Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

1.liga

Chci týmu co nejvíce pomáhat! Práce zlých mužů je na někom jiném, usmívá se Brož

Marek Brož patří mezi dobře naladěné hráče, kteří ke své hře nepotřebují excesy.

Jarní část druhé nejvyšší soutěže vypukne již za 18 dní! Podzimní část 1. Ligy nabídla několik překvapení, jedním z nich mohlo být statečné počínání si velmi mladé družiny z Hostivaře, která oplývá snad nejmladším kádrem v celé soutěži, i tak si ale před jarním pokračováním drží sympatickou 5. pozici. Pražané se ale kromě talentu mohou spolehnout i na zkušenost, jejímž zosobněním je Marek Brož. Ten v 10 podzimních duelech nepykal ani jednou na lavici hanby, neoslabil tak ani trochu svůj tým a navíc přidal 6 kanadských bodů. „Uvědomuji si ale, že podzim nebyl z mého hlediska úplně povedený, takže bych chtěl v jarní části pomoci týmu o dost víc,“ kaje se překvapivě skromný útočník Brož.

Dobřany podstupují hodnotnou přípravu na jaro! Střetly se i s největšími velikány

Dobřanská sestava po přípravném utkání s reprezentací U16.

Abychom sledovali nejnovější dění o prvoligových týmech, měli bychom se zaměřit na západ Čech. Dobřanští Šneci se mohou chlubit novým skvostem. Jejich nově postavený chrám je pod střechou, což hráčům umožňuje celoroční přístup na hřiště. V rozhovoru s hlavním trenérem, panem Václavem Šlehoferem starším, se detailněji podíváme na to, jak v Dobřanech probíhá zimní příprava. Také si rozebereme přípravné utkání proti české reprezentaci do 16 let, které proběhlo na konci ledna. Dále se zeptáme na vrchol celé přípravy v podobě silně obsazeného Zimního poháru.

Prvoligoví džentlmeni: Hostivařské produktivní duo bez vyloučení, či kralující Král

Dvacetiletý útočník Král (druhý zleva) patří mezi tahouny Svítkova, fauly k tomu nepotřebuje.

V dalším díle statistik podzimní části se zaměříme na hráče 1. Ligy, kteří v letošním ročníku před jarním pokračováním ještě ani jednou neseděli na lavici hanby a drží si navíc vysoký herní standart. Útočník Hostivaře Marek Brož odehrál na podzim plnou porci 10 zápasů, v nichž ani jednou nefauloval, a navíc si připsal 6 kanadských bodů. Juniorští mistři světa z nedávného šampionátu v Kanadě Marcel Malina s Jakubem Králem pak předvádějí navýsost čistou hru doplněnou o notnou dávku důležitých kanadských bodů pro své mančafty. Kdo se umístil mezi TOP 5 největšími prvoligovými džentlmeny? To se dozvíte v článku!

Start jarní části se neúprosně blíží! Udrží si Buldoci s Jihočechy formu?

Prachatice (v černém) vévodily podzimní části, jak na tom budou na jaře?

Za 20 dní se opět rozjede koloběh 1. Ligy hokejbalu. Hned první víkend v březnu bude na programu 5 pikantních duelů. Právě jarem začíná honba za každým cenným bodem, který by mohl pomoci každému týmu, dostat se do vyřazovacích bojů nebo popřípadě vylepšit startovací pozici. V letošním ročníku postupuje do play off 8 celků, ale novinkou je, že tento rok nemůže žádný tým sestoupit do nižší ligy, takže zajisté uvidíme strhující zápletky, v nichž každý bude riskovat v honbě za co nejlepší pozicí pro vyřazovací boje!

Na střídačce občas sklouznu k plamenným slovům, přiznává sympaťák Emmer

Filip Emmer (třetí zleva) patří mezi největší tahouny Brna v 1. Lize.

Stejně jako v CROSSDOCK Extralize, tak i ve druhé nejvyšší soutěži jsme se zaměřili na ty nejlepší individuální výkony podpořené značnou dávkou gentlemantsví, což nadmíru splňuje útočník brněnských Buldoků Filip Emmer. Tento vytáhlý pravoruký forvard na vás hned na první pohled působí dojmem slušného, vyspělého muže, který dělá vše pro to, aby neoslabil svůj tým zbytečnými fauly, a naopak rozhodoval v přední linii, což se mu v Brně daří. Vždyť v devíti podzimních duelech obdržel jen 2 trestné minuty a usadil se v produktivitě celé 1. Ligy na 4. místě! Na střídavé starty pak ještě stíhá nastupovat za extraligové pardubické Autosklo.

Pilíři prvoligové hokejbalové zábavy? Hostivařští benjamínci či gólman Pixa

Mládí vpřed? Přesně takovým stylem se vydal nováček z Hostivaře a nese mu to své ovoce.

Po statistických rozborech nejvyšších mládežnických soutěžích, jsme se tentokrát zaměřili na druhou nejvyšší ligu. Prvoligový nováček z Hostivaře vsadil na talentované juniorské hokejbalisty, kteří táhli pražskou družinu v podzimní části a na svých bedrech ji vytáhli až na průběžné 5. místo. Teprve šestnáctiletý Jan Čejka ovládl jak kanadské bodování, tak tabulku střelců. Neméně se dařilo i jeho souputníkovi Jiřímu Vanišovi. Na paty této hostivařské dvojici šlapal ostrostřelec z Dobřan Jan Kovářík, či poctivý brněnský forvard Filip Emmer. Gólmanské statistiky ovládl Tomáš Pixa z Prachatic, za ním se ale v závěsu drží matador Michal Šupík.

Kdo mě zná tak ví, že nejsem moc gólovej, směje se nejlepší útočník 1. Ligy Kovářík

Jan Kovářík vpravo nahoře nastřílel s Janem Čejkou z Hostivaře na podzim nejvíce gólů!

Okénko redakce hokejbal.cz do nejlepších individuálních výkonů v podzimní části 1. Ligy končí vyhlášením nejlepšího útočníka. Tím se stal teprve jednadvacetiletý útočník Dobřan Jan Kovářík, jenž stanul na 2. místě produktivity a na děleném 1. místě střeleckých statistik podzimní části druhé nejvyšší soutěže v České republice. Rychlonohý forvard s instinktem zabijáka navíc v několika duelech nastoupil i za extraligový Rakovník, v němž se okamžitě zařadil mezi největší tahouny týmu. „Spokojenost je obrovská, určitě jsem nepočítal, že by mi to takhle střílelo. Každý, kdo mě zná tak ví, že nejsem moc gólovej,“ prozrazuje v rozhovoru neustále dobře naladěný Kovářík.

V kabině jsme s Kubou Laurincem za hvězdy, culí se nejlepší gólman 1. Ligy Pixa

Tomáš Pixa ovládl gólmanské statistiky 1. Ligy.

Redaktoři webu hokejbal.cz pokračují ve svém drobnohledu do nejlepších individuálních výkonů ve druhé nejvyšší soutěži v České republice. Gólmanské statistiky ovládl v podzimní části šestadvacetiletý strážce prachatické svatyně Tomáš Pixa, jenž v průměru za jedno utkání obdržel pouhých 1,50 gólů! „Obrana v našem týmu pracuje, stejně jako celý tým, na jedničku, takže jsem v leckterých zápasech neměl ani moc práce,“ říká ale s velkou skromností talentovaný brankář, který mimo hokejbalovou sezonu chytá i lední hokej.

1. Liga v ohlasech: Opava hrubě nespokojena, Buldoci výsledky nepřeceňují

Výkony opavských hokejbalistů zůstaly v podzimní části výrazně za očekáváním.

Větší polovina základní části 1. Ligy je odehrána, mužstva se ukládají ke krátkému zimnímu spánku, po němž přijde na řadu příprava na ostré jaro, který vyvrcholí bitvami ve vyřazovacích bojích. Zástupcům všech klubů jsme odeslali dvě jednoduché otázky a níže si můžete přečíst, jak jsou jednotlivá mužstva s podzimním představením spokojena. Nejvíce se na podzim dařilo jihočeskému souboru z Prachatic, který si dokráčel pro průběžné první místo, když ztratil jediné utkání!

Dostávám hodně prostoru, těší nejlepšího beka podzimní části 1. Ligy Martina Hunala

Martin Hunal patří k největším tahounům jindřichohradeckého hokejbalu.

Redaktoři hokejbal.cz dali opět hlavy dohromady a pustili se do vyhodnocování nejlepších obránců nedávno skončené podzimní části druhé nejvyšší soutěže. Z tohoto ocenění se nakonec může radovat útočně laděný obránce jindřichohradeckého Olympu, který sice skončil po podzimu na chvostu prvoligové tabulky, ale nebýt Hunala a jeho mocných bodových příspěvků, nemohli by Jihočeši být stále ve hře o postup do jarních vyřazovacích bojů! Co na hodnocení podzimu říká právě Martin Hunal? „Musíme v zápasech vystupovat jako tým, ne jako banda jedinců,“ uvědomuje si šestadvacetiletý bek.

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.HBC Prachatice942:1424
2.HBK Bulldogs Brno1033:2923
3.Snack Dobřany1042:2421
4.SK Jihlava1028:3014
5.HBC Hostivař1032:3614
6.Polička1036:2413
7.SHC Opava1021:3012
8.Přelouč914:289
9.Svítkov Stars1028:459
10.Olymp J.Hradec1032:488

Přehled posledních zápasů

HBK Bulldogs Brno - Polička4:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu