Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Juniorky mají před sebou první velkou soutěž.
Juniorky mají před sebou první velkou soutěž. (autor: FB: Adéla Pížová)

Česká republika uspořádá premiérový Světový pohár dívek do dvaceti let!

Datum: 06. 12. 2017
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

V příštím roce bude Česká republika hostit další mezinárodní akci. Od 27. června do 1. července se uskuteční v Přerově a ve Zlíně kromě Světového poháru hráčů do šestnácti let také Světový pohár dívek v kategorii do dvaceti let. „O organizaci se bude podílet tým dobrovolníků, kteří byli na Mistrovství světa v Pardubicích, ale bližší informace budou až v lednu,“ přiblížil Milan Chovančík. Pár slov přidal také manažer reprezentací Roman Novák a předsedkyně komise ženského hokejbalu Božena Janská.

Jedná se o světovou premiéru, upozorňuje Roman Novák

Kdy se Světový pohár uskuteční a kde se bude konat?
Je součástí Světového poháru hráčů do 16 let a bude se konat na Moravě v roce 2018. Tedy v Přerově a Zlíně. Finálním místem by měl být Přerov.

Kolik celků se Světového poháru v kategorii dívek zúčastní a jaké země budou mít své zastoupení?
Zatím nejsou finalizovány přihlášky a startovné. V tuto chvíli je ale předběžně přislíbena účast výběrů ČR, Slovenska, Kanady, USA a Velké Británie. Tato pětice by měla být i finální. 

Jedná se o premiéru Světového poháru v této kategorii, nebo se navazuje na předchozí ročníky?
Jedná se o světovou premiéru v této ročníkové kategorii. A jsme velmi rádi, že se tato akce poprvé uskuteční právě na našem území. Česká republika pak byla iniciátorem vzniku této kategorie a o pořádání podobného turnaje usilovala delší dobu. 

Je to velká motivace na sobě pracovat, myslí si Božena Janská

Pomůže Světový pohár ženské reprezentaci v tom, že do ní budou dívky vstupovat se zkušenostmi z velkého turnaje?
Každá velká akce, a ještě k tomu s mezinárodní účastí, je pro dívky zážitek a poposune každou dále.

Může to motivovat mladší dívky více na sobě pracovat?
Je to určitě velká motivace na sobě pracovat, protože kdo by nechtěl stát na modré čáře, když se stadionem nese česká hymna.

Může to udržet dívky u hokejbalu, protože jich bude mít víc větší šanci prosadit se do reprezentace a zažít velkou akci?
Udržet dívky u hokejbalu, tak to bych úplně neřekla, protože snad nikdo nedělá ten sport jen kvůli tomu, že má větší šanci prosadit se do reprezentace. Je to dozajista velká motivace - mám ten sport ráda, makám na sobě a potom se možná dostaví odměna - ta pomyslná třešnička na dortu - obléknout si reprezentační dres. Hokejbal je kolektivní sport, takže záleží na mnoha aspektech.

Jaký další význam bude mít Světový pohár pro ženský hokejbal?
Světový pohár má význam, že se jedná o další velkou akci, která je velmi dobrá pro rozvoj juniorek, které si na ní mohou zahrát s celky Kanady, USA atd. Je to jistě velká motivace, jak pro juniorky, tak mladé dívky na sobě pracovat.

Partneři českého hokejbalu