Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Prvenství ve Východočeském přeboru obhájil slovenský tým ze Zvolenu.
Prvenství ve Východočeském přeboru obhájil slovenský tým ze Zvolenu. (autor: Alena Novotná)

Slovenský Zvolen opět celkovým vítězem Východočeského přeboru žen!

Datum: 02. 11. 2017
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Další ročník Východočeského přeboru v minihokejbalu žen OPEN je za námi. Celkem deset celků se spolu už popáté utkalo v sobotu 28. října v Přelouči v rámci posledního turnaje Východočeského přeboru, po kterém byl vyhlášen celkový vítěz. O vítězství se ve finále proti sobě postavil tým slovenského Zvolenu a Svítkov Stars Pardubice. Utkání nabídlo napínavý průběh a nejtěsnější možné vítězství 1:0 nakonec bral Zvolen, který i díky tomu pozvedl nad hlavu pohár pro celkového vítěze.

Z vítězství ve skupině a následného prvenství v celém Východočeském přeboru se radovaly hráčky Zvolenu, které vyhrály ve skupině všechna čtyři utkání, a i ve finále porazily podruhé během sobotního turnaje Svítkov Stars. O třetí místo se utkaly týmy České Třebové a Letohradu. Hráčky České Třebové nedokázaly potvrdit lepší umístění po základní části a prohrály s Letohradem 0:1. Rebels Skalica nedokázala vyhrát ani jedno utkání a musela tak v závěrečném utkání obhajovat svoje místo ve skupině A.

O bod vyhrála skupinu B Přelouč, která zaznamenala dvě výhry a stejný počet remíz. O bod za ní skončilo pardubické Autosklo, která prohrálo právě s prvním celkem a jednou bralo pouze remízu. Pouze horší skóre rozhodlo o třetím místu Kyjova, který vybojoval cennou remízu s Roštěnkami. Předposlední skončil Heřmanův Městec a poslední místo braly Fretky z Nižboru, které nedokázaly vyhrát ani jedno utkání. V baráži o skupinu A se tak utkala Přelouč se slovenskou Skalicí, která byla úspěšnější a po těsné výhře 2:1 udržela příslušnost v elitní skupině.

Konečné pořadí ve skupině A:

1. ALTSOHL Zvolen
2. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice
3. SK Hokejbal Letohrad
4. TJ Lokomotiva Česká Třebová
5. HBTF Rebels Skalica

Konečné pořadí ve skupině B:

1.HC Roštěnky Přelouč
2. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice
3. Bárbíny Kyjov
4. Bodliny Heřmanův Městec
5. Fretky Nižbor

Ohlasy po turnaji:

Andrea Orolínová (ALTSOHL Zvolen): „Na turnaj jsme přijeli s jasným cílem zvítězit. Výsledky v základní skupině byly těsné, což dokazuje fakt, že soupeřky se neustále zlepšují. Obhajoba prvenství byla nesmírně náročná a jsme rádi, že jsme uspěli. Mrzí nás, že na Slovensku se takovéto turnaje nekonají a musíme cestovat do České republiky. Ale i přesto jsme vděčné organizátorům a všem zúčastněným týmům, že nás přijaly mezi sebe. Těšíme se na další ročník.“

Martin Bláha (HBC JTEKT Svítkov Stars Pce): „O sobotním svátečním dnu proběhl v nedaleké Přelouči finálový turnaj Východočeského přeboru žen Open. Soutěž se pro náš tým během sezony vyvíjela velice dobře, jediné dva týmy, které se po celou dobu přeboru udržely v elitní skupině A, byly naše Stars a Zvolen. A tak jsme věděli, že jeden z nás se dnes stane přeborníkem. V cestě za vysněným titulem nám však stál velice silný a zkušený tým žen ze Zvolena. Před startem finálového dne jsme měli spočítáno, že držíme hubené vedení o dva body, které jsme bohužel prohospodařili hned v úvodním utkání s letohradskými Laněmi. Jejich brankářka Eva Luxová udržela neuvěřitelným výkonem všechny naše střelkyně na uzdě, když si poradila se všemi osmnácti střelami našeho týmu a bravurně zlikvidovala i dvě nabídnutá trestná střílení. Remíza 0:0 znamenala pouhý bod a vzhledem k tomu, že Zvolen své první utkání vyhrál, byl bodový stav shodný. V dalším utkání oba rivalové bodovali, a tak bylo jasné, že nejdůležitější bude vzájemný zápas, kde se bude bojovat o šest bodů. Ten bohužel naše soupeřky zvládly lépe, když se jim podařilo herně vyrovnané utkání dovést do vítězného konce v poměru 5:2. Tady se bohužel lámal chléb. Abychom ještě mohli pomýšlet na titul, tak bychom museli porazit silnou Českou Třebovou a Zvolen by musel zaváhat se Skalicí. Svou část mise se nám splnit podařilo, když jsme nad Lokomotivou zvítězili fotbalovým skóre 1:0. Zvolen však nezaváhal a poradil si se Skalicí též za tři body. Před finálovým utkáním byl tak Zvolen o tři body lepší. Nechali jsme si spočítat, zda nám při případném vítězství a rovnosti bodů, zbývá ještě nějaká šance na zisk titulu. Vzhledem k výsledku našeho posledního vzájemného měření sil, tomu tak již nebylo. Děvčata ze Zvolena měla na svém kontě čtyři vítězství ze vzájemných klání, oproti našim dvěma. A tak finálový duel již rozhodoval pouze o vítězi turnaje. Zapojili jsme do hry všechny své hráčky a finále si naplno užili. Soupeřky na rozdíl od nás dokázaly vstřelit branku, a tak po vítězství 1:0 braly zaslouženě první místo v právě skončeném turnaji a po druhé v řadě i titul přebornic. Finálový turnaj však byl od začátku až do konce velice napínavý a o vítězi mohla rozhodnout jediná chybička. Nezbývá než soupeřkám pogratulovat k titulu, poděkovat jim za parádní zápasy a slíbit, že se jim v sezoně příští rozhodně pokusíme zlatý hattrick přerušit. Všem našim hvězdičkám děkuji za předváděné výkony po celou sezónu, děkuji za to, jaké jste a jak společně vystupujete. Rozhodně se nemáte za co stydět. Až do konce jste bojovaly jako tým a vyneslo to konečné druhé místo. Z českých týmů jsme dopadli nejlépe, a na to můžeme být též právem hrdi. Děkuji a jsem rád, že mohu být Vaší součástí.“

Dominika Bednářová (SK Hokejbal Letohrad): „Ženský hokejbal tuto sobotu zažil na hřišti v Přelouči dobu ledovou. I přes mrazivé počasí nebyla na turnaji nálada na bodu mrazu a všemu odolné Laně si turnaj užily. Na hřišti i v kabině jsme se s holkami moc bavily. Poslední turnaje si vozíme dobrou náladu s sebou a to, že k tomu na hřišti přidáme ještě nějaké vybojované body, nám náladu přeci kazit nemůže. V tomto turnaji jsme si připsaly důležitou výhru v odvetě s holkami ze Třebové, které nás v prvním zápase celkem rozmetly. Ale náš jednonohý kouč vymyslel jinou fungující strategii a v druhém zápase jsme vyhrály. Závěrem děkuji organizátorům turnaje a obsluze bufetu, za to, jak se o nás starali.“

Michal Broulík (TJ Lokomotiva Česká Třebová): „Na poslední turnaj do Přelouče jsme se těšili. S čistou hlavou jsme si jeli zahrát. Motto dne znělo: „Hrajeme pro zábavu a všichni". V rámci turnaje jsme obsadili čtvrtou pozici. S tím spokojeni být nemůžeme, protože to neodpovídá předvedené hře a obvyklému standardu."

Jana Rekošová (HBTF Rebels Skalica): „Turnaj v Přelouči nemůžeme tentokrát z naší strany hodnotit kladně. Čtyři zápasy jsme prohráli po individuálních chybách, které soupeřky trestaly brankami. Ale poslední barážový zápas jsme vyhráli, i když jsme prohrávali, ale naštěstí jsme se udrželi ve skupině A. Pro nás tyto zápasy znamenají, že se musíme opět důkladně soustředit na tréninky a přistupovat k nim zodpovědně. 

Lucie Čapková (HC Roštěnky Přelouč): „Do posledního turnaje jsme šly s cílem si ho pořádně užít. Neřešily jsme umístění. Pravdou je, že když jsme si potvrdily, že na tři lajny se prostě hraje líp, hodilo nás to do ještě větší pohody. První místo ve skupině B rozhodně bereme. Děkujeme za fajn atmosféru všem hráčkám, trenérům a díky patří i klubu za organizaci.“

Petr Bečička (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice): „Dne 28. 10. 2017 jsme v Přelouči odehráli poslední turnaj 3+1. Vstup do něj se nám povedl. Bohužel jsme druhý zápas prohráli s hráčkami Přelouče. Tato jediná porážka rozhodla o tom, že jsme ve skupině B skončili na druhém místě. Holky musím pochválit za bojovnost i za nepříznivého stavu.“

Anna Hromasová (Fretky Nižbor): „V Přelouči jsme si, dle svých očekávání, s děvčaty udělaly zase velice příjemný den s hokejbalem. Ovšem naše výkony zůstaly daleko, daleko za očekáváním. Setkání po dlouhé době formou 3+1 bylo pro většinu zlým snem. Ve srovnání s ostatními týmy jsme byly naprosto bez nasazení, po hřišti jsme pobíhaly jak podzimně zapomenuté zmatené včelky, dopředu jsme nebyly schopné vymyslet nic, fyzička na nule. Je znát, že ostatní hrajou a hrajou a výkonnostně jsou úplně jinde než nyní my. Pro nás je teď důležitá otázka, co s tím? Mělo to být jen zpestření v sezóně Ligy žen, ale otevřel se prostor k zamyšlení. Fretky nechtějí být zase outsidery, budou muset na svých výkonech zapracovat a zase začít pravidelněji neohroženě vyrážet měřit síly i na turnaje 3+1.“

Partneři českého hokejbalu