Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Kyjov vstoupil do loňského ročníku jako nováček.
Kyjov vstoupil do loňského ročníku jako nováček. (autor: Martin Mašek)

Podaří se celkům z Ligy žen z šesté až osmé pozice posunout výš?

Datum: 04. 10. 2017
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Poslední tři celky, které jsme ještě před novou sezonou Ligy žen nepředstavili, jsou týmy, které se umístily na šesté až osmé pozici. Družstva Autoskla a Berounu obsadila stejné pozice, jako v předchozím ročníku. Do soutěže však nově přibyl Kyjov, který se zařadil na osmou pozici za ně. Bohužel se mu jako nováčkovi první ročník nepodařil a před další sezonou pořádně trénoval, aby se z poslední pozice posunul výše.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – Autosklo skládá tým pouze ze svých hráček

Autosklo se stejně jako v předchozím roce umístilo na šesté pozici. V loňském roce však přibyl jeden tým, tím pádem za sebou pardubické hokejbalistky nechali dva celky. Rády by se však postupně zlepšovaly a posunuly se tabulkou trochu výše. Na pátou pozici jim však scházelo dvanáct bodů, což bude těžké smazat. Každá sezona je ale jiná, a tak uvidíme, jak připravené jsou týmy do té nové.

Hlavní trenér, Radim Podařil – „Do nové sezony vstupujeme s odhodláním zdokonalovat se, zahrát si a ty lepší soupeře co nejvíce potrápit a třeba překvapit. Ke změnám v sestavě nedošlo. Jsme tým, který má většinu svých hráček a snažíme se spíše o nábory, než po okolí stahovat hráčky. S hracím dnem navíc problém nemáme, je to spíš úplně jedno. Moje představa na umístění je posunout se v celkovém pořadí co nejvýše nám to dovednosti a síly umožní.“ 

SK Kelti 2008 – Fretky trénují pod vedením zkušené Karolíny Kosinové

Cíle berounských hráček jsou všem známé. Fretky se chtějí hokejbalem hlavně bavit, pořádně si zahrát a získat nové zkušenosti. Radost z každého gólu a bodu je obrovská a posun na konečnou předposlední pozici byl úspěchem. „S jídlem však roste chuť“, a to je případ i tohoto týmu, který ví, že zkušených hráček má dost a je schopný se poprat v letošní sezoně o další výhry a lepší konečnou pozici.

Hráčka, Kateřina Hrkalová„Příprava Fretek do nové sezony začala začátkem září. Po prakticky žádné letní přípravě jsme se ale do toho opřely prvním zářím. A teď máme pravidelně tréninky jednou týdně pod vedením zkušené Káji Kosinové (její zkušenosti nám hodně pomáhají - mistryně světa z domácího MS pozn. aut.), navíc chodí některé nebojácné Fretky trénovat s muži a každé úterý trápí fyzičku kondičním tréninkem. Jinak se chlupatice připravují vesměs individuálně. Pevné jádro týmu zůstává stále nezměněné, ale určitě půjdeme do nové sezony i s novými tvářemi. Doufám v to, že se naše řady ještě v průběhu rozšíří. Cíle jsou každý rok pro nás stejné. Být prostě aspoň trochu lepší, než v roce minulém a přihodit na fretčí konto ještě více gólů. Klid v zakončení nám stále chybí, proto pevně věříme, že letos se nám v koncovkách bude dařit daleko více. S větší náloží zápasů jsme rozhodně spokojené. I když je pro nás těžké to dávat dohromady, je to v podstatě jediná možnost zahrát si v pěti. Teď jsme takové natěšené, škoda, že na podzim jsou hrací dny jen dva.“

HBK Kyjov – Barbíny odstartovaly přípravu kempem v Litomyšli

Kyjov se stal nováčkem loňského ročníku a bohužel zaplatil nováčkovskou daň. Cíle pro tento tým jsou tak jasné, odlepit se ode dna a předvést, že je právoplatným členem Ligy žen. V loňském ročníku zaznamenal Kyjov jedinou výhru, dvě remízy a na svém kontě měl tak pět bodů. Každá výhra, bod a gól navíc tak budou pro tento celek úspěchem. Přípravě se však věnoval celý srpen, a tak do sezony bude dobře připraven. Uvidíme, jak to bude v porovnání s ostatními ženskými družstvy a na jaké umístění nakonec Kyjov dosáhne.

Hlavní trenér, Aleš Ištok – „Přípravu na novou sezonu pro nás odstartoval kemp v Litomyšli, kterého se zúčastnil téměř celý tým. Na kemp jsme plynule navázali a pokračovali v kondiční a herní přípravě. Složení týmu zůstává prakticky beze změny oproti loňské sezoně. Do letošního ročníku jdeme s trochu jinými ambicemi než do toho loňského. Ten byl především o získávání zkušeností a zjišťování, kde jsou naše největší nedostatky. Nějaké předsezonní cíle máme, ale stále pro nás platí, že jdeme zápas od zápasu. Navýšení o jeden hrací den je podle mě určitě dobře. Holky, které nehrají v chlapeckých soutěžích potřebují větší zápasové vytížení.

Partneři českého hokejbalu