Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Lucie Kubínová zažila slastný pocit z vítězství už v červnu loňského roku na domácím MS v Pardubicích.
Lucie Kubínová zažila slastný pocit z vítězství už v červnu loňského roku na domácím MS v Pardubicích. (autor: Andrea Jirásková)

Lucie Kubínová nejlepší sportovkyní roku 2017! Mojí obrovskou motivací je táta, říká

Datum: 23. 03. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Teprve v šestnácti letech dosáhla na premiérový titul mistryň světa pro Českou republiku na domácím seniorském šampionátu v Pardubicích. Hraje extraligu mladšího dorostu se značně statnějšími chlapci, ale většinu z nich dokáže svým umem předčít. A teď se stala nejlepší sportovkyní roku 2017 Moravskoslezského kraje kategorie do 19 let, a to jí je teprve sedmnáct! „Byla jsem dost ve stresu a nervózní z tolika lidí, co tam bylo nebo se dívalo v televizi,“ popisuje sympatická a talentovaná hokejbalistka Lucie Kubínová.

Ve čtvrtek 22.3. jste ovládla anketu o nejlepšího sportovce Moravskoslezského kraje kategorie do 19 let! Jaké jste na vyhlášení zažívala pocity? Ukápla i slza štěstí?
Připravovala jsem se psychicky na ten moment, byla jsem dost ve stresu a nervózní z tolika lidí, co tam bylo nebo se dívalo v televizi. Takhle jsem se nepotila snad nikdy, jako právě na podiu. (smích) Celou tu dobu jsem se snažila sledovat tátu s trenérem, bohužel slza štěstí neukápla, ale neměl k tomu daleko.  

Co pro vás toto ocenění v pouhých 17 letech znamená?
Samozřejmě je to vzpomínka na celý život. Být v 17 letech nejlepší sportovec roku do 19let Moravskoslezského kraje, je neskutečný pocit, asi jako být v 16 letech mistryní světa.

Po vašem boku byl i váš hrdý tatínek. Vděčíte mu za hodně, že vás podporuje v hokejbalu?
Jojo, můj skvělý táta je semnou vážně všude. Mockrát mu děkuji za to, že veškerý svůj volný čas tráví tím, že mi třeba sbírá míčky (úsměv) a podává je při střelbě. Je to moje největší podpora a motivace a snažím se to vracet svými výkony.

Dělám vše pro to, abych byla v konečné nominaci na Světový pohár

Jak jste si celý večer užila? Probíhalo vyhlášení klasicky odzadu, tedy od 10. místa až po to první? Byl to hodně vydařený a suprový večer. Ne každý si toto může zažít, čehož jsem si moc vážila. Vyhlášení bylo rozdělené na kategorie apod. Vybraných sportovců do 19 let bylo cca 25, včera se vyhlašovalo 5 nejlepších.

Máte radost i z hlediska toho, že se i více v Moravskoslezském kraji mezi veřejnost dostane povědomí o hokejbalu?
Jasně, vůbec jsem nečekala, že se dostanu díky hokejbalu do televize. Je to velká reklama a doufám, že to tak nadchne další budoucí hokejbalisty.

Motivuje vás toto skvělé individuální ocenění do další práce a už pokukujete po další domácí světové akci v podobě World Cupu juniorek U20 v Přerově a Zlíně?
Jak jsem říkala, mojí obrovskou motivací je táta a toto ocenění mě nabudí ještě víc. Dělám vše pro to, abych byla v konečné nominaci na Světový pohár juniorek U20!

Partneři českého hokejbalu