Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jana Fričová získala na loňském MS v Pardubicích s celým týmem zlaté medaile.
Jana Fričová získala na loňském MS v Pardubicích s celým týmem zlaté medaile. (autor: Andrea Jirásková (pardubice2017.com))

Musíme se koukat i do občanky, říká o změněné roli v reprezentaci Fričová

Datum: 17. 01. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Skončit na vrcholu? To je sen každého sportovce a ten se nyní splnil obránkyni Janě Baloušové Fričové. Mistryně světa z posledního šampionátu, který se uskutečnil na domácí půdě, ukončila svoji reprezentační kariéru. Hráčka, které nikdo neřekne jinak než Kanada, byla dlouholetou oporou českého ženského týmu. I na dalším Mistrovství světa ji najdeme na lavičce ženské reprezentace, ale tentokrát v jiné roli.

Jsem ráda, že jsem nabídku dostala

Při výběrovém řízení na nového trenéra se objevilo vaše jméno v novém realizačním týmu žen, znamená to tak, že už neobléknete reprezentační dres?
Tak když bude šance… Jak se říká: „Nikdy neříkej nikdy.“ (úsměv) Teď mě čeká jiná pozice v týmu a to masér-kustod. Jsem ráda, že můžu být pořád součástí týmu. Jsem u toho sportu od vzniku reprezentace a jsem každopádně ráda, že jsem nabídku dostala.

Jak těžké bylo rozhodnutí skončit v reprezentačním týmu?
Těžké to spíš bude na to koukat, až se budou hrát zápasy. Ale holt se musíme koukat i do občanky a věku neporučíme. Hlavně u nás žen je to ještě dané jinak.

Kdy přišla nabídka od Karla Manharta na člena realizačního týmu, jak rychle jste na ni kývla?
Už ani upřímně nevím, kdy nabídka přišla, asi někdy, když si sestavoval svůj program na výběrové řízení. Bylo to rychlé, a říci Karlovi ne? Kdo ho zná, tak ví, že to říci nejde. A hlavně být v reprezentačním týmu? Na to už se opravdu nedá říci ne. Navíc i s Michalem Broulíkem a Bartes (Martinou Topičovou pozn. red.) je super spolupráce.

Co od nové role v týmu očekáváte?
Něco nového, zase vše uvidím z druhé strany. Ale říci, co očekávám? Asi vše.

Co všechno budete mít v týmu na starosti?
Hlavně udržovat holky v dobré náladě, kondici a samozřejmě jim vše splnit. Ať už od masírování, doplňování pití, až po večerní povídání pohádek. (úsměv)

Je to pro vás jednodušší pracovat s týmem, který znáte?
Určitě, ale i když budou nové tváře, tak já s tím problém nemám.

Myslíme na nejvyšší příčky

V letošním roce čeká dívky v kategorii U20 premiérový Světový pohár, vy budete s celým realizačním týmem u toho, jak se na to těšíte?
Těšíme se moc, je to zase něco nového a myslíme jedině na ty nejvyšší příčky.

Máte za sebou první přípravný kemp kategorie U20, jak probíhal?
Tréninky byly rozdělené tak, aby se holky celému týmu ukázaly, ať po herní, tak i fyzické stránce. Celkově z toho máme dobrý pocit.

Jednalo se o první soustředění, ale můžete už nyní odhadnout, jak kvalitní celek můžete v této kategorii poskládat?
Myslím si, že dost kvalitní, ale jako v každém sportu záleží i na okolnostech v tu danou chvíli, ale je určitě z čeho vybírat.

Příští rok na Slovensku bude ženská reprezentace obhajovat zlato. Bude pro vás chuť zlato obhájit stejná, i když nebudete už mezi hráčkami?
Samozřejmě, i když jsme jakoby rozděleny na realizační tým a hráčky, tak vím, že ta chuť po vítězství je stejná.

Jaké máte hokejbalové plány do budoucna?
Zase tak daleko nekoukám, i když ten sport miluji, teď je moje budoucnost obhájit s celým týmem ZLATO!

Partneři českého hokejbalu