Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Lucie Manhartová je stálicí ženské reprezentace.
Lucie Manhartová je stálicí ženské reprezentace. (autor: David Kerschbaum)

Chodíme si už jeden k druhému spíš pro rady, říká o trénování otcem Manhartová

Datum: 18. 03. 2019
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Lucii Manhartovou můžeme vidět na hokejbalových hřištích hned v několika dresech. Nastupuje totiž v Extralize juniorů za Kert Park, v Lize žen hájí barvy pražské Slavie a je stálou členkou ženské reprezentace. Ve všech třech týmech nastupuje pod vedením svého otce Karla Manharta, po kterém možná jednou převezme trenérskou štafetu. „Určitě by mě to bavilo, ale nevím, jestli by zvládnul, že bych byla lepší a úspěšnější než on, a to bych určitě byla,“ říká sama se smíchem.

Na trénincích jsou to od kluků samé srandičky


Nastupujete v Extralize juniorů, jak těžké je udržet krok s o deset let mladšími kluky?
No, abych řekla pravdu, tak je to docela náročné. Jde totiž o věk, kdy kluci rostou a sílí, což se u mě už říct nedá. Já, jako už dospělá ženská začínám spíš rok od roku ještě víc zpomalovat a slábnout (smích). Třeba jen srovnání začátku sezony v říjnu a teď v půlce sezony, je u těch kluků vidět fakt velký skok. A není to jen u těch mých, ale i u soupeřů. Takže se spíš snažím hrát pozičně, s míčkem se moc nemazlit, když to dostanu, tak to zase rychle posouvám dál. Ty kluci jsou ve všem rychlejší, ať už se jedná o reakce nebo o běh. A snažit se jim vyrovnat v souboji jeden na jednoho? To je někdy i o zdraví (smích).

Za Kert Park vás nastupuje několik holek, jak vás tým přijal?
No před námi dělají, že se s námi kamarádí a že nás mají rádi. Na trénincích jsou to samé srandičky a pořád doufají, že s nimi někdy zajdeme do sprch. Bohužel jako holky máme kabinu jinde, takže bůh ví, co pak o nás prohlašují tam (smích).

Setkáváte se s tím, že nejste jako holka mezi kluky respektována jako plnohodnotný soupeř?
To, co si o mně myslí soupeř netuším, ale myslím, že když ti kluci vidí holku, že si myslí, že to bude v pohodě (smích). Což taky občas je, nebudeme si nic nalhávat, ale někdy se mi poštěstí a taky dokážu soupeře potrápit.

Přišlo by mi divné, kdyby mi nestál za zády


Aktuálně se nacházíte s Kert Parkem na šestém místě, jak těžká je konkurence a jaké máte stanovené cíle?
Pod vedením trenéra pana Karla, našeho náčelníka Manharta, máme cíle jasné. Je to, jak sám o sobě praví, vítězný typ a my jsme momentálně jeho vítězný tým. Samozřejmě letos nemáme stanovené cíle na zlato, na to budeme muset společně ještě nějaký ten pátek potrénovat, ale dostat se do čtvrtfinále by bylo moc hezké (úsměv).

V Kert Parku, ve Slavii i v reprezentaci nastupujete pod trenérským vedením svého otce, není toho už pro vás někdy moc? (smích)
Člověk je druh, který si zvykne na všechno (smích). Popravdě by mi asi přišlo divné, kdyby mi nestál za zády. A spíš si myslím, že je v horší pozici on, občas musí koukat na to, co tam dokážu vymyslet. To chce nejspíš pevné nervy.

Měla jste někdy s otcem rozbroje jakožto hráčka, nebo umíte svoje role dělit?
No kdysi dávno jo, ale oba jsme zestárli a už teď si spíš chodíme k tomu druhému pro rady (úsměv).

Teď chceme a musíme


Mistrovství světa v Košicích se blíží, jak vidíte tým, který se pomalu dává dohromady?
Některé hráčky skončily, ale takové to jádro týmu nejspíš zůstane stejné a přijdou nás doplnit mladé hráčky, které by tomu měly dávat tu rychlost a dravost. My starší tomu budeme muset dávat tu zkušenost a zajetou taktiku, takže doufám, že bychom měly dát dohromady tým, který by měl mít velké šance na obhajobu mistra.

Jak těžká ta obhajoba bude?
Strašně těžká. Jde totiž hlavně o hlavu. Předtím jsme vždycky strašně chtěly a mohly, a když to nevyšlo, tak to vlastně nevadilo. Teď chceme a musíme, bude se to od nás očekávat a vyžadovat. Některým hráčkám se pod takovým tlakem hraje líp, některé to nemusí zvládat. Takže se budeme snažit být hlavně v pohodě a jít si za tím cílem pomalu, krůček po krůčku a vzájemně se podporovat.

V týmu je aktuálně velké množství mladých hráček, může vám jejich dravost pomoct k dobrému výsledku?
Určitě ano, když se totiž spojí mladá dravost se starou zkušeností, no bude to neskutečná podívaná! Tímto všechny na tu podívanou zvu! Přijeďte nám zafandit. Doufám teda, že se do nominace dostanu. Ale měla bych, na minulém zimním kempu jsem totiž dřela jako kůň!!! (smích)

Hokej hraji už jenom pro zábavu, chci ale titul s Příbramí!


Profesionální hokejové kariéry jste už zanechala, máte ještě nějaké sportovní cíle do budoucna nebo už to hrajete spíše pro radost?
S hokejem mám momentální cíl stát se s Příbramí mistrem České republiky. Máme k tomu hezky našlápnuto. Jinak to hraji už jenom pro zábavu (úsměv).

Plánujete jít ve stopách otce a převzít jednou od něj trenérskou štafetu?
No to se ještě uvidí. Určitě by mě to bavilo, ale nevím, jestli by zvládnul, že bych byla lepší a úspěšnější než on, a to bych určitě byla!!! (smích)

Partneři českého hokejbalu