední turnaj podzimní části v Kralupech vyhrály hráčky pardubického Autoskla!

Po finálové výhře 3:0 zvítězily v celém turnaji hráčky Autoskla.

Definitivní konec podzimní části mají za sebou už i ženské celky. Na posledním turnaji 9. prosince se jich v Kralupech představilo pět. První dvě utkání celého dne ukázala, že se setkaly výkonnostně vyrovnané celky. Po dvou zápasech bez vstřelených branek však začaly góly padat, ve většině případů však byl konečný rozdíl jednobrankový. Vítězství si připsaly hráčky pardubického Autoskla, které ve finále porazily Prachatice.

Česká republika uspořádá premiérový Světový pohár dívek do dvaceti let!

Juniorky mají před sebou první velkou soutěž.

V příštím roce bude Česká republika hostit další mezinárodní akci. Od 27. června do 1. července se uskuteční v Přerově a ve Zlíně kromě Světového poháru hráčů do šestnácti let také Světový pohár dívek v kategorii do dvaceti let. „O organizaci se bude podílet tým dobrovolníků, kteří byli na Mistrovství světa v Pardubicích, ale bližší informace budou až v lednu,“ přiblížil Milan Chovančík. Pár slov přidal také manažer reprezentací Roman Novák a předsedkyně komise ženského hokejbalu Božena Janská.

Ženský hokejbal se těší na turnaj v kralupské hale, kde zakončí sezonu

V Kralupech se představí také hráčky Autoskla.

Je už tradicí, že poslední turnaj žen se koná v první půlce prosince v Kralupech nad Vltavou. A nebude tomu tak jinak ani tentokrát. Pět celků se spolu utká 9. prosince v rámci Kralupského poháru žen ve formátu 3+1. Turnaj se hraje v hale, takže popřípadě špatné počasí nemůže hráčkám zkazit radost z předvánočního měření sil. První utkání startuje půl hodiny po deváté a vítěze bychom měli znát o šest hodin později.

Česká Třebová v Lize žen zaváhala, na druhé místo se dostal Svítkov!

Písek porazil Českou Třebovou a vybojoval tak celkově šest bodů.

Další hrací den Ligy žen proběhl na státní svátek v pátek 17.11. Překvapivý výsledek přinesl zápas Písku s Českou Třebovou, "Oranžády" se dostaly do těsného vedení, které dokázaly udržet až do konce. Díky dvěma výhrám si tak připsaly do tabulky prvních šest bodů. První místo v tabulce drží Slavia, která nezaváhala a zůstává i nadále neporažena. Na druhé místo za ní se vyšvihnul Svítkov, jenž si také připsal tři vítězství. 

Jak se bude dařit ženským týmům během druhého hracího dne Ligy žen?

Po prvním hracím dnu má Slavia s Českou Třebovou plný počet bodů.

Další hrací den Ligy žen je naplánován na státní svátek 17. listopadu. V pátek se tak týmy sjedou na dvě hokejbalová hřiště, šest utkání uvidí diváci v Berouně, a dalších šest pak v Pardubicích. Každý celek tak čekají tři utkání a boje o další body do tabulky, které zatím vévodí se třemi výhrami celky Slavie a České Třebové. První zápasy začínají v 9:00 hod.

Slovenský Zvolen opět celkovým vítězem Východočeského přeboru žen!

Prvenství ve Východočeském přeboru obhájil slovenský tým ze Zvolenu.

Další ročník Východočeského přeboru v minihokejbalu žen OPEN je za námi. Celkem deset celků se spolu už popáté utkalo v sobotu 28. října v Přelouči v rámci posledního turnaje Východočeského přeboru, po kterém byl vyhlášen celkový vítěz. O vítězství se ve finále proti sobě postavil tým slovenského Zvolenu a Svítkov Stars Pardubice. Utkání nabídlo napínavý průběh a nejtěsnější možné vítězství 1:0 nakonec bral Zvolen, který i díky tomu pozvedl nad hlavu pohár pro celkového vítěze.

Partneři českého hokejbalu