Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Už tři roky stará týmová fotka z prvního ročníku, tentokrát turnaj hostí Přelouč
Už tři roky stará týmová fotka z prvního ročníku, tentokrát turnaj hostí Přelouč (autor: ametystka007.rajce.net)

Na Turnaj krajských výběrů žen míří ve sváteční den do Přelouče čtyři celky

Datum: 27. 09. 2017
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Rok se s rokem sešel a sváteční zářijový den přinese další ročník Turnaje krajských výběrů žen v hokejbale, který tentokrát budou hostit východní Čechy. Stejně jako minulý rok se proti sobě střetne čtveřice týmů s tím, že hokejbalistky z domácího kraje budou hrát rozdělené do dvou týmů. Prvenství obhajují hráčky z celku Morava Sever, uspějí proti zbylým třem týmům i tentokrát? 

Klasický styl 5+1 je přínosem 

Do Přelouče už ve čtvrtek brzy ráno zamíří přes padesátku hráček, aby na sebe po roce znovu narazily v už tradicí začínajícím oplývat krajským měřením sil. „Každý turnaj, kde si ženy a dívky mohou zahrát stylem 5+1 hokejbal, je přínosem jak pro ně samotné, tak pro rozvoj ženského hokejbalu,“ říká předsedkyně právě ženského hokejbalu Božena Jánská.

A zrovna Turnaj výběrů krajů žen je další ideální možností pro hokejbalistky střetnout se v klasickém systému 5+1 v ostrém zápase proti protihráčkám z jiného koutu republiky. Třetí ročník, který se uskuteční už tento čtvrtek, přivítá stejné kvarteto jako předcházející rok. Tedy tentokrát domácí ženy z východních Čech, které se díky početnému hokejbalovému zastoupení v kraji rozdělí jako v minulých letech do dvou týmů. Dále pak přicestuje výběr Morava Jih a Morava Sever, který bude obhajovat rok starý primát. „V prvním ročníku se turnaj konal v regionu Čechy střed, a to v Berouně, vloni to byla Severní Morava, přesněji přímo v Ostravě a letos padla volba na východočeský region,“ dodává Božena Jánská.

Čtyři týmy, šest zápasů 

Na turnaji se představí jak hráčky, které už mají s turnajem či podobnými akcemi zkušenosti, tak ale i pár hokejbalistek, které si v červnu připsaly velký úspěch v podobě zlatých medailí na mistroství světa v Pardubicích. Do Přelouče ale zavítají také hráčky, jenž na podobné turnaje teprve začínají jezdit nabírat potřebné zkušenosti. Pokud se však zvedne po zmiňovaném českém ženském úspěchu zkraje léta zájem o ženský hokejbal, se ještě říci nedá. „Na tuhle otázku je zatím brzy, soutěže se teprve rozjíždí a vše ukáže čas,“ potvrzuje Jánská.

Celodenní akce začíná už úderem deváté hodiny, kdy na sebe narazí právě dvojice domácích týmů, tedy žlutý proti tomu modrému, jak se opět po roce Východočešky rozdělily. O hodiny později se poté utkají zbylé dva už zmíněné celky a stylem každý s každým tak turnaj bude pokračovat ještě čtyřmi  dalšími duely. V šestnáct hodin odpoledne pak bude turnaj zakončen slavnostním vyhlášením a dojde i na předání individuálních cen.


ROZPIS TURNAJE

9:00 RSHb Čechy Východ žlutý - RSHb Čechy Východ modrý
10:00 RSHb Morava Sever - RSHb Morava Jih
11:30 RSHb Čechy Východ modrý - RSHb Morava Sever
12:30 RSHb Morava Jih - RSHb Čechy Východ žlutý
14:00 RSHb Morava Jih - RSHb Čechy Východ modrý
15:00 RSHb Čechy Východ žlutý - RSHb Morava Sever
16:00 slavnostní zakončení akce, vyhlášení výsledků turnaje a individuální ocenění

Partneři českého hokejbalu