Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Dívky se sešly v Berouně ve velkém počtu.
Dívky se sešly v Berouně ve velkém počtu. (autor: fb: Hokejbal)

Kemp dívek nově vznikající kategorie U16 měl velký úspěch

Datum: 16. 04. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Nově vznikající kategorie dívek U16 má za sebou první dva kempy, které byly velmi úspěšné. Jeden se uskutečnil 29. března v Berouně a druhý jen o den později v Letohradě. Kempů se dohromady zúčastnilo kolem čtyřicítky hokejbalistek ve věku 12 – 16 let. Kemp zhodnotily dvě hráčky, z nichž Tereza Ištoková má zkušenosti už i s kempy ženské reprezentace. Svoje hodnocení přidala také trenérka Iva Sevaldová.

Překvapil mě hojný počet dívek, nezastírá Sevaldová

„Kemp U16 je dalším významným milníkem v historii českého hokejbalu a věřím, že tento důležitý krok posune zase ženský hokejbal o něco dopředu. Já osobně v této kategorii vidím budoucnost a hráčky s velkým potenciálem. Musím přiznat, že mě příjemně překvapil i hojný zájem dívek se této akce zúčastnit. V Berouně se sešlo celkem čtyřiadvacet hráček, ve východočeském Letohradu šestnáct, a to ve věkovém rozmezí 12 – 16 let,“ přiblížila Iva Sevaldová.

„Dívky absolvovaly 2x tréninkovou jednotku na hřišti, která nám odhalila některé nedostatky v herních činnostech. Součástí programu byla také „oblíbená“ kondiční příprava zaměřená převážně na rychlost, sílu, ale i koordinaci pohybu a vytrvalost. Oba kempy hodnotím jednoznačně pozitivně, je vidět, že děvčata hokejbal baví a chtějí na sobě pracovat. Společně s trenéry jsme se rozhodli uspořádat pro nominované hráčky ještě jednu akci, která by se měla konat v polovině června, vzhledem k tomu, že v tuhle chvíli probíhá řešení, více prozradit nemohu,“ poodkryla alespoň částečně plány Sevaldová.

Budu muset opravdu moc zapracovat, je si vědoma Kotlíková

„Na kempu se mi určitě moc líbilo, jsem ráda, že vznikly kempy pro tuto kategorii a že máme možnost poznat hráčky hokejbalu z jiných týmů. Určitě je to pro mě veliká motivace, dostat se později do juniorek, ale určitě budu muset opravdu moc zapracovat. Na kempu jsem zjistila, v čem jsem ve hře dobrá a jaké jsou mé nedostatky, na čem mám zapracovat a čeho mám využívat. Měly jsme možnost si vyzkoušet spoustu nových cvičení a za to jsem ráda. Kemp byl pro mě opravdu přínosný a jsem ráda, že se uskutečnil a já měla tu možnost se ho zúčastnit,“ zhodnotila akci v Berouně hráčka Prachatic Tereza Kotlíková.

Pro holky je to výborná motivace do budoucna, myslí si Ištoková

„Kemp byl rozdělený na čtyři tréninkové jednotky, jednu kondiční a tři na hřišti. Jedna z nich byla věnována hře, aby trenéři viděli, jak u hry přemýšlíme, a jak hrajeme pod tlakem, který v trénincích nebyl takový. Cvičení byla zaměřené převážně na práci s hokejkou, přihrávky a hru jeden na jednoho. Myslím, že kemp byl určitě super pro mladší holky, pro které to je určitě výborná motivace do budoucna,“ má jasno Ištoková.

„Ve srovnání s kempem juniorek nebo žen byl v trochu pomalejším tempu a zaměřen hlavně na individuální dovednosti, zatímco s juniorkami a ženami trénujeme především sehrávání, přihrávky a herní kombinace. Na kemp jsem se hodně těšila, protože tam potkám, jak holky z naší soutěže (st. žáci - Morava), tak i nové holky. Chvíli nám trvalo, než jsme se všechny poznaly, ale myslím si, že tam nakonec vznikla skvělá parta,“ byla spokojená účastnice kempu v Letohradu Tereza Ištoková.

Partneři českého hokejbalu