Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Kyjov vyšel z duelu s Prachaticemi úspěšněji.
Kyjov vyšel z duelu s Prachaticemi úspěšněji. (autor: David Kerschbaum)

Slavia stále neporažená! Družina z Prahy se osamostatnila na čele tabulky Ligy žen

Datum: 14. 03. 2019
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Družstva Ligy žen mají za sebou společný hrací den, který se uskutečnil v Praze na Palmovce. Očekávaný duel mezi Slavií a Českou Třebovou nabídl hezký boj, který vyzněl lépe pro Slavii. Ta tak zůstává i nadále neporažená. Nejvyrovnanější zápas se odehrál mezi Prachaticemi a Pískem, jenž skončil až po samostatných stříleních. Celý den se nesl ve znamení čistých kont, ty týmy dokázaly udržet hned osmkrát!

Svítkov si po podzimní části spravil náladu


Pardubické hráčky prožily úspěšný den, po nepovedené podzimní části si odvezly šest bodů. V prvním utkání proti Plzni se trefily zkraje druhé minuty a těsný náskok se jim podařilo udržet až do úplného konce. Slavii se jim tentokrát překvapit nepodařilo, ale po utkání s Pískem mohly být opět spokojené. Díky dobré první půlce mohly slavit vítězství 3:0.

Třetí příčku drží i nadále Kyjov, který naopak navázal na dobrý vstup do soutěže. Nezaskočila ho ani hned první vysoká prohra od České Třebové. V dalších zápasech odehrál vyrovnané souboje s Prachaticemi a Berounem a v obou případech odcházel ze hřiště jako vítěz. Česká Třebová zaznamenala porážku pouze od Slavie, proti které celý zápas dotahovala. Slavia si však náskok pohlídala a odskočila Třebové na rozdíl tří bodů. Plzeň udržela hned dvě čistá konta. Po první těsné porážce se Svítkovem předvedla svoji sílu v utkání s Prachaticemi a Berounem. Oběma soupeřům vstřelila shodně čtyři branky a ani jednou neinkasovala.

Písek zdolal Prachatice až po samostatných stříleních


Písek se ujal jako první ve čtvrté minutě vedení, Prachatice však dobře vstoupily do druhé části a mohly se radovat z vyrovnání. Tento stav platil také po konci základní hrací doby a o vítězi musela rozhodnout až samostatná střílení. V těch se dlouho nemohl nikdo prosadit, ale nakonec byly úspěšnější písecké hráčky, když se štěstím dopravila Michaela Blažková míček až za záda Hailové.

Prachatice tak získaly pouze jediný bod, protože další dvě utkání se jim nepodařila. Jako poražené odcházely také Fretky, které odehrály nejvyrovnanější zápas s Kyjovem, v němž se sice ujaly vedení, ale kyjovské hokejbalistky dokázaly ve druhé půlce otočit zápas na svoji stranu a zvítězily těsně 2:1.

Partneři českého hokejbalu