Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Prvenství vybojovaly suverénně Prachatice, které v celém turnaji inkasovaly pouze dvakrát.
Prvenství vybojovaly suverénně Prachatice, které v celém turnaji inkasovaly pouze dvakrát. (autor: Jaromír Kotlík)

Prachatice ovládly turnaj žen v Kralupech! Inkasovaly jen dvakrát

Datum: 17. 01. 2019
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

První ženský turnaj nového roku se uskutečnil v sobotu 12. ledna v Kralupech, kam se nakonec sjelo šest celků. Pražský tým Rebels do turnaje na poslední chvíli vůbec nezasáhl. V rámci dvou skupin a následných bojů o konečná umístění však byly k vidění vyrovnané duely, na jejichž konci se z celkového vítězství radovaly hráčky z Prachatic. Jako každý rok doplnila turnaj přátelská atmosféra, která napomohla hladkému průběhu.

Hned od prvního utkání dne se musel měnit program celého turnaje. Hráčky Rebels Praha nenaskočily nejen do prvního zápasu, ale do celého turnaje, a tak se obě skupiny zúžily na tři celky. Organizátoři rychle zvolili jiný systém a turnaj mohl bez problémů odstartovat. Už v prvním utkání ukázaly svoji natěšenost hokejbalistky Plzně, které nenechaly ústecký tým ani rozkoukat a vyprovodily ho sedmi brankami. I Druhý zápas ve skupině Litice zvádly na jedničku a vstřelily ještě o branku více! Třetí utkání mezi Ústím nad Labem a Fretkami z Berouna bylo soubojem o postup do semifinále, z kterého se radoval „A“ tým Fretek. Ve druhé skupině ukázaly svoji suverenitu hráčky Prachatic, které neinkasovaly ani jednu branku. Druhé postupové místo vybojovalo pardubické Autosklo, jenž porazilo mladší tým Fretek 5:1.

Ve finále byly úspěšnější Prachatice, které uštědřily Plzni první porážku turnaje. Třetí místo ukořistilo Autosklo, které si poradilo také s druhým týmem Fretek. Souboje o pátou příčku byly dva, v nichž se lépe dařilo ústeckým hráčkám. Severočeská družina v obou případech porazila mladší Fretky, obě utkání však byla velmi vyrovnaná a skončila rozdílem pouze jednoho gólu.

Konečné pořadí


1. HBC Prachatice
2. HBC Plzeň-Litice
3. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice
4. HBC Fretky "A"
5. Elba DDM Ústí nad Labem
6. HBC Fretky "A"

Výsledky


Skupina A

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Plzeň Litice 1:7
HBC Plzeň Litice vs. HBC Fretky "A" 8:1
HBC Fretky "A" vs. Elba DDM Ústí nad Labem 2:0

Skupina B

HBC Fretky "B" vs. HBC Prachatice 0:3
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC Prachatice 0:2
HBC H.A.K. Pardubice vs. HBC Fretky "B" 5:1

O 5. místo

HBC Fretky "B" vs. Elba DDM Ústí nad Labem 2:3
HBC Fretky "B" vs. Elba DDM Ústí nad Labem 0:1

Semifinále

HBC Plzeň Litice vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 2:1 s.s.
HBC Prachatice vs. HBC Fretky "A" 7:0

O 3. místo

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC Fretky "A" 4:1

Finále

HBC Plzeň Litice vs. HBC Prachatice 2:5

Ohlasy:


Jaromír Kotlík (HBC Prachatice)
– „Na turnaj v Kralupech se vždy těšíme, ale bohužel jsme letos museli řešit několik omluvenek ze zdravotních a pracovních důvodů. Nakonec jsme tedy na turnaj odjeli s osmi hráčkami do hry. V prvním zápase jsme narazili na tým HBC Fretky "B", které jsme zvládli v poměru 3:0. V druhém zápase jsme se utkali se silným týmem Pardubic, který vyhrál turnaj v minulém roce. Utkání jsme odehráli velmi zodpovědně a zvítězili 2:0. V semifinále se náš brankostroj rozjel naplno a mužstvo HBC Fretky "A" jsme porazili 7:0 a postoupili do finále proti velmi silnému a zkušenému týmu Plzně. V tomto zápase o zlato se nám podařilo vstřelit dva rychlé góly. Pak jsme výbornou obrannou hrou dokázali zápas zvládnout a udržet tlak soupeře až do konce utkání, které skončilo naším vítězstvím 5:2 a znamenalo pro nás první místo v celém turnaji. Chtěl bych pochválit všechny naše hráčky, které se zápas od zápasu zlepšovaly a hrály velice zodpovědně. Za zmínku rozhodně stojí tři čistá konta v řadě a pouze dva inkasované góly v celém turnaji, které svědčí o skvělém výkonu naší brankářky a výborné práci celého týmu. Závěrem bych chtěl poděkovat všem soupeřům a organizátorům za hru fair play a organizaci turnaje.“

Václav Tůma (HBC Plzeň–Litice) – „Turnaj v Kralupech hodnotím z našeho pohledu jako úspěšný, jelikož jsme obsadili druhé místo a konečně se nám dařilo vstřelit i celkem dost branek. Bohužel se nám před turnajem zranila opora v brance, kterou na turnaji nahradila "vypůjčená" brankářka z Prachatic Justýna Plecerová, které bych chtěl moc poděkovat za její výpomoc a doufám, že jí tento turnaj zase posune v chytání o něco dál. Naše holky celý turnaj odmakaly na plno a odměnou jim je druhé místo. Doufám, že to nebude poslední umístění na "bedně" v letošní sezóně, a že se budeme v Lize žen rvát o co nejvyšší metu. Když to shrnu, tak celý turnaj byl povedený, a všechny celky předváděly skvělé výkony.“

Edita Musilová (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice) – „Na turnaj do Kralup jsme se těšily moc, protože již z loňského ročníku nám byla známa super nálada při turnaji a přátelské obsazení týmů v turnaji (úsměv). V loňském roce se nám podařilo tento turnaj vyhrát, a tak jsme letos chtěly opět uspět. Bohužel se nám ale nepodařilo uhrát první zápas s týmem Prachatic, jehož děvčata jdou výkonnostně hodně nahoru. Další zápas ve skupině byl již pro nás příznivější, a tak jsme se utkaly se silnou Plzní. Tento zápas byl vyrovnaný a rozhodl se až po samostatných stříleních, která posunula k boji o nejvyšší příčky našeho soupeře. Bojovaly jsme tudíž o 3. místo, a v tomto zápase jsme tahaly za delší konec my. Závěrem moc děkujeme pořadatelům, budeme se moc těšit na příští ročník, a moc bychom si přály, aby se takových přátelských turnajů konalo více. Všem holkám z týmu patří velké díky za bojovnost a super náladu (úsměv).

Natálie Pangerlová (HBC Fretky "A") – „Náš první letošní turnaj bych hodnotila neutrálně. Menší zimní přestávka od tréninků a hokejek se projevila na zápasech, kde nám trvalo dostat se do nějakého dobrého tempa. Atmosféra na hřišti byla chvílemi vypjatá, ale celkově na turnaji byla přátelská. Naše výsledky týmu "A" nám zajistily 4. místo, které je také místo.“

Michal Tuček (Elba DDM Ústí nad Labem) – „Turnaje jsme se zúčastnili prakticky v kompletní sestavě. V průběhu jednotlivých zápasů se jasně ukázalo, kdo má dostatečné tréninkové a zápasové vytížení. Mladší děvčata se stále ještě seznamují s vrcholovým ženským hokejbalem a musím říct, že rozhodně nezklamala, ačkoliv byl kralupský turnaj tentokrát výborně obsazen. Možná nejlépe v historii. Týmy Litic a Pardubic potvrdily svou vysokou kvalitu a mile jsem byl překvapen z výkonu mladých děvčat z Berouna a především Prachatic. Umístění našeho týmu odpovídá předvedeným výkonům i výsledkům. Bohužel jsme nezvládli klíčový duel ve skupině a prohráli jej 2:0, když naše hráčky dvakrát nastřelily tyčku. Zápasy o umístění nám alespoň trošku zvedly náladu. Obecně platí, že nás trápila především koncovka, kdy jsme za celý turnaj vstřelili pět branek ve čtyřech utkáních. Především od některých zkušených hráček hrajících pravidelně MČR žen bych očekával větší brankový přínos. Přesto platí, že kralupský turnaj je jedinou možností, kdy si mohou hráčky Elba DDM Ústí n. L. zahrát všechny společně v jednom týmu a utužit kolektiv, což jsme doufám naplnili.“

Nikola Šlemarová (HBC Fretky "B") – „Myslím, že holky, se kterými jsem hrála, daly do zápasů, co mohly. Byl to sice pro nás nelehký turnaj, ale celou dobu nám velmi pomáhala brankářka. Náročné to bylo pro všechny, když se nám zranila naše spoluhráčka a musely jsme hrát v pěti, ale i tak jsme zápas dohrály do konce s dobrým výsledkem. Pro všechny mladší holky byl turnaj ukázka toho, jak se hraje hokejbal s ženami.“

Partneři českého hokejbalu