Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Největšími favority na vítězství zůstávají celky Slavie a České Třebové.
Největšími favority na vítězství zůstávají celky Slavie a České Třebové. (autor: David Kerschbaum)

Kdo pozvedne v Hodoníně nad hlavu pohár pro mistryně České republiky?

Datum: 06. 06. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Je to tady! Svého vrcholu se o víkendu 9. - 10. června dočkají také hokejbalistky. V sobotu se utkají v rámci dvou skupin, do kterých je rozdělily výsledky po základní části a v neděli je pak čekají vyřazovací boje. Do souboje o medaile mohou ještě promluvit týmy Slavie, České Třebové, Plzně a Svítkova. Zbylé čtyři celky si to pak rozdají o konečnou 5. – 8. příčku. První utkání začíná na hodonínském zimním stadionu v sobotu od 9:00 hod. Titul obhajuje dosud neporažená Slavie!

Finálový turnaj MČR žen se koná za finanční podpory Města Hodonína

 

Skupina A


11:00
HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová
12:00 HBC Plzeň-Litice vs. HC Slavia Praha
15:00 HC Slavia Praha vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice
16:00 TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. HBC Plzeň-Litice
19:00 HBC Plzeň-Litice vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice
20:00 HC Slavia Praha vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová

Ohlasy trenérů:


Karel Manhart (trenér HC Slavia Praha – ženy)
„Se základní částí můžeme být maximálně spokojeni, protože jsme nedovolili žádné zaváhání a odehráli jsme ji bez jediné porážky. Výkony v některých zápasech nebyly úplně ideální, protože hráčkám občas chyběla potřebná koncentrace, kterou však věřím, že na poslední hrací víkend budou mít. Změnou hracího systému nás ještě nečeká vůbec lehká cesta, ale i tak věřím, že dokážeme opět obhájit titul mistryň České republiky.“

Michal Broulík (trenér TJ Lokomotiva Česká Třebová)„Během podzimní části to bylo jako na houpačce, takže tam moc velká spokojenost nebyla. První jarní hrací den na Palmovce taky nedopadl ideálně. Po skvělém zápase se Slavií přišel výpadek s Kelty a byl nejvyšší čas s tím něco udělat, což se podařilo a vrátili jsme se tam, kam jsme chtěli a kam patříme. Myslím si, že vše bylo ku prospěchu, protože od března do teď se nám daří, včetně Východočeského přeboru 3+1, tak pevně věřím, že současnou formu si přivezeme do Hodonína. Prozatimní pozice je uspokojivá. Tabulka se rozdělila na dvě čtveřice a ve hře je ještě devět bodů, takže krom Slavie nikdo nemá nic jistého. My máme pouze nejlepší výchozí pozici a bude důležité neusnout na vavřínech. Pro finálový víkend jsou karty rozdány jasně a my máme cíl jediný. Chceme skončit na druhém nebo třetím místě po sobotních zápasech, abychom v semifinále nepotkali Slavii a v neděli děj se vůle Boží = dva zápasy o všechno. Jižní Moravu máme rádi, a to nejen kvůli hokejbalu, takže se všichni těšíme.“

Václav Tůma (trenér HBC Plzeň-Litice)„Základní část soutěže se nám až na pár zápasů povedla myslím si dobře. Nejsem spokojený s posledním turnajem, který jsme odehráli v Písku. Tam nás potrápila vlastní hlava a zápasy jsme nezvládli takticky, byť výsledkově to nebylo zas tak špatné, ale herní projev byl podle mého názoru hluboko pod naším standardem. Do Hodonína jedeme jako jeden ze čtyř nejlepších celků v republice, takže teď už je to jenom na holkách, o co chtějí bojovat, já jenom doufám, že chtějí bojovat o tu nejhezčí medaili. Bohužel mě mrzí, že v průběhu sezóny nám skončily některé hračky, určitě bychom byli silnější, ale musíme brát situaci takovou, jaká je a jak jsem už říkal, do Hodonína jedeme bojovat. Máme silný tým, a já holkám věřím, že najdou v sobě ještě sílu, a že si jako loni přivezeme na krku placku, ať už to bude jakákoliv.“

Martin Bláha (trenér HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice)„Základní část ligy žen hodnotím celkem pozitivně. Odehráli jsme výtečná, i méně dobrá utkání, ale v celku můžeme býti se základní částí spokojeni. Podzim jsme měli famózní a patřila nám druhá příčka. Bohužel jsme se o tuto výhodu na jaře připravili, a tak startujeme do závěrečných bojů ze čtvrté pozice. Na to, jak jsem s výkony hráček spokojený, je těžká odpověď. Dalo by se říci ano, jsem. Ale zároveň je třeba dodat, že všichni z nás by mohli být daleko lepšími, silnějšími, rychlejšími. Na druhou stranu, se náš tým dokáže vždy parádně semknout a čelit i silnějším soupeřům se ctí. Druhá příčka po podzimu byla krásným splněným snem. Jaro už tak famózní nebylo, ale do první čtyřky jsme se na konec vešli, a tak startovní pozice do bojů o semifinále není nejhorší. Ambice pro finálový víkend jsou samozřejmě nejvyšší, třikrát za sebou jsme obsadili bramborovou pozici, takže se chceme pokusit konečně o zisk medaile. Z jakého kovu nakonec bude, se rozhodne až o víkendu. Snad nebudeme opět dělat bramborák. Posílili jsme na trenérské pozici, kdy duo Bláha, Uhlíř, rozšířil velezkušený coach a veliký stratég Filip Červinka. Snad tato změna dovede naše dívky konečně k medaili. Na turnaj se velmi těšíme, je to přeci jen vrchol sezony, kde můžeme zúročit hodiny a hodiny tvrdé dřiny strávených na trénincích. Jedeme již v pátek, každý den budeme začínat společnou týmovou snídaní. Budeme si užívat finále plnými doušky, trávit společné večery u poháru lahodného moku a ať už to výsledkově dopadne jakkoli, věřím, že si tento víkend, naplno užijeme. Žádná medaile a žádné umístění nenahradí to, co máme ve svých srdcích a to je náš TÝM.“

Skupina B


9:00
SK Kelti 2008 vs. HbK Kyjov
10:00 HC ŠD Písek vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice
13:00 HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. SK Kelti 2008
14:00 HbK Kyjov vs. HC ŠD Písek
17:00 HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HbK Kyjov
18:00 HC ŠD Písek vs. SK Kelti 2008

Ohlasy trenérů:


Klára Moravcová (SK Kelti 2008)
„Současné umístění v tabulce je jasným důkazem bojovnosti a soudržnosti Fretek. Nové a staronové hráčky, celková změna vedení tréninku a urputnost „služebně starších“ hráček přinesly novou energii do týmu a zasloužené body. Nebylo to však vůbec jednoduché. Tento rok měla spousta hráček před sebou zásadní studijní a rodinné povinnosti, stejně tak se nám nevyhnuly závažné zdravotní problémy. Přesto všechno se hráčky nepoložily a naopak dokázaly, že mají chuť a sílu hrát. Do Hodonína se všechny těšíme. Máme před sebou poslední turnaj sezony, a to samo o sobě burcuje k podání maximálních výkonů. Se zvyšující se nervozitou však nesmíme zapomenout na kodex hráče hokejbalu a fair play hru. Čeká nás víkend plný sportu, adrenalinu, zážitků, trapasů a srandy …, a to všechno k Fretkám patří.“

Jiří Mergl (trenér HC ŠD Písek)„Také v letošním ročníku Ligy žen jsme se chtěli pokusit bojovat o medaile, ale bohužel se nám to, hlavně kvůli zápasům, které jsme si prohráli sami, nepovedlo. Určitě se v Hodoníně pokusíme bojovat o 5. místo, dáme do toho maximum. V další sezoně se budeme snažit vyvarovat chyb z té letošní, a určitě budeme bojovat o lepší umístění.“

Radim Podařil (trenér HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice)„Na závěrečný turnaj bych řekl, že se holky těší. Považuje se to za ukončení sezóny a s tím i přichází ty ambice, že samozřejmě chceme vyhrát každý zápas, který tam odehrajeme. Nijak zvláště jsme se nepřipravovali a jedeme si to užít. S největší pravděpodobností je to naše "rozlučkou s touto érou", takže ať máme na co vzpomínat.“

Aleš Ištok (trenér HbK Kyjov)„S výkony holek jsme spokojeni. Herní projev je dobrý a je vidět výkonnostní růst. Naším největším problém je koncovka, ta sráží naše výsledky. S umístěním samozřejmě spokojeni nejsme a ani být nemůžeme. Doufáme, že současné postavení o víkendu vylepšíme. Do Hodonína jedeme bojovat o co nejlepší umístění. Na finálový víkend se těšíme, už jenom z důvodu skoro domácího prostředí.“

 

Finálový turnaj MČR žen se koná za finanční podpory Města Hodonína

 

Partneři českého hokejbalu