BEKO Pohár juniorů

Junioři Ústí si zajistili účast na finálovém turnaji BEKO poháru! Letohrad s Plzní zpátky ve hře

Hned dva týmy si v BEKO poháru juniorů připsaly druhé vítězství, účast na finálovém turnaji si zajistilo zatím jen Ústí. Autosklo má postup ve svých rukou, už mu k němu moc nezbývá, ostatní týmy budou muset ještě zabojovat. Která čtveřice se na finálový turnaj probojuje, se dozvíme tento víkend.

HBC Plzeň vs. HBC Kladno 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)Branky a nahrávky: 4. Reiser (Chramosta, Miksan), 11. Poláček (Svoboda), 21. Deja (Chramosta, Svoboda), 23. Kanta (Miksan, Galla), 30. Reiser (Kanta), 40. Svoboda (Zíka, Pavlík), 43. Deja, 43. Banýr (Kristl).

Střely: 27:14, vyloučení: 4:8, využití přesilovek: 3:0, oslabení: 0:0, diváků: 55.

První body do tabulky zaznamenala Plzeň, která narazila v domácím prostředí na Kladno. Utkání zvládla odehrát bez inkasované branky, když Jakub Šlechta pochytal všech čtrnáct střel soupeře. Plzeňští vstoupili hned od začátku do zápasu lépe, z první branky se mohli radovat již ve čtvrté minutě. Do konce utkání se jim podařilo vstřelit dalších sedm gólů, což jim zajistilo jasnou výhru.

HBC Prachatice vs. Elba DDM Ústí nad Labem 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)Branky a nahrávky: 16. Gottfried (Tůma J., Polata), 20. Bečvář (Giesel), 29. Gottfried (Polata, Čermák), 42. Polata (Janáček, Magasanik).

Střely: 24:34, vyloučení: 3:5, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0, diváků: 22.

Druhé vítězství si připsalo Ústí, které si tak zajistilo postup na finálový turnaj ve Světlé nad Sázavou. V první třetině viděli diváci vyrovnaný zápas a branky se nedočkali ani na jedné straně. V prostřední části už přebrali otěže zápasu hosté, kteří nakročili třemi góly k vítězství. Prachatice bohužel recept na Rechtorika nenašly a v utkání tak vyšly naprázdno. Elba DDM tak brankou v závěru už pouze upravila výsledek na konečných 0:4.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC Hradec Králové 1988 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)Branky a nahrávky: 5. Dostál (Deml, Janeček), 14. Kubíček (Zeman), 33. Moravec (Kouba), 40. Dostál (Kubíček), 43. Kouba (Dostál, Licek) – 2. Malý (Drbal), 20. Bláha M. (Hruška).

Postup na finálový turnaj si už téměř zajistilo také pardubické Autosklo, které si připsalo druhé vítězství v BEKO poháru. Jako první se ale do vedení dostal Hradec, za který již ve druhé minutě skóroval Matyáš Malý. Do konce první sirény se však Autosklo ještě dostalo do vedení. Zkraje dvacáté minuty se mohli hosté radovat z vyrovnání z hole Matyáše Bláhy, ale další přesný zásah nepřidali. Oproti tomu se domácí trefili ještě třikrát a slavili nakonec jasnou výhru.

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Hostivař 12:0 (7:0, 3:0, 2:0)Branky a nahrávky: 2. Faltejsek (Levý), 3. Faltus (Hubálek O., Bogdány), 9. Bogdány (Hubálek O.), 10. Macháček (Rozlílek, Bečka), 11. Dostál (Řehák), 12. Rozlílek (Bečka), 13. Bogdány (Hubálek O., Lux F.), 20. Bogdány, 21. Flos (Bečka), 28. Faltus (Bogdány), 40. Levý (Brázdil), 41. Macháček (Rozlílek, Bečka).

Po první porážce v BEKO poháru Letohrad zabral a ukázal, že se o finálový turnaj ještě popere. Vidět to bylo hned od první minuty. Do konce první části se podařilo hráčům Letohradu vstřelit hned sedm branek! V tempu nepolevili, a i nadále přidávali přesné zásahy. Z hattricku se radoval Vojtěch Bogdány, který tak velkou měrou pomohl k výhře svého týmu 12:0.