Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Petra Herzigová (spodní řada, třetí zleva) oslavila se Slavií už desátý titul.
Petra Herzigová (spodní řada, třetí zleva) oslavila se Slavií už desátý titul. (autor: Hokejbal tým)

Pocit z vítězství nikdy neomrzí, říká po desátém titulu se Slavií Petra Herzigová

Datum: 04. 06. 2019
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Po finálovém turnaji Ligy žen přibyl na putovním poháru už desátý štítek pražské Slavie. Obhajoba titulu však byla pro svěřenkyně Karla Manharta zase o něco těžší. Nejvíce kousal tým z Kyjova, který v semifinále jen těsně podlehl České Třebové, jež si tak nakonec opět po roce došla pro stříbrné medaile. Ty bronzové nakonec zůstaly Kyjovu, který si mohl na krk pověsit premiérový úspěch. Těsně pod stupni vítězů skončily plzeňské Litice, jež podlehly svému soupeři až po samostatných stříleních a bronzový úspěch z loňského ročníku tak nezopakovaly. Finálový turnaj Ligy žen byl realizován s přispěním města Příbram a my mu za výtečnou podporu moc děkujeme!

Často jsme my samy sobě nejtěžším soupeřem


Oslavily jste se Slavií desátý titul, chutná pořád stejně?
Každý titul chutná jinak, protože k němu vede vždy jiná cesta. Rok od roku je to těžší, na začátku se hrávalo jiným systémem, takže ke každému z titulů vedla jiná cesta, ale pocit z vítězství je stejný a nikdy neomrzí.

Hned v prvním utkání jste vstřelila tři branky, což není na obránkyni úplně obvyklé. Nebo je to ve vašem případě jinak, a patříte pravidelně mezi střelce?
U mě je to velice neobvyklé (smích). Když mám na kontě jednu branku za sezonu, tak si můžu říct, že sezona byla úspěšná, takže tři branky v jednom zápase? Takový malý zázrak! (smích)

Týmy se poslední roky vyrovnávají, je to pro vás znát, že boj o titul je těžší?
Samozřejmě, že je to znát. Stačí se podívat na Kyjov, jak obrovský kus cesty letos urazil, my se s ním v Příbrami hrozně trápily.

Který tým pro vás byl během sezony nejtěžším soupeřem?
Těžko vybrat jen jeden tým. Žádný ze zápasů, který jsme letos odehrály, nebyl snadný. Často jsme my samy sobě nejtěžším soupeřem, protože ne vždy máme ke všemu přístup, jaký bychom měly mít, a nepodáváme takové výkony, jaké bychom měly a jaké se od nás očekávají. Také jsme si to během sezony poměrně často vyslechly (smích).Petra Herzigová (druhá zprava) byla v utkání s Liticemi vyhlášena nejlepší hráčkou Slavie!

Věřím, že na mistrovství světa budeme všechny zdravé


Závěrečný turnaj přinesl velké množství zranění. Pociťujete, že se v ženském hokejbalu postupně přiostřuje a osobních soubojů je mnohem více?

Zranění během turnaje bylo až moc, to je pravda, ale nepřipisovala bych to tomu, že by se nějak přiostřovalo. Bohužel taková zranění k tomuto sportu patří a tady se jich tentokrát sešlo nějak víc.

K několika soubojům jste se připletla i vy. Světový šampionát se pomalu blíží, je ještě dost času na to pořádně zahojit rány?
To bych nebyla já, abych se k něčemu nepřipletla, jsem na to takový magnet (smích). Času už nám moc nezbývá, ale věřím, že na MS budeme všechny zdravé a připravené.

Byla zveřejněna finálová nominace, jádro z pardubického MS zůstává téměř stejné. Jak těžká podle vás bude obhajoba?
Nesmírně těžká. Všechny týmy si na nás dají pozor, budou se na nás chtít vytáhnout a porazit nás. My si ale nesmíme takové věci připouštět, musíme se soustředit jen na naši hru, na náš výkon a jít postupně a trpělivě zápas od zápasu.


Slavia patří dlouhá léta mezi neporazitelné kolosy.


Nejvíce hráček se na mistrovství světa v Košicích představí logicky ze Slavie.

Partneři českého hokejbalu