1.ČNHbL – play-off ve znamení trápení favoritů

V sobotu 15.dubna odstartovalo prvními zápasy čtvrtfinále play-off 1.ČNHbL. Série utkání hraných na dvě vítězná utkání začínala na hřištích lépe postaveného celku po základní části a přinesla nejedno překvapení.

Žádný z domácích týmů nedokázal svého soupeře v řádné hrací době porazit, ba naopak tři vítězství hostů nyní obrací výhodu na stranu horších týmů po základní části. Pouze vítěz základní části Niosport Vlašim dokázal doma zvítězit, ale pomohl mu k tomu až penaltový rozstřel.

Série budou nyní pokračovat v sobotu jednotně od 14ti hodin a případné třetí zápasy jsou pak na programu v neděli rovněž od 14:00 a to opět na hřištích lépe postavených celků po základní části.

15. 04. 2006 – 1. utkání

SHM HBT Niosport Vlašim (1) – TJ Paramo Svítkov Pardubice (8) 3:2 (0:0, 1:0, 1:2 – 1:0) sam. střílení

Svítkovský outsider i přes to, že prohrával už 2:0 dokázal srovnat skóre a v nervózním závěru a především zkraje prodloužení měl vítězství na dosah. Pět osobních trestů pro hráče Vlašimi a skoro dvouminutová přesilová hra pět na tři však rozhodují branku v domácí síti nepřinesla. Penaltovou loterii pak favorit zvládl a do Pardubic přeci jen odjíždí s vedením 1:0 na zápasy.

TJ Snack Dobřany (2) - HBC Tygři Mladá Boleslav (7) 4:5 (2:0, 1:4, 1:1)

Dobřany zahájily utkání dle očekávání, ujali se vedení a vše nasvědčovalo na očekávaný průběh. Druhá třetina však přinesla čtyři branky v jejich síti a zlom vývoje utkání. Mladoboleslavští Tygři tak mohou v sobotu v domácím prostředí slavit nečekaný postup na dvě utkání.

TJ HC Dranreb Nová Včelnice (3) – HC Jestřábi Přelouč (6) 4:6 (1:3, 1:3, 2:0)

Jestřábům se dosud nikdy nepodařilo ve Včelnici zvítězit, ale svou premiérovou výhru si schovali na dobu pro domácí nejméně vhodnou. Z minima vytěžili maximum a po dvou třetinách dokonce hrozili domácímu favoritovi nečekaným debaklem. Dranreb přeci jen v závěru skóre zkorigoval, ale mečbol je nyní na straně východočechů.

HC KERT Park Praha (4) - Tatran Třemošná (5) 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Utkání na pomezí, tj. čtvrtého s pátým přináší vždy nejvyrovnanější série a nejinak tomu bylo i v úvodním utkání. Vítěznou radost si prožila Třemošná především díky dobře zvládnuté úvodní části.