Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Karel Manhart (druhý zleva) se zúčastní Hokejbalového kempu žen i letos.
Karel Manhart (druhý zleva) se zúčastní Hokejbalového kempu žen i letos. (autor: mladeznickyhokejbal.rajce.idnes.cz)

Je důležité, aby si hráčky odnesly věci z kempu do své přípravy, říká o HCŽ Manhart

Datum: 09. 04. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Kapacita Hokejbalového kempu žen se postupně naplňuje a místa velmi rychle ubývají. Proto by se hráčky, které nad svojí účastí stále váhají, měly co nejrychleji rozhodnout. K dispozici je už jen malé množství míst, a nemusí se tak dostat na všechny zájemkyně. Na kempu se představí reprezentační realizační tým v čele s hlavním trenérem Karlem Manhartem, který vyjmenovává důvody, proč se letního tréninkového soustředění zúčastnit.

„Je tam výborný program pod vedením zkušených trenérů a je to samozřejmě dobré pro všechny holky, důležité hlavně je, aby si věci z kempů odnesly buď do klubů, nebo do své individuální přípravy. Aby trénovaly to, co jim trenéři na kempu ukazují, nebo co je tam učí. Určitě by bylo dobré, aby se kempu zúčastnily i reprezentantky, protože ty zkušené hráčky můžou těm mladším na place ledacos ukázat. Můžou jim jít příkladem nejen na ploše, ale i mimo ni. Což pochopitelně pomůže celému ženskému hokejbalu,“ je si vědom Karel Manhart.

„Bylo by dobré, aby tam jely reprezentantky ve větším počtu. Proto beru třeba i na další přípravný kemp dohromady A tým s dvacítkou. Chci, aby ty hráčky, které mají zkušenosti ze šampionátů ukázaly ostatním, jak má vypadat celý režim od začátku dne až do konce. To, že hrají za reprezentaci znamená, že by měly jít ostatním příkladem a předávat svoje zkušenosti dál,“ myslí si Manhart.

„Já se každý rok kempu osobně zúčastňuji, protože chci u toho být a vidět to. Jsou tam pochopitelně nové hráčky, které se mají šanci ukázat. Všechny realizační týmy ženského hokejbalu spolu spolupracují. Takže když třeba já uvidím nějakou šikovnou hráčku, která spadá spíše do nižší kategorie, tak ji určitě doporučím ostatním trenérům. V loňském roce se to stalo, když jsem doporučil asi tři hráčky. Netýká se to však všech a neznamená to, že letní kemp je vstupenkou do reprezentace. My však můžeme hráčkám poradit, jak na sobě zapracovat, aby i ony v budoucnu mohly reprezentační dres obléknout,“ přibližuje Manhart.

Více informací o kempu najdete ZDE!

Partneři českého hokejbalu