Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Vanesa Halbrštátová ze Slavie (vlevo) prohání svítkovské hráčky.
Vanesa Halbrštátová ze Slavie (vlevo) prohání svítkovské hráčky. (autor: David Kerschbaum)

Tahounky Slavie vládnou statistikám, Procházková z Kyjova „narušitelkou“ střelkyň!

Datum: 28. 01. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Jarní část všech soutěží se nezadržitelně blíží. V dalším dílu statistického okénka se podíváme do kategorie žen, jejichž liga nabírá rok co rok větších rozměrů. Po dvou turnajových kolech se v individuálních výkonech nejvíce daří hráčkám pražské Slavie. Reprezentantka Lucie Manhartová se drží na čele jak v kanadském bodování, tak i mezi střelkyněmi a nahrávačkami. Více než zdatně jí sekunduje její souputnice Barbora Patočková, kyjovské plejerky Karolína Procházková a Tereza Ištoková ale výrazně narušují nadvládu Slavie, která v podzimní části neobdržela ani jednu branku a střemhlav míří za obhajobou titulu. Jediný, kdo Slavii dokázal obrat o bod, byl možná trochu překvapivě poslední Svítkov.

Ištoková ráda připravuje šance, Manhartová suverénní


Pražská Slavia pokračuje ve své několikaleté dominantní jízdě, kterou v podzimní části přibrzdil akorát jinak se trápící pardubický Svítkov. Ten s obhájkyněmi titulu remízoval 0:0 a následně padl v nájezdech. Ten vítězný si připsala největší tahounka pražského družstva Lucie Manhartová, jež i díky této trefě stanula před jarním pokračováním na 1. místě kanadského bodování se ziskem 12 bodů za 7 tref do černého a 5 asistencí. V obou těchto dalších statistikách taktéž vévodí. Na paty jí šlape její spoluhráčka ze Slavie Barbora Patočková, jež si přišla na 11 kanadských bodů. Do elitní trojice se vměstnala díky výborným výkonům Karolína Procházková z Kyjova, která v 6 podzimních duelech zaznamenala 9 bodů za 7 gólů a 2 přesné pasy svým souputnicím. O první místo střeleckých statistik se pak „dělí“ se stejným počtem zásahů výše zmíněné trio hokejbalistek.

Více jak bod na zápas zaznamenaly ještě dvě hráčky, a to talentovaná kyjovská útočnice Tereza Ištoková, jež se na přelomu června a července loňského roku radovala z premiérového titulu mistryň světa pro Českou republiku v kategorii juniorek U20. Letos už pátá nejproduktivnější hráčka Ligy žen bojuje o seniorský reprezentační dres. V šesti odehraných zápasech zapsala 7 kanadských bodů, z toho pětkrát nahrávala na branku svým spoluhráčkám. Na 4. místě individuálních statistik se před jarní částí usadila Michaela Radová z plzeňských Litic, jež posbírala taktéž 7 bodů, ale nastřílela tři góly a na další čtyři nahrávala. Ani jí tak nemohla minout pozvánka na přípravné kempy širšího výběru reprezentace žen, která bude v polovině června v Košicích útočit na obhajobu světového zlata.

Staňková zabetonovala klec českotřebovské Lokomotivy


Mezi brankářky logicky nejvíce vyčnívá Julie Pejšová střežící klec pražské Slavie. V šesti duelech neobdržela ani jeden gól, právem se tak pyšní stoprocentní úspěšností zákroků, 6 čistých kont navíc asi jen tak někdo nepřekoná, i když dobře k tomu má nakročeno Markéta Staňková bojující za českotřebovskou Lokomotivu. Nadaná gólmanka, jejímž mateřským klubem je Poruba, odchytala za Lokomotivu 4 zápasy, v nichž hned třikrát vychytala čisté konto a v průměru za jedno utkání obdržela jen 0,25 branek. Teprve sedmnáctiletá gólmanka se pak těší z druhé nejlepší procentuální úspěšností zákroků, kterou vyšponovala na rovných 96%! Se silnou konkurencí se statečně rvou i další brankářky. V pořadí třetí Vladimíra Filípková z Kyjova, čtvrtá Tereza Tůmová z Plzně či Kateřina Teplá ze Svítkova stlačily průměr obdržených gólů za jedno utkání pod cifru 1,70.

Nejčistší hrou se v šesti podzimních kláních prezentovaly hráčky pardubického Svítkova, které v průměru za jeden zápas pykaly za katrem jen 0,67 minut! Nejtrestanějším celkem se naopak staly plzeňské Litice, jež v průměru za jedno utkání seděly na lavici hanby 5,67 minut. Nejproduktivnějším družstvem (21 gólů) a současně i týmem s nejlepší defenzivní pevností (0 gólů) se stala pražská Slavia. Pouhé dva góly v 6 duelech obdržela Česká Třebová. Neustále se zlepšující Kyjov pak svým oponentkám nastřílel úctyhodný počet dvanácti branek.

Partneři českého hokejbalu