Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Plzeň s Pískem si v loňské sezoně vyměnili pozice z té předchozí.
Plzeň s Pískem si v loňské sezoně vyměnili pozice z té předchozí. (autor: hbclitice.rajce.idnes.cz)

Týmy z ligy žen na třetí až páté pozici jsou vyrovnané, jak se těší na novou sezonu?

Datum: 25. 09. 2017
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Jak se připravují celky, které skončily v loňském roce na třetím až pátém místě? U Plzeňských zatím nepanuje s přípravou spokojenost. Trenér dal hráčkám více času na odpočinek, ale ani po prázdninách se nescházejí v ideálním počtu. Obhajoba bronzu tak zatím nevypadá moc dobře, ale času je do prvního hracího dne ještě dost. Svítkov s Pískem naopak velmi pilně trénují a oba týmy věří, že budou dobře připraveni, aby se popraly o jeden z cenných kovů.

HBC Plzeň-Litice: Bronzový tým si vzal více času na odpočinek.

Bronz byl pro plzeňský celek velkým úspěchem. Kandidátů na medaili bylo mnoho, ale ty za třetí místo nakonec putovaly na západ Čech. Pro litické hráčky to tak po pátém místě byl příjemný posun. Ambice jsou tak pro nový ročník ty nejvyšší, ale medaili bude velmi těžké obhájit, protože si na ni brousí zuby mnohem více týmů.

Hlavní trenér, Václav Tůma – „Na novou sezonu jsme se letos začali připravovat o něco déle, abychom si od sebe a hokejbalu trochu odpočinuli. Příprava zatím není podle mých představ úplně ideální a doufám, že se nám to nevrátí v sezoně. Trénujeme dvakrát týdně, ale bohužel ne v takovém počtu, který bych na trénink potřeboval. Složení týmu doznalo určitých změn. Některé holky, ať už ze studijních, nebo rodinných důvodů s námi již letos neabsolvují sezonu. Některé hráčky zkusí hokejbalové štěstí v jiném konkurenčním týmu, ale i přes to se náš tým, který loni skončil na bezvadném 3. místě celkově, pokusí zabojovat zase o místa nejvyšší. Doufám, že holky, které letos budou oblékat dres našeho klubu, se budou rvát o každý centimetr na hřišti, a že budou bojovat o medaili. Jeden hrací den navíc určitě vítám, jak už jsem řekl na schůzce zástupců klubů, jsem jedině pro, aby zápasů bylo co nejvíce. Škoda jen, že je to vlastně jediná zásadní změna, která nás letos čeká a snad se dočkáme postupem času i delší hrací doby, abychom se co nejvíce přiblížili profesionální soutěži.“

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice: Hvězdy letos nechtějí skončit pod bednou!

Po souboji o bronz zavládlo mezi Svítkovskými opět velké zklamání, stejně jako v předchozím roce na ně totiž zbyla nepopulární čtvrtá příčka. Na třetí místo ztratil Svítkov pět bodů a v nadcházející sezoně se pokusí udělat vše pro to, aby konečně poslední zápas závěrečného turnaje vykouzlil tvářích jeho hráček úsměv.

Hlavní trenér, Martin Bláha – „Na novou sezonu ligy žen se těšíme. Loňskou sezonu jsme si parádně užili, jen tomu chyběla sladká tečka v podobě zisku medaile. Opět na nás zbyla pouze brambora. Tomu se budeme chtít v nastávajícím ročníku vyhnout. Připravujeme se stejně, jako v letech minulých, snažíme se scházet co nejčastěji, jak nám to práce a rodiny dovolí a pilně trénujeme. Složení týmu bude takřka stejné, došlo pouze k malým změnám. Získali jsme pár nových hráček do týmu, ale bohužel svou kariéru letos přerušila naše hvězda Nina Lednová, která se potřebuje soustředit více na studium, a tak musel jít hokejbal stranou. Názor na jeden hrací den navíc? Naprostý souhlas, čím více hracích dnů, tím lépe. Cíle? Jaké bychom mohli mít cíle? Dál si udržet naši super partu, dál si užívat každičkou vteřinu, kterou můžeme být spolu, hrát ve všech utkáních, jak jen nejlépe umíme a pokusit se konečně o zisk některého z cenných kovů.“

HC ŠD Písek: Také letošní pátý tým chce v nové sezoně medaili!

Po zisku bronzových medailí si v loňském ročníku Písek pohoršil. Spadl totiž o dvě pozice na páté místo. Ztráta však na týmy před ním nebyla taková a potvrdila vzrůstající kvalitu všech celků. Nový ročník tak bude pro jihočeský tým náročný a bude muset od začátku pořádně zabojovat, aby se posunul z pátého místa výše.

Hlavní trenér, Jiří Mergl – „Naše příprava je v plném proudu, snažíme se na sobě zapracovat, abychom loňské páté místo posunuli zase výš a zopakovali jsme předloňský úspěch, kdy jsme získali bronzové medaile. Základ našeho týmu zůstává stejný, odešly některé starší holky, ale na druhou stranu přišlo pár nových, které chceme do týmu zapracovat. Přidání jednoho hracího dne navíc je sice dobré, ale je potřeba, aby měly holky vyšší hrací čas jednotlivých zápasů. Je potřeba, aby si zvykaly na hru 3x15 minut, a to se letošní novinkou nezmění. Dvě třetiny jsou podle mého názoru špatně. Holky si navíc musejí kompletně všechno platit samy, takže se investice dalším hracím dnem ještě navýší.“

Partneři českého hokejbalu