Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Lucie Manhartová již vyhlíží brány pardubického šampionátu
Lucie Manhartová již vyhlíží brány pardubického šampionátu (autor: Martin Mašek)

Ukázali jsme všem, že jsme prostě nejlepší, tvrdí slávistka Lucie Manhartová

Datum: 18. 05. 2017
Autor: Petr Dejnožka
Sdílej přes:

O minulém víkendu byl v Milevsku nalezen staronový mistr České republiky žen. Slavia Praha pod vedením reprezentačního trenéra Karla Manharta suverénním způsobem zvládla boj o udržení průběžné první pozice a již na začátku druhého hracího dne se radovala ze zisku mistrovského titulu. Krátce po skončení závěrečného zápasu jsme celý turnaj zhodnotili s Lucií Manhartovou.

Nechtěli jsme nechat nic náhodě

Slavistický tým je fenoménem českého ženského hokejbalu. Na současné scéně nemá konkurenci. Soupeřit se s nimi snaží především Lokomotiva Česká Třebová, na posledním turnaji v Milevsku dokázala dotáhnout zápas až do samostatných nájezdů poté, co v závěru v přesilové hře umazala těsné manko. I přesto ale bylo velmi rychle jasné, kdo bude na závěrečném vyhlášení zvedat nad hlavu mistrovský pohár. „Šly jsme do toho s tím, že musíme všechno vyhrát. Nechtěly jsme nic nechat náhodě,“ sdělila krátce před předáním poháru a medailí Lucie Manhartová.

V první hrací den zaznamenala Slavia Praha dvě výhry v řádné hrací době a jednu po nájezdech, obdržela pouze jeden gól. Již v sobotu večer tak nebylo nic moc co řešit, sedmibodový náskok celek jako jsou sešívaní jen tak neztratí. „Hned druhý den ráno bylo jasno, takže finálový zápas nebyl až takové derby. Nepodcenily jsme ho, šly do něj naplno a ukázaly, že jsme prostě nejlepší,“ raduje se jedna z opor slavistického týmu.

Cílem je přinejmenším obhajoba stříbra

Slavia Praha je českým mistrem potřetí v řadě, dokonala zlatý hattrick. Vícekrát zatím vyhrát nemohla, protože se ženské soutěže účastnila pouze třikrát. Poprvé nedostala v sezoně ani branku, v loňském ročníku byla dokonce jednou poražena. Letos vstřelila za sedmnáct zápasů 77 gólů, přesto je ale Manhartová názoru, že to tak jednoznačné nebylo. „Rok od roku se naši soupeři zlepšují a je to stále náročnější,“ podotýká s respektem.

Nyní je před Lucií Manhartovou a další devítkou hráček ze slavistického dresu soustředění v Příbrami, na jehož konci vykrystalizuje nominace na světový šampionát v Pardubicích. S jakými cíli do něj půjde právě dcera trenéra Manharta? „Strašně se na mistrovství těším. Chtěly bychom alespoň obhájit stříbrné medaile. Jestli se povede zlato, bude to ohromný úspěch,“ doufá Lucie Manhartová.

Partneři českého hokejbalu