Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Letošního Turnaje výběrů krajů žen se stejně jako před rokem zúčastnily čtyři celky
Letošního Turnaje výběrů krajů žen se stejně jako před rokem zúčastnily čtyři celky (autor: Ondřej Novotný)

Ženský výběr ze severní Moravy obhájil prvenství na turnaji krajů a neinkasoval!

Datum: 29. 09. 2017
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Sváteční čtvrtek patřil na hokejbalovém hřišti v Přelouči ženskému hokejbalu, protože se zde uskutečnil třetí ročník Turnaje krajských výběrů žen. Z loňského roku přijel prvenství obhajovat Moravskoslezský kraj, který si poradil letos opět se všemi třemi ostatními celky „bez jediné ztráty kytičky“ a s několika červnovými mistryněmi světa v sestavě tak obhájil rok staré prvenství z Ostravy.

Celodenní turnaj odstartoval úderem deváté hodiny utkáním dvou podstatě domácích týmů, jelikož silný východočeský hokejbal utvořil opět dva celky, tedy ten označován jako žlutý a modrý. A právě souboj těchto dvou družstev zahájil celý turnajový program, přičemž úspěšnější zde byly „žluté ženy“, které vsítily ve druhé polovině zápasu, hrajícího systémem 5+1 a dvakrát dvanáct minut, dvě branky a rozhodly tak o osudu prvních třech bodů.

Následovalo střetnutí výběru Moravy Sever proti jihomoravskému výběru, v němž vládl prvně jmenovaný tým, který i díky čtyřem brankám Kubínové a taktéž Škorpíkové zvítězil 10:0! V následném utkání už však takovou dominanci hráčky moravskoslezského kraje neměly, co pro ně bylo ale důležité, byla jediná trefa, která rozhodla o dalším jejich vítězství, které obstarala necelé tři minuty před koncem mistryně světa Palová, a to nad modrým týmem východních Čech.

Jihomoravanky se ve svém druhém utkání rychle otřepaly z debaklu na úvod a začaly předvádět povedenou hru. Ta jim přinesla první dva body, protože po bezbrankovém vývoji základních čtyřiadvaceti minut došlo v utkání proti žlutému domácímu týmu na samostatné střílení, v nichž byl úspěšnější už zmiňovaný výběr z jižní Moravy. Ten pak šahal po bodech i proti druhému celku z východních Čech, a to když těsně před koncem vyrovnával na 1:1. Ovšem poté se obranou prokousala Lankašová a tři body přeci jenom přisoudila modrému domácímu týmu.

Celý program zakončil třetí duel žen z moravskoslezského kraje, kdy se opět ukázala jejich dominance a po třetím vítězství v řadě se mohly radovat i z celkového prvenství bez jediné obdržené branky od svých oponentek! Na závěr turnaje se ještě vyhlašoval All Stars celého dne, kam se probojovaly i dvě hráčky z vítězného výběru.

Konečné pořadí turnaje:

1. Morava Sever
2. Čechy Východ - žlutý tým
3. Čechy Východ - modrý tým
4. Morava Jih

ALL STARS turnaje:

Brankářka – Petra Outratová (Čechy Východ).
Obránkyně – Kateřina Němcová (Morava Sever), Kateřina Držmíšková (Čechy Východ – žlutý tým).
Útočnice – Tereza Ištoková (Morava Jih), Petra Kvasničková (Čechy Východ – modrý tým), Patricie Škorpíková (Morava Sever).

Výsledky zápasů:

RSHb Čechy Východ - žlutý tým vs. RSHb Čechy Východ- modrý tým 2:0 (0:0, 2:0).
Branky a nahrávky: 15. Kalousková (Korelová), 23. Halbrštátová (Kandrová).

RSHb Morava Sever vs. RSHb Morava Jih 10:0 (4:0, 6:0)
Branky a nahrávky: 4. Škorpíková, 5. Kubínová (Stoklasová), 6. Kubínová (Stoklasová), 7. Kubínová (Stoklasová), 13. Škorpíková (Pížová), 16. Němcová (Palová), 18. Pížová (Škorpíková), 20. Kubínová, 21. Škorpíková, 24. Škorpíková.

RSHb Čechy Východ - modrý tým vs. RSHb Morava Sever 0:1 (0:0, 0:1).
Branky a nahrávky: 22. Palová

RSHb Morava Jih vs. RSHb Čechy Východ - žlutý tým 1:0 ss (0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: rozh. náj. Procházková.

RSHb Morava Jih vs. RSHb Čechy Východ - modrý tým 1:2 (0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. Ištoková (Procházková) – 11. Moravcová (Mačátová, Lankašová), 24. Lankašová.

RSHb Čechy Východ - žlutý tým vs. RSHb Morava Sever 0:4 (0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Němcová, 7. Kudělová (Seroiszková), 10. Stoklasová, 17. Pížová.

Partneři českého hokejbalu