Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Stefanie Caban vlevo jako jediná z amerického výběru zažila seniorský šampionát v Pardubicích!
Stefanie Caban vlevo jako jediná z amerického výběru zažila seniorský šampionát v Pardubicích! (autor: Andrea Jirásková)

Spojené státy americké oznámily finální nominaci juniorek na Světový pohár!

Datum: 02. 04. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

28. června, za 87 dnů vypukne premiérový Světový pohár kategorie juniorek do 20 let. Před nedávnem jsme vám oznámili finální nominaci jednoho z favoritů na zisk titulu v podobě kanadské družiny. Nyní s nominací přispěchal výběr USA, jehož ženy se na červencovém mistrovství světa v Pardubicích umístily na druhém místě! S Američankami se tak v Přerově, kde se naprostá většina šampionátu odehraje, musí rozhodně také počítat. Světového poháru se zúčastní 5 týmů, čeká se na nominace Slovenska, Velké Británie a domácí české reprezentace.

Generální manažer juniorských reprezentací Spojených států amerických Scott Tarzy a ženský generální manažer Jason Kelly nedávno na webu ashihockey.org oznámili seznam žen jejich národního hokejbalového týmu juniorek kategorie U20, který bude zápolit o nejcennější kovy na vůbec prvním Světovém poháru juniorek v historii. Patero celků se již nemůže dočkat termínu od 28. června do 1. července v Přerově, kde se celý turnaj dívek uskuteční.

Hlavním trenérem juniorek z USA je Larry Furman z Dorchesteru a na lavičce se k němu připojí asistentky Meg Habina a Jackie Spiegel. Jak uspějí v konkurenci dalších tří nabitých celků včetně české národní družiny? Zajímavostí je to, že na soupisce USA se nachází jen 17 hráček a v nominaci na šampionát jich může být až 23! Nejvíce hráček pochází z hokejové bašty v Pittsburghu. Na stránkách americké hokejbalové federace pak realizační tým vyzývá, že kdokoliv se narodil od roku 1998 níže a hraje lední nebo pozemní hokej či má vztah hokejbalu, ať se přihlásí a zabojuje o možnost hrát na Světovém poháru…

Jedinou hráčkou v aktuální nominaci výběru USA, která se představila minulý rok v červenci na seniorském mistrovství světa, je sedmnáctiletá obránkyně Stefanie Caban, jež si v sedmi zápasech pozdějších vicemistryň světa připsala dva kanadské body za dvě gólové nahrávky. Určitě se tak stane nejzkušenější hráčkou výběru i přes stále mladý věk, protože mimo jiné zažila náročné finále proti české reprezentaci, která nakonec v Pardubicích vyhrála premiérové zlaté medaile po vítězství nad USA 4:3.

Nominace juniorek U20 USA na Světový pohár v Přerově:

Alissa Avant (Gibbstown, NJ), Julia Cutler (Cherry Hill, NJ), Abigail Drew, Haylie Drew (obě Jaffrey, NH), Jennifer Fisher (West Deptford, NJ), Alexia Poulin (Williamstown, NJ), Amber Powell (Stratford, NJ), Stefanie Caban (Fitchburg, MA), Amelia Mauger, Jenna Shaw (obě Marlton, NJ), Jordan Pond (Ashburnham, MA), Hayley Kowalczyk (Medford, NJ), Nikki Serra, Kacie Warhold, Victoria Biagetti (všechny Pittsburgh, PA), Haley Taddeo (Lancaster, MA), Kristen DiCicco (Lowell, MA).

Partneři českého hokejbalu