Loňský mistr eliminován v předkole! Tygři si zopakují čtvrtfinále proti Suchdolu

Před pravým začátkem play off se muselo v 1. Lize odehrát předkolo na dva vítězné zápasy. Do něj nakonec šla sedmá Kometa, osmí Kelti, devátá Mladá Boleslav a desátý Pedagog. Oba postupující jsme se dozvěděli hned po minulém víkendu, v němž se dařilo hůře postaveným celkům.

Sobota 27. dubna 2024

Polička začala dotahovat pozdě, Tygři využili přesilovky

SK Kometa Polička – TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice 4:7 (0:3,2:3,2:1)

Střely na branku: 25:29, Vyloučení: 5:6, Přesilovky: 5:2, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 45

Branky a nahrávky: 29. Augustin (Holec), 30. Tobiáš J. (Hejtmánek J.), 42. Hejtmánek J. (Štefka M., Štefka F.), 44. Štefka M. (Hejtmánek D.) – 8. Nýdl (Malecha), 9. Štěpánek J. (Kovařík, Toman), 13. Zelenka (Kovařík, Nýdl), 16. Malecha (Kovařík), 17. Štěpánek J. (Šimek), 28. Zelenka (Bárta O.), 45. Šimek

V prvních šesti minutách měla Kometa velký tlak, ale žádnou ze šancí neproměnila. Poté úřadovali hosté, kteří si vypracovali tříbrankový náskok po gólech Nýdla, Štěpánka a Zelenky. V úvodu druhé periody na tabuli dokonce svítilo skóre 0:5 a s domácími to nevypadlo dobře. Ve 28. minutě Jihočeši přidali další branku, ale Kometa ještě dvěma góly dokázala snížit. V závěru zápasu domácí ještě zabojovali a snížili na rozdíl dvou branek. První bod ale pojistil Šimek do prázdné klece.

SK Kelti 2008 - HBC Tygři Mladá Boleslav 2:3 (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Krbec D. (Rozenberg, Kohout Mar.), 43. Kohout Mar. (Bureš) - 32. Pišinger (Šindelář, Malina), 42. Erben (Málek, Müller), 54. Marušinec (Malina)

První středočeské derby v předkole bylo nad míru vyrovnané. První perioda byla bez branek, ale lehce navrch měli hosté, ale i domácí měli své šance. Skóre se otevřelo v čase 17:14, kdy přesilovou hru Keltů využil Krbec. Úzký náskok Berounu vydržel do 32. minuty, v níž Tygři hráli v početní výhodě. V ní si poradil Pišinger. Přesně o deset minut později využil přesilovku Erben a Mladá Boleslav vedla. Martin Kohout ale rychle vyrovnal a zápas šel do prodloužení. V něm Kelti promarnili své šance, které se naopak chytil Marušinec. Mladá Boleslav tak měla první krůček ke čtvrtfinále za sebou.

Neděle 28. dubna 2024

Pedagog si vypracoval náskok, který nepustil. Kelti v Mladé Boleslavi nestačili

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice – SK Kometa Polička 5:1 (3:0,1:1,1:0)

Branky a nahrávky: 8. Bárta O. (Zelenka, Nýdl), 11. Malecha (Zelenka), 13. Zelenka (Malecha, Nýdl), 22. Malecha, 44. Talíř – 18. Tobiáš J. (Kantor, Augustin)

Druhý zápas mezi Poličkou a Českými Budějovicemi začal podobně jako ten první. Domácí šli v první třetině do vedení 3:0. Nejdříve přesilovku využil Ondřej Bárta. O tři minuty se trefil Malecha od mantinelu po neodpískaném podražení na bránícího hráče. Kometa však Pedagogu poskytla další početní výhodu, která skončila brankou. Kometa od druhé třetiny zvýšila nasazení a Davídek měl co dělat. Propustil však jenom střelu Jiřího Tobiáše z mezikruží. To ale domácí nemuselo mrzet, protože Malecha přidal druhou branku. Ve třetí třetině Pedagog jenom čekal, co Kometa vymyslí. Ta posílala vše na branku, ale většinou se balónek zastavil na bloku domácích hokejbalistů. Ani samostatný únik Východočeši neproměnili. Nakonec postup pečetil Talíř gólem do prázdné branky.

HBC Tygři Mladá Boleslav – SK Kelti 2008 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 17. Šindelář (Málek, Marušinec), 25. Lhota (Horáček, Řípa), 35. Lhota (Šíma, Hnátek), 44. Šindelář (Malina, Šíma)

Opět vyrovnaná partie od prvních minut, která v první části zápasu byla bez branek. To se ale změnilo na začátku druhé třetiny, když se prosadil Šindelář. Mladá Boleslav pokračovala ve své hře, což jí přineslo druhou branku. Dvoubrankový náskok si Tygři pojistili ve 35. minutě gólem Lhoty. Vše pečetil Šindelář v přesilové hře těsně před koncem 44. minuty. Kelti se tak podruhé za sebou nedostali do čtvrtfinále. Vše zakončila větší šarvátka, kde bylo plno emocí. 5+OK dostal domácí Müller David za hrubost.

Ohlasy po předkole:

SK Kometa Polička (trenér Pavel Štefka): „Nedokázali jsme se proti srdnatě bojujícímu soupeři prosadit. Budějovice hrály jednoduše, hodně střílely a nahazovaly míčky na bránu. Prostě jak se play off má hrát. Pro nás to bylo tak trochu symbolické zakončení sezóny, která se nám po té mistrovské vydařila méně. Provázeli nás zranění a další komplikace a za výkony z minulé sezóny jsme prostě zaostali. Sice jsme trochu zklamaní, ale takový je sport. Musíme se lépe připravit na sezónu příští. Budějovicím přejeme hodně štěstí v dalších kolech, musíme sportovně uznat, že si Jihočeši postup zasloužili více než my.“

Roman Novák (trenér SK Kelti 2008): "Nemůžu se ubránit dojmu, že jsme si sobotní zápas prohráli sami. Nasazení v první a druhé třetině bylo daleko za naším očekáváním a zápas dlouho vyřazovací boje nepřipomínal. Tygři dvěma góly v přesilovkách vedli, my jsme dokázali srovnat a zápas šel do nastavení. V něm jsme spálili několik dobrých šancí, aby hosté dokázali vsítit v závěru gól. Řekněme si na rovinu, ten patřil do škatulky sporných. Jenže se nelze vymlouvat, zápas jsme měli rozhodnout už dávno předtím. V neděli jsme si tolik gólových šancí nevytvořili, domácí byli daleko nebezpečnější, ale Lain nás držel ve hře. Teč a několik šťastných odrazů ale byly příčinou dvoubrankového manka po druhé části a v poslední třetině rychle ubývaly jak fyzické, tak morální síly zápas zvrátit. Domácí navýšili vedení a přes naši snahu o vstřelení čestného úspěchu nakonec zápas dovedli, i přes závěrečnou potyčku, v poklidu do konce. Hráčům nelze upřít snahu, bohužel soupeř byl nad naše síly a série se rozhodla už v Berouně."