Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

O svoje místo bojuje Kosinová, Zechovská a Patočková (zleva).
O svoje místo bojuje Kosinová, Zechovská a Patočková (zleva). (autor: Andrea Jirásková (pardubice2017.com))

Mezi hlavními lídry Světového poháru by neměla chybět Kosinová se Zechovskou

Datum: 06. 02. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Nominační kempy na červnový světový pohár kategorie U20 jsou sice teprve na začátku, ale v konečném seznamu by neměla chybět ani jedna z dvojice Karolína Kosinová a gólmanka Kateřina Zechovská. Obě hráčky se představily na loňském domácím MS seniorské kategorie, kde byly oporou celého týmu. Ani jedna však nedostane nic zadarmo a o své místo se budou muset poprat jako všechny ostatní nominované hokejbalistky.

Trenéři vědí, co ode mě mohou očekávat, bere jako svoji výhodu Kosinová

Je velká pravděpodobnost, že se vaše jméno objeví v konečné nominaci, vidíte to stejně, nebo bude potřeba se o místo ještě poprat?
Určitá pravděpodobnost tu je, přeci jen již nějaké zkušenosti po dvou šampionátech s A týmem mám a trenéři vědí, co ve hře ode mě mohou očekávat. Ovšem i přes to se nesmím se současným stavem uspokojit, protože na finální nominaci si asi ještě nějakou dobu budeme muset počkat. Nemám v plánu se na nic vykašlat. Jako každá jiná hráčka si chci své místo zasloužit svými průběžnými výsledky. Doufám, že píle a dřina vynese vytoužený cíl.

Jak se těšíte na Světový pohár kategorie U20, a co od této akce očekáváte?
Na Světový pohár U20 se velice těším, pro všechny je to něco nového. A zároveň to pro některé bude premiéra na větší světové akci a velkým přínosem je domácí zázemí. I pro mě to bude v něčem novinkou. Jsem hodně zvědavá především na zámořské celky. Myslím si, že to bude hodně kvalitní a vyrovnaný turnaj. Říká se, že štěstí přeje připraveným, jenže tomu štěstí musí jít každý naproti.

Po účasti na loňském MS byste měla být oporou týmu U20, bude těžké, že se pozornost bude upírat na vás?
Již na loňském mistrovství v Pardubicích jsem patřila k těm, na které se spoléhalo. Tak se toho moc nezmění.

Jak těžké bude podle vás ve světové konkurenci v této věkové kategorii uspět?
Jelikož si neklademe malé cíle, bude to jistě těžké. Jak to všechno půjde, uvidíme v červnu.

Je pro vás spíše zklamáním, že se velká akce bude konat opět na domácí půdě?
Já jsem naopak ráda, že se taková akce bude opět konat u nás, a právě na těch dvou místech. Z vlastní zkušenosti vím, že lidé v Přerově sportu fandí a chodí ho v hojném počtu podporovat. Sama jsem na tamním zimním stadionu prožila několik chvil se všemi zaplněnými místy. A doufám, že ani ve Zlíně to nebude jiné. Každý, kdo se účastnil MS v Pardubicích, jistě ví, jak je skvělé najít v divácích oporu.

Jak moc jiná bude úroveň juniorského hokejbalu oproti tomu dospělému?
Myslím si, že hokejbal v této kategorii se oproti dospělým bude v mnohém lišit. Především se dá předpokládat, že ve hře bude chybět takový ten klid a větší rozum. Asi se objeví více nepřesností a ukvapenosti, ale to prostě ke hře v mladé kategorii patří. A taky se do toho bude asi více šlapat. Mám takové tušení, že si opravdu zaběháme (smích), ale i na to se dá připravit, teď už to je především o individuálním přístupu každé z nás.

Moje účast není v žádném případě jistá, je si vědoma Zechovská

Po MS žen byste se měla představit také na Světovém poháru U20, co si o té akci myslíte?
Myslím, že je to super akce. Je to něco nového a dle mého názoru je skvělé, že i u žen přibyla akce pro juniorskou kategorii, jako je tomu i u kluků. Pro posun ženského hokejbalu je to jedině dobře.

Je vaše účast téměř jistá, nebo se o ni budete muset ještě poprat?
Moje účast v žádném případě není jistá, každou sezonu se začíná od nuly. A tak i já i všechny ostatní holky budeme muset makat, nominaci na tomto turnaji si budeme muset vybojovat a ukázat trenérovi, že na to máme.

Po MS žen se i Světový pohár uskuteční v České republice, je to dobré pro nalákání nových dívek k tomuto sportu?
Je to přesně tak, mladým holkám tato akce už nemůže být nijak blíž a určitě je to cesta, jak ukázat mladším, jak je skvělé bojovat se svým týmem a užívat si skvělou hru!

Na domácím šampionátu v Pardubicích byla výborná divácká podpora, pomůže vám to k tomu lépe se vyrovnat s tlakem, který na vás určitě bude, že atmosféru už znáte?
Jestli se do závěrečné nominace dostanu, tak se na tu zkušenost můžu každopádně spolehnout, ale hrát před hodně diváky je alespoň pro mě lepší. Člověka to žene dopředu, takže to častokrát doopravdy pomůže. Bylo by super, kdyby na zápasy zase dorazila taková úžasná návštěva a byla by taková atmosféra jako v Pardubicích. Diváci tam byli opravdu skvělí, kéž by to tak bylo i v Přerově.

Realizační tým je stejný jako u žen, je to výhoda, že trenéra znáte a víte, co od něho očekávat?
Myslím, že je to pro mě dobré i z toho hlediska, že trenér zná mě, a i on ví, co ode mě čekat. Taky si myslím, že je super, že v realizačním týmu jsou nově i hráčky s bohatými zkušenostmi a zlatou medailí, mají co předávat dalším holkám.

Jakého úspěchu podle vás může tým dosáhnout?
Toho největšího!

Partneři českého hokejbalu