Svítkov jediný stoprocentní! Dobřany mají první bod, Hostivař narazila v Pardubicích

Nejvyšší hokejbalová CROSSDOCK Extraliga pokračovala po celý víkend a na programu bylo celkem pět zápasů. Svítkov porazil Kladno, Plzeň loupila v Mladé Boleslavi, Hradec vyhrál v prodloužení nad Dobřany, Karviná nestačila doma na Letohrad a Pardubice zvítězily těsným rozdílem nad Hostivaří.

Sobota 21.9.2024

HBC Kladno vs. HBC Svítkov Stars Pardubice 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Procházka J. (Schnaubelt, Kohout), 21. Bauer (Adam) – 11. Malý (Procházka A.), 13. Bláha (Koudela), 45. Procházka A. (Bláha, Hudec)

Střely: 26:25, vyloučení: 6:5, přesilovky: 3:4, využití: 1:0, oslabení: 0:0, diváků: 63.

Hokejbalový maraton odstartoval dopolední souboj mezi Kladnem a Svítkovem. Ani jeden celek ještě letos nezaznamenal prohru a bylo zajímavé sledovat, kdo tento šlágr ovládne. Skóre otevřeli hosté trefou Matyáše Malého a o minutu později navýšil vedení Matyáš Bláha. Do přestávky se povedlo Kladnu snížit, když se prosadil Jaroslav Procházka. Ve druhé třetině se Kladnu povedlo vyrovnat a domácím fanouškům udělal radost Dominik Bauer. Poslední část nabízela drama a vypadalo to, že zápas půjde do prodloužení, jenže osm vteřin před koncem vsítil vítěznou branku Adam Procházka a na střídačce hostů se mohlo slavit. Tři body se vezou domů na východ Čech.

HBC Hradec Králové 1988 vs. TJ Snack Dobřany 3:4 pp (2:2, 0:1, 1:0: 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Palán (Šmíd), 10. Šmíd (Palán), 44. Hrubý (Palán, Musílek), 47. Musílek – Černý L., Hrubý) – 10. Truchlý (Zelenka), 11. Šilhán (Šlehofer, Prokop), 20. Šlehofer (Prokop)

Dobřany v letošní sezóně ještě nezískaly ani bod a tuto nelichotivou sérii se snažily zlomit v Hradci Králové, který rovněž letos nezažil pocit výhry. Skóre otevřel hned v první minutě hradecký Štěpán Palán a za několik minut bylo pro hosty hůř, když stav navyšoval Vojtěch Šmíd. Dobřanští ale nic nezabalili a do první přestávky se jim podařilo vyrovnat, když se prosadili Tomáš Truchlý a Pavel Šilhán. Ve druhé třetině šli hosté do vedení a šťastným střelcem byl Václav Šlehofer. Jak se blížil závěr utkání, stoupala naděje, že tři body budou putovat na západ Čech, jenže minutu před koncem vyrovnal Michal Hrubý a zápas dospěl do prodloužení. Ve druhé minutě nastavení vstřelil vítěznou branku domácí Vít Musílek a Hradec Králové si připsal svou první výhru. Hosté si vezou domů alespoň bod.

HbK Karviná vs. SK Hokejbal Letohrad 2:6 (0:1, 0:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 34. Diviš (Pala, Rosůlek J.), 44. Diviš (Pala, Rosůlek L.) – 5. Lajčiak (Macenauer), 19. Vodvárka (Cvejn, Faltus), 27. Macháček (Bečka, Halbrštát), 29. Cvejn (Faltejsek, Dostál), 41. Krejsa (Cvejn, Vodvárka), 42. Macháček (Anýž, Švec)

Karviná přivítala na svém hřišti Letohrad a po úvodní domácí prohře s Hostivaří potřebovala tento zápas vyhrát. První branku vsítili hosté, když se v páté minutě trefil Lukáš Lajčiak. Ve druhé části přidali hosté další tři branky díky Petru Vodvárkovi, Michalu Macháčkovi a Jakubu Cvejnovi. Domácím se podařilo prosadit až ve třetí třetině, kdy se dvakrát prosadil útočník Jan Diviš. Hráči Letohradu však přidali další dvě branky z přesilovek, po střelách Jiřího Krejsy a Michala Macháčka. Letohradští si vezou domů první vítězství v sezóně a tři body.

HBC Tygři Mladá Boleslav vs. HBC Plzeň 3:9 (1:2, 0:4, 2:3)

Branky a nahrávky: 8. Lhota L. (Lhota T., Kovář), 34. Šípek (Šíma), 45. Tichý (Lhota L., Lhota T.) – 4. Hájek (Hanuš), 5. Kunzmann (Švarc, Pavlíček), 22. Lokajíček (Hájek), 22. Matoušek (Švarc, Kunzmann), 26. Hájek (Ulč), 29. Hájek (Vobruba), 38. Štulc (Švarc), 38. Hájek (Švarc, Lokajíček), 42. Beran (Pavlíček, Švarc)

Hokejbalisté Mladé Boleslavi se postarali o překvapení, když na úvod sezóny zvítězili v Hradci Králové a chtěli na tento úspěch navázat doma. Soupeřem jim byla Plzeň, která šla v úvodu první třetiny do dvoubrankového vedení díky Adamu Hájkovi a Martinu Kunzmannovi. Prvně zmiňovaný hráč hrál v tomto utkání velmi významnou roli. Do přestávky se Tygrům podařilo snížit, když se trefil Lukáš Lhota. Druhá třetina byla zcela v režii Plzně, která přidala čtyři góly. Úspěšnými střelci byli Vít Lokajíček, Michal Matoušek a dvakrát Adam Hájek. Domácí se dalšího gólu dočkali až na začátku třetí třetiny, když se prosadil Lukáš Šípek. Veškeré naděje na případný obrat zmrazili plzeňští David Štulc, Jonáš Beran a již několikrát zmiňovaný Adam Hájek, který v tomto utkání zaznamenal čtyři trefy. V závěru ještě snížil za Mladou Boleslav Ondřej Tichý. Plzeň si tak veze domů tři body.

Neděle 22.9.2024

HBC Pardubice vs. HBC Hostivař 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Česák (Zajíček), 18. Langr, 20. Zajíček (Bílý, Langr), 21. Bílý (Licek, Zajíček), 44. Langr – 1. Pátek (Čejka), 2. Pátek (Čejka), 17. Hrabár (Pražák), 45. Kucharčík (Pražák, Čejka)

Hostivař v nové sezóně neztratila ani jeden bod a tuto sérii chtěla prodloužit v Pardubicích. Neuběhla ani minuta zápasu a domácí lovili míček ze své svatyně, kam ho dopravil Jaroslav Pátek. Ten stejný hráč po krásné kombinaci s Janem Čejkou přidal o chvíli později další gól a hosté měli dvoubrankový náskok. Pardubicím se po chvíli podařilo po krásné střele Josefa Česáka od červené snížit. Na začátku druhé třetiny hrála Hostivař dvojnásobnou přesilovku, kterou zužitkoval krásnou střelou Jiří Hrabár. Pardubice vzápětí opět snížily, když stále v oslabení utekl hostujícím obráncům Nicolas Langr. Neuběhlo ani pár minut a domácí fanoušci se dočkali vyrovnání, když se v přesilové hře prosadil Tomáš Zajíček. Do sestavy domácích se vrátil lídr, kapitán Jan Bílý, který se hned uvedl gólem a poslal svůj tým do vedení. V závěru utkání přidal svou druhou trefu Nicolas Langr a pojistil vítězství pardubického celku. Za Hostivař už jen snížil pár sekund před koncem Samuel Kucharčík.