Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Lukáš Grebeníček byl u úspěchu reprezentace žen, nyní se přesouvá ke kategorii U16.
Lukáš Grebeníček byl u úspěchu reprezentace žen, nyní se přesouvá ke kategorii U16. (autor: Andrea Jirásková (pardubice2017.com))

V kategorii U16 máme více než padesát dívek, upozorňuje Grebeníček

Datum: 08. 03. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Komise ženského hokejbalu se po juniorské reprezentaci chce začít věnovat jejím mladším kolegyním. Po pevné základně hráček v kategorii U20 chce vedení ženského hokejbalu posouvat základnu k mladším dívkám. Tentokrát se jim do hledáčku dostaly dívky ročníku narození 2002/06. Hlavním organizátorem a trenérem těchto akcí byl jmenován Lukáš Grebeníček, který brzy dostane k ruce další zkušené trenéry.

Hokejbal hraje čím dál tím více dívek

Proč jste se rozhodl zaměřit zrovna na kategorii U16?
Otevřít mladší kategorii dívek byl a je dlouhodobý zájem hokejbalového svazu. Zájem o hokejbal v této dívčí kategorii je velký a nás to velmi těší. Loňský úspěch našich žen byl a je nezapomenutelným zážitkem, a pokud chceme takovéto úspěchy zažívat dlouhodobě, musíme začít vychovávat hráčky už v takto raném věku. Přeci jenom "Rulky" (kapitánka ženské reprezentace Michaela Rullová pozn. red.), "Saxy" (Kateřina Němcová pozn. red.), "Kanady" (Jana Baloušová Fričová pozn. red.) a další skvělé hráčky nebudou hrát pořád a trenéři u ženské reprezentace jsou si toho vědomi.

Jaké akce máte v plánu pro tuto věkovou kategorii pořádat?
Co se týká letošní sezony, čekají nás kempy v Berouně a Letohradě. Na základě těchto soustředění vybereme tým, který se utká na Světovém poháru s týmem Juniorek U20, který skončí po základní skupině na 5. místě. Samozřejmě do tváře týmu promluví i juniorky, které vypadnou ze závěrečné nominace kolegů Manharta a Broulíka na Světový pohár.

Kolik dívek v této kategorii hraje v České republice hokejbal?
Hokejbal hraje čím dál tím více dívek. (úsměv) Do kategorie U16 spadají ročníky hráček 2002-2006 a jen v těchto ročnících hraje hokejbal více než 50 hráček!

Některé juniorky se dostaly až na mistrovství světa

Kdo vám bude u akcí nápomocný?
Nevím, zda můžu přesně odpovědět na tuto otázku, ale věřím, že navržený realizační tým bude na nejbližším jednání nejvyššího hokejbalového vedení schválen. Jedná se o trenérku, která má velké zkušenosti s trénováním této kategorie a trenéra, který sice teprve nabývá trenérské zkušenosti, ale v tomhle směru má velký potenciál. Více bych zatím neprozrazoval.

Je pro ženskou reprezentaci zlomová právě tato kategorie?
Jak jsem již v otázce výše odpověděl, určitě je jedna z těch, která zlomová být může. Když se před čtyřmi lety uvažovalo o juniorské reprezentaci, taky jsme s Martinem Komárkem nevěděli, jaký to bude mít dopad. Některé juniorky se dostaly až na MS a teď se pyšní světovým titulem. Samozřejmě to je ale i na samotných hráčkách, jak pracují a taky na práci v klubech. Hokejbalový svaz v tomto směru udělal vše, aby se úspěch z Pardubic opakoval, takže uvidíme.

Pomohou vám zkušenosti z ženské reprezentace?
Doufám, že ano, ale jak já velmi rád říkám, hokejbal nás musí hlavně bavit a tím se taky řídím.

Nominace reprezentace juniorek U16 na soustředění 29.3 v Berouně:

Brankářky: Sandra Uhlíková (HBC Prachatice).

Hráčky: Veronika Červíková, Tereza Kotlíková, Kristýna Šťepková, Ivana Petrášková, Lenka Bednářová, Jolana Becková, Kateřina Beličková (všechny HBC Prachatice), Nikola Švecová (HC Buldoci Stříbro), Michaela Šmatláková, Olina Folkmanová, Anna Lipertová, Nikola Šlemarová, Anna Kaplanová, Kateřina Kolbeková, Terezie Vaculiková (všechny SK Kelti 2008), Michaela Krásová, Denisa Ježková, Martina Landová (všechny SK Suchdol nad Lužnicí), Barbora Matějková (TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec), Eliška Růžičková (SK Pedagog České Budějovice), Petra Kuthanová (HBC Plzeň), Eliška Hrbáčková (TJ Tatran Třemošná), Simona Šuhajová (TJ Blatná Datels), Lucie Hájková, Valerie Petrášková, Kateřina Malá (všechny TJ KOVO Praha).

Nominace reprezentace juniorek U16 na soustředění 30.3 v Letohradě:

Brankářky: Markéta Staňková (HBC Enviform Třinec).

Hráčky: Eliška Bečičková, Lucie Sedláčková, Tereza Mikulová (všechny HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Eliška Lagová (HBC Hodonín), Tereza Ištoková, Karolína Procházková, Karolína Měchurová (všechny HBK Kyjov), Nikol Cisaríková, Nikola Macháčková (obě HbK Karviná), Veronika Chrastinová, Adriana Hasíková, Sabina Opavská (všechny HBC Malenovice), Radka Kalousková, Adéla Kerschbaumová (obě SK Hokejbal Letohrad), Aneta Benešová, Kristýna Košíková, Kateřina Ondrová (všechny TJ Sršni Svitavy), Lucie Rudová, Iva Čečotková (obě TJ Lokomotiva Česká Třebová), Sabina Obořilová (HBC Eagles Brno), Adéla Moravcová (HC Jestřábi Přelouč), Jana Kubátová (Ježci Heřmanův Městec).

Partneři českého hokejbalu